Konkursy/

2017-12-28

Biżuteria

Gustowny element biżuterii

Kobiecy ubiór z pewnością nie kończy się na samej odzieży wierzchniej. Gustowne dodatki zwane też biżuterią pozwalają nam się wyrazić, a także podkreślić naszą elegancję. Które z elementów ozdobnych zaliczymy do grupy must have i czy zawsze muszą one nas sporo kosztować?

 

Od prehistorycznych czasów

Ludzie siłą rzeczy możliwie szybko chcieli wyróżniać się z tłumu. Nawet kiedy nikt nie śnił o masowo produkowanej odzieży, nie brakowało osób, a najczęściej były to kobiety, dla których potrzeba indywidualności stanowiła istotny cel. Pomimo dość ograniczonego dostępu do zasobów skrywanych w różnej formie w przyrodzie istniała możliwość sięgnięcia po trwałe ozdoby.

Chęć nieustannego postępu we wszystkich dziedzinach życia niewątpliwie przyczyniła się do sięgnięcia znacznie dalej w przypadku bogactw ukrytych pod ziemią. Tym sposobem natrafiono na złoża metali, czy kamienie szlachetne. Dalsza obróbka sprawiła, że skarby te stały się wysoko pożądanym dobrem. Nie dość, że wyglądały olśniewająco, to było ich na tyle niewiele, że niemal każdy pragnął wejść w ich posiadanie. Na samym początku dobra te niejako zarezerwowane były dla najwyższych kast. Musiało upłynąć sporo czasu, zanim przeciętny mieszkaniec naszej planety był w stanie wejść w ich posiadanie. Dziś sytuacja wygląda zgoła odmiennie i raczej nikt z nas nie będzie narzekał z tego powodu.

Pierścionki, kolczyki, bransoletki czy też naszyjniki damskie są doskonałym dodatkiem do gustownej kreacji. Mnogość dostępnych wariantów sprawia, że możemy stworzyć niespotykane dotąd połączenie wybranych elementów podkreślające nasze naturalne piękno.

Elegancja ponad wszystko

Odsłoniętą szyję u pań można w prosty sposób przyozdobić naszyjnikiem. Ten element biżuterii doskonale sprawdzi się nie tylko latem, ale w przypadku stylizacji wieczorowych. Ze względów m.in. bezpieczeństwa lepiej nie zakładać go na siebie, jak zresztą każdej innej błyskotki podczas aktywności fizycznej.

Ogromny wybór naszyjników damskich u jubilerów niewątpliwie pozwala wśród nich znaleźć ten jeden, w pełni spełniający nasze oczekiwania. Co ciekawe, można pokusić się o zakup samego łańcuszka, a potem dobrać do niego odpowiednią zawieszkę. To rozwiązanie jeszcze bardziej urzeczywistnia nasze szanse na stworzenie unikatowego połączenia.

Zanim zdecydujemy się kupić naszyjnik, dobrze byłoby wziąć pod uwagę kilka czynników, pozwalających potem zawęzić wybór do wariantów godnych zainteresowania. Kryterium zasadnicze w tym przypadku stanowi rodzaj metalu. Absolutne minimum to srebro, możliwie jak najlepszej próby. Osoby dysponujące większym budżetem na zakup mogą pod uwagę wziąć także złoto. Istnieją także alternatywy w postaci innowacyjnych stopów metali, jak np. Pandora Rose. Ich prezencja nie budzi żadnych zastrzeżeń. Ponadto należy zwrócić uwagę na rodzaj kamieni ozdobnych. Oczywiście nie są one koniecznością, bo w sprzedaży znajdziemy także naszyjniki damskie bez wspomnianych dodatków.

Dobry pomysł nie tylko na kreację

Przyodziewanie na siebie naszyjników z pewnością jest czymś fajnym, jednak równie tyle samo frajdy, jeśli nawet nie więcej może sprawić wręczanie ich w formie upominku. Każda okazja jest dobra, by obdarować bliską osobę czymś tak wyjątkowym. Znając upodobania danej osoby, nie będzie trudno wstrzelić się w jej gust.

Obecnie zakup gustownego naszyjnika damskiego nie wiąże się z koniecznością wyjazdu do pobliskiego jubilera. Cenione na całym świecie marki poza prowadzeniem lokali w galeriach handlowych trudzą się także sprzedażą przez internet. To dobra opcja dla wszystkich zabieganych. Chętnie korzystają z niej także mężczyźni zdecydowani na zakup takiego podarunku dla swojej drugiej połowy. Nawet gdyby ten nie spełniał jednak oczekiwań, zawsze można pokusić się o zwrot w terminie 14 dni od otrzymania przesyłki.

Jeżeli szukamy pięknego naszyjnika damskiego za rozsądne pieniądze, to możemy rozważyć ofertę oficjalnego sklepu internetowego marki Pandora: http://estore-pl.pandora.net/pl_PL/naszyjniki/. Szeroka oferta z pewnością ułatwia kupującym znalezienie czegoś idealnie współgrającego z jego potrzebami. Nie brakuje tam ciekawych propozycji bez względu na okazję, z jakiej mielibyśmy komuś wręczyć naszyjnik.

Niektóre trendy mimo upływu lat nie przemijają. Piękne naszyjniki damskie od tysięcy lat zdobiły i nic w tej materii nie uległo zmianie. Dziś znalezienie tego jedynego, spełniającego nasze oczekiwania modelu okazuje się niezwykle proste. Niezależnie od tego, czy chcemy nosić go same, czy może wręczyć komuś w ramach upominku okolicznościowego.

Komentarze (9)

Nicole (2018-01-31 18:13:45)
Piękna ozdoba
Nigdy nie wychodzę z domu bez założonego naszyjnika ponieważ jest on ozdobą mojego ciała. W domu mam chyba z 10 sztuk. Najbardziej lubię srebrny, bo fajnie błyszczy w słońcu. Ostatnio na urodziny od mojego męża dostałam piękny komplet z Pandory.
Marysia (2018-01-31 13:22:16)
Pierwszy raz
Całe życie moim jedynym biżuteryjnym dodatkiem do stroju były kolczyki. Dopiero na tegoroczne święta postanowiłam przełamać się i spróbować czegoś nowego - był to właśnie naszyjnik Pandory, który mnie po prostu urzekł i przekonał do noszenia naszyjników.
Marlenka (2018-01-31 11:07:56)
Od niedawna odkrywam biżuterię
Dopiero od niedawna odkrywam uroki biżuterii. Do tej pory jakoś stroniłam. Bardzo lubię ożywiać naszyjnikami i kolczykami stonowane stylizacje.
Kalina (2018-01-28 20:14:24)
Uwielbiam biżuterię
Uwielbiam biżuterię - staram się jednak nie przesadzać - jak duży wisior lub naszyjnik, to drobne kolczyki lub ich brak, jak duże kolczyki to u szyi drobnica (częściej jednak stawiam na wyraziste naszyjniki). Szaleję zawsze z bransoletkami ale tutaj mieszam srebro i sztuczne koraliki.
Robercik (2018-01-28 19:25:02)
Ja jako facet :)
Jako facet może i zostanę wyśmiany, ale ... ja też lubię biżuterię. Najbardziej tą personalizowaną - wiecie panie o czym mowa? A jeśli chodzi o biżuterię dla swojej partnerki to ona ma ulubiony motyw i zawsze cieszy się, gdy właśnie taki dostaje. Ostatnio też podpatrzyłem - zostawiła historię wyszukiwania zapisaną ;) - i ... udałem do tego sklepu Pandora i tam zrobiłem swoje zakupy. Ale była radość. Tym bardziej, że ... ona nie zdążyła kupić sobie tej bransoletki - wypytałem i sprawdziłem na koncie ;) .
Gośka (2018-01-15 12:47:20)
Moja biżuteria
Niewielkie kolczyki i pierścionki z małymi oczkami, cienkie łańcuszki i bransoletki, właśnie taką skromną i minimalistyczną biżuterię preferuję w większych elementach czuję się niekomfortowo i chyba nawet mi nie pasuje, ale bez biżuterii nie wyobrażam sobie wyjścia do pracy, a już na pewno na wielkie wyjście.
Katia (2018-01-06 00:46:19)
Na co dzień i od święta
Na co dzień noszę jedynie kolczyki, ale na jakieś okazje, święta, wyjścia, spotkania towarzyskie chętnie zakładam również różne wisiorki albo nawet naszyjniki. I zdecydowanie najczęściej wybieram srebro. Czasem jakieś metale nieszlachetne. Unikam natomiast złota.
Aurora (2018-01-04 10:14:15)
Tylko minimalizm
Osobiście noszę tylko taką biżuterię, która nie przeszkadza mi zbytnio w codziennym funkcjonowaniu :) Łańcuszek z zawieszką, jakaś skromna bransoletka. Do ciężkich naszyjników wciąż ciężko mi się przekonać, nawet podczas wyjątkowych okazji. Wasze propozycje bardzo mi się jednak podobają.
Ala (2018-01-02 08:39:18)
bransoletka
Ja nie noszę raczej dużo biżuterii... najczęściej jest to jakiś jeden element. Na święta od mojego męża dostałam koralikową czarną bransoletkę z onyksów (kamienie), którą już jakiś czas temu upatrzyłam sobie w Primamodzie. Taki jeden element pasuje do wszystkiego, zarówno do bardzo eleganckiej stylizacji jak i do luźniejszego looku.
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar