Konkursy/

2018-02-06

Diety

Nowy rok, nowy początek. Pozbądź się toksyn z organizmu!

Okres karnawału to czas spotkań rodzinnych i towarzyskich, podczas których trudno oprzeć się pokusie tradycyjnych dań. Nie stronimy także od słodkich przekąsek, chipsów i kolorowych napojów gazowanych. Ale Nowy Rok, to nowy początek dlatego warto wybudować dobre fundamenty już teraz, by oczyścić swój organizm. Luty, czas start!

 

Imprezowe dania nie należą do lekkostrawnych. Mięsne przekąski z dipem, sałatka z boczkiem, parówki w cieście francuskim, do tego hektolitry wypitych napojów gazowanych i Twój organizm i układ pokarmowy szybko wypełnia się cukrem i toksynami. Ciało zaczyna wysyłać sygnały alarmowe: pojawiają się wzdęcia, problemy trawienne, wypryski na skórze i ogólne przemęczenie. To znak, że wielkie lutowe oczyszczanie czas rozpocząć! 
 
Faktem jest, że największą ilość toksyn gromadzimy podczas zimy. Dzieje się tak ze względu na ograniczoną dostępność wielu pokarmów, głównie sezonowych jarzyn. Walka z toksynami to nie lada wysiłek dla organizmu, dlatego warto go w tej walce wspomóc. Dzięki odpowiedniemu wsparciu Twój organizm odetchnie z ulgą, a marnowane na walkę z toksynami siły przekuje w siły witalne, i o to właśnie chodzi!

Jak pozbyć się toksyn z organizmu?
Sposobów jest wiele, a jednym „z” jest dieta.  Diety oczyszczające nie tylko usuwają z organizmu toksyny, lecz także nadmiar wody, dzięki czemu znikają np. obrzęki, worki pod oczami. Wśród popularnych kuracji detoksykujących możemy natrafić na tzw. „głodówkę”, podczas której nie przyjmujemy żadnych pokarmów, za to pijemy dużo wody mineralnej lub specjalnych naparów ziołowych. Jednak jest to bardzo wycieńczająca dieta, odradzana przez wielu lekarzy. Innym przykładem diety oczyszczającej jest dieta sokowa. Każdy dzień takiej 6-dniowej diety zaczynamy od wypicia wody wymieszanej z solą gorzką, bo według twórcy diety, taki roztwór przyciąga toksyny zatruwające organizm i pomaga je usunąć. Aby się nie odwodnić, należy wypijać 4 l mieszanki soków z owoców cytrusowych dziennie. Jeszcze innym sposobem może być "czas bezglutenowy", mocno oczyszczający, acz bardzo wymagający.
 
Pamiętajmy jednak zawsze, że do każdej diety trzeba podejść mądrze i najlepiej wspólnie z dietetykiem ustalić, jaka dieta będzie dla nas najodpowiedniejsza.
 
Rozsądnym i mniej wymagającym dla organizmu sposobem na oczyszczenie z toksyn, z pewnością będzie odpowiednia suplementacja. DuoLife Chlorofil to odpowiedź dla tych, którzy chcą możliwie najdłużej utrzymać swój organizm w optymalnym stanie. Chlorofil dzięki swojemu wyjątkowemu działaniu nazywany bywa „płynną energią”. Kompozycja w pełni naturalnych składników (olejek miętowy, lucerna, jęczmień, chlorella) pozwala oczyścić organizm z zalegających w nim toksyn w bardzo prosty sposób. DuoLife Chlorofil obniża kwasowość środowiska wewnętrznego organizmu i wzmacnia system immunologiczny. Zapobiega także mnożeniu się drobnoustrojów i grzybów.
 
Na koniec, weźmy pod uwagę, że każdy sposób oczyszczania organizmu warto wspomóc regularnymi ćwiczeniami. Umiarkowany wysiłek fizyczny, nawet w postaci 30-mintowego szybkiego spaceru, zdecydowanie usprawni naszą detoksykację.
 
W czasach powszechnego braku czasu, ciężko  nam się zmobilizować, by odpowiednio zadbać o własny organizm. Jednak bez wątpienia warto to uczynić zawczasu, zwłaszcza, że nie jest to aż tak trudne jakby mogło się wydawać! Wystarczy wdrożyć dobry noworoczny plan działania. 
 
Luty – czas start!
www.duolife.eu 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar