Konkursy/

2017-12-26

Dodatki

5 niezbędnych rzeczy podczas zimowych wyjazdów!

Zima zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie – zimowe ferie! Może wybieracie się na urlop we włoskie Alpy? Jeśli uprawiacie sporty zimowe lub zamierzacie spędzić po prostu weekend w górach musicie pamiętać o odpowiednim ubiorze. Postanowiliśmy więc przygotować dla was listę 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przygotowując się na zimowe wyjazdy. 

 


Po pierwsze kombinezon
Odpowiedni kombinezon i kurtka narciarska to podstawa podczas aktywnych wyjazdów w góry. Powinny chronić nas przed wiatrem, zimnem i wodą. W kurtkach szczególną uwagę powinniśmy zwracać na membranę. Chroni ona przed utratą ciepła.
Po drugie bielizna 
Bielizna termoaktywna pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę. Jest zrobiona ze specjalnych syntetycznych materiałów, dzięki którym wilgoć odparowuje dużo szybciej. Kiedy jest zimno dobrze izoluje. Pamiętaj by była dobrze dopasowana, ponieważ zbyt luźna może nie spełniać swojej funkcji.
Po trzecie buty
Buty na zimowe wypady powinny być przede wszystkim wygodne i ciepłe. Do kilkudniowych wspinaczek będą potrzebne te specjalistyczne posiadające wyciągane botki. Na jednodniowe wycieczki wystarczą buty skórzane, które umożliwiają dopięcie raków automatycznych. 
Po czwarte rękawice
Rękawice podobnie jak kurtki – najlepsze będą te z membraną. Powinny chronić przed wiatrem, wodą oraz mrozem. Dla prawdziwych zmarzluchów najlepsze będą te jednopalczaste. 
Po piąte gogle i okulary
Gogle narciarskie chronią przed wiatrem, śniegiem, wystającymi gałęziami czy drobinkami skruszonego lodu. Dlatego bardzo ważne jest by nie zapominać o nich szczególnie podczas aktywnego wypoczynku w górach. Jeśli jednak planujesz zimowe piesze wycieczki wystarczą okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją TAC marki Belutti, które zapewniają doskonałe rozproszenie silnego światła. 
 
Pamiętajcie również, że odpowiedni ubiór i ochrona nie oznacza, że nie możemy wyglądać modnie i stylowo. W swoich stylizacjach nie bój się kolorów i lustrzanych okularów, dzięki którym wyróżnisz się z tłumu!
 
 
 
Dostępność: najlepsze salony optyczne na terenie całej Polski.
 
Więcej na www.belutti.com
 

Komentarze (1)

Natalia (2018-01-02 07:30:19)
śniegowce
Sezon narciarski w pełni, sama szykuję się na wyjazd na stok. W takim wypadku najważniejsze są buty - u mnie świetnie sprawdzają się czarne opalizujące śniegowce z Primamody. Buty są przede wszystkim ciepłe, ale przy okazji bardzo ładne i stylowe, dzięki czemu nawet w drodze na stok czuję się modnie.
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar