Konkursy/

2017-12-27

Twarz

Akcesoria do nakładania makijażu – jaki rodzaj wybrać?

Obecnie na rynku można znaleźć masę produktów przeznaczonych do aplikowania poszczególnych kosmetyków do makijażu. Ich ogrom może przerażać i przytłaczać. Nie wiesz jakie akcesoria będą odpowiednie i które wybrać? Poniższy przewodnik wytłumaczy Ci różnice i pomoże dokonać wyboru.

 

Pędzle

Pędzle to jedne z najpopularniejszych akcesoriów do wykonywania make – up’u. O samych rodzajach pędzli można by zrobić oddzielny artykuł – w sklepach dostępne są dziesiątki rodzajów i rozmiarów pędzli przeznaczonych do nakładania poszczególnych kosmetyków. Jeśli Twój makijaż nie ogranicza się jedynie do podkładu i tuszu do rzęs to pędzle będą najlepszym wyborem. Możesz zakupić gotowy zestaw pędzli gdzie znajdziesz pozycje do aplikowania podkładu czy pudru, cieni do powiek, pomadek czy bronzerów oraz rozświetlaczy. Innym sposobem jest zakup pojedynczych pędzli zależnie od potrzeb. Jedną z najchętniej kupowanych marek pędzli są polskie Hakuro. Zaletą pędzli jest precyzja i możliwość wykonania makijażu na naprawdę profesjonalnym poziomie, minusem – początkowa trudność – poprawnego używania pędzli trzeba się nauczyć.

 

Szczotki

Tzw. brushe czyli szczotki do makijażu to kolejna ewolucja pędzli. Ten typ akcesoriów charakteryzuje się owalnym kształtem ze zbitym, gęstym włosiem. Aplikacja takimi szczotkami może wydawać się trudna ale znajduje coraz większą rzesze zwolenników, a efekt zachwyci każdego – idealnie wtopiony podkład w strukturę twarzy. Kosmetyki rozcierane przy pomocy tego aplikatora wyglądają naturalnie i z łatwością można uniknąć brzydkich odcięć czy smug. Plusem jest uniwersalność – szczotek tych można, podobnie jak pędzli, używać do różnego rodzaju kosmetyków, zarówno sypkich jak i płynnych.

Gąbeczki

Silikonowe gąbeczki często nazywane też beautyblenderami występują w różnych kształtach i kolorach. Za ich pomocą możesz nakładać podkład na sucho jak i na mokro. Aplikacja przebiega poprzez nabranie podkładu w porowatą powierzchnię gąbeczki i kolejno stemplowanie na twarzy. Plusami tego rodzaju aplikatorów jest łatwość w obsłudze, zużywanie niewielkiej ilości podkładu, precyzyjność i naturalny efekt końcowy. Minusem jest brak uniwersalności – ten typ akcesoriów nadaje się jedynie do aplikowania płynnych podkładów. Innym problemem, z którym borykają się użytkowniczki gąbeczek do makijażu to utrzymaniu ich w czystości.

 

Dłonie

Najprostsza i najpowszechniejsza metoda nakładania podkładu to użycie własnych rąk. Wiele zwolenniczek tej metody uważa, że żadne akcesoria do nakładania makijażu nie zastąpią ciepła i dokładności palców. Palcami możesz nakładać większość płynnych i żelowych kosmetyków, a także cienie do powiek czy nawet szminkę. Plusami tej metody jest oczywiście cena – a raczej zerowy koszt i zachowanie niektórych kosmetyków (lepiej się wchłaniają i rozprowadzają nakładane przy pomocy dłoni). Minusem jest trudność dokładnego nałożenia podkładu w okolicach oczu czy nosa, zużywanie większej ilości podkładu i bardzo mała precyzyjność przy nakładaniu innego typu kosmetyków.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar