Konkursy/

2018-01-25

RECENZJE REDAKCJI

Zdrowe Pola Liście Jarmużu

 Witajcie Kochani!

Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam o bardzo zdrowych Liściach Jarmużu od marki Zdrowe Pola, jakie otrzymałam do testu w ramach współpracy z portalem udziewczyn.pl, za co serdecznie dziękuję. 
 
 
MOJA OPINIA:
Zdrowe Pola –  to  superżywność w 100% polska (uprawa, zbiór surowca, suszenie, badania, produkcja opakowań i dystrybucja odbywa się w naszym kraju). Wśród produktów marki znajdziemy między innymi młody jęczmień, buraki, pyłek kwiatowy czy właśnie liście jarmużu, na których się skupię. Mielone liście jarmużu można rozpuszczać w chłodnej wodzie, sokach owocowych lub sokach ze świeżo wyciśniętych owoców. Należy pamiętać, że woda użyta do rozpuszczenia proszku nie może być gorąca, ponieważ prowadzi to do utraty witamin i inaktywuje enzymy zawarte w produkcie. Mielone liście jarmużu mogą służyć również jako dodatek do jogurtów, koktajli, smoothies, płatków śniadaniowych, zup i sałatek. Dla każdego coś dobrego.
 
 
 
 
Drogocenne składniki, w które bogate są liście jarmużu:
 
Witamina A - 100g jarmużu pokrywa 100% RDA
 
Witamina K – aż 705 μg
 
Witamina C – potencjał przeciwutleniający
 
Kwas foliowy - 100g jarmużu pokrywa 40% RDA
 
Wapń – więcej niż mleku
 
Potas
 
Cynk
 
Fosfor
 
Żelazo
 
Mangan
 
Jarmuż ze względu na dużą zawartość wapnia powinien być stosowany przez osoby, które leczą się na osteoporozę. Zawartość potasu reguluje ciśnienie tętnicze i pomaga w walce z chorobami układu naczyniowo-sercowego. Witamina C spowalnia procesy starzenia komórek, a kwas foliowy reguluje procesy metaboliczne. Wymieniać można w nieskończoność :) 
 
Co prawda pierwszy raz sięgnęłam po mielony jarmuż, jednak bardzo mi posmakował w różnego rodzaju koktajlach. Przeszukałam sieć w poszukiwaniu fajnych, zdrowych przepisów i ten jest moim ulubionym (zaczerpnięty ze strony www.fit.pl):
 
150 g ananasa
150 g melona
1 łyżeczka Liści Jarmużu
5 g siemienia lnianego
 
Całość blendujemy do kremowej konsystencji i gotowe :) oczywiście często modyfikuję ten przepis i zawsze wychodzi coś pysznego- bomba witaminowa dla każdego. 
 
Opakowanie 200g wystarcza na długi czas, ponieważ najczęśćiej dodaje się jedynie po łyżeczce jarmużu. Polecam wypróbowanie liści jarmużu od marki Zdrowe Pola. Ja jestem zachwycona i na pewno zrobię zapasy dla całej rodzinki :)
 
 
Serdecznie dziękuję portalowi udziewczyn.pl za zaufanie i możliwość wypróbowania wyżej opisanego produktu.
 
Tekst i zdjęcia:
Katarzyna Krzos
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar