Konkursy/

2017-12-18

Oczy

Jak przygotować się do zabiegu przedłużania rzęs?

Przedłużanie rzęs nie należy do zabiegów najkrótszych, jednak stosując się do pewnych zasad przed odwiedzeniem stylistki – możemy liczyć na to, że całe spotkanie przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.

Wiele kobiet stresuje się przed swoim pierwszym w życiu zabiegiem przedłużania czy zagęszczania rzęs. Wizyta w salonie kosmetycznym powinna jednak sprawiać radość, a nie zakłopotanie. Dlatego właśnie warto zapoznać się z poradnikiem mówiącym o tym, jak należy odpowiednio przygotować się do aplikacji sztucznych rzęs. Razem z Amazing Lashes stworzyliśmy kilka praktycznych porad.

Nie idź do stylistki w pełnym makijażu!

Niezwykle uciążliwym dla kosmetyczki oraz spowalniającym cały zabieg faktem jest fakt umalowanych oczu klientki. Tłuste kosmetyki, których używamy na co dzień w żaden sposób nie pozwolą na sprawną aplikację rzęs. Ponadto – zmywanie makijażu u stylistki nie tylko zabierze nam sporo czasu, ale również narazi nasz zabieg na niepowodzenie. Preparaty do zmywania makijażu są przecież także tłuste, a klej do rzęs – jak wiadomo – tłustego nie lubi.

 

Źródło: https://www.amazinglashes.pl/pl/p/Klej-do-rzes-By-Amazing-Lashes-3ml/227

Powstrzymaj się od pobudzania!

Nawet jeśli masz za sobą nieprzespaną noc, a Twój zabieg ma odbyć się rano, nie stosuj żadnych środków pobudzających. Mowa tu głównie o kawie oraz napojach energetyzujących, które mogą spowodować drganie powiek, a co za tym idzie - niemożliwość przyklejenia do nich sztucznych włosków. Warto pamiętać, że na kosmetycznym łóżku będziemy mogły się zdrzemnąć. Zabieg trwa przecież około dwóch godzin.

Ściągnij soczewki, jeśli je nosisz

Panie, które używają soczewek kontaktowych, powinny wyjąć je przed zabiegiem. One również mogą stać się przyczyną nieudanego zabiegu. Warto w tym celu zabrać ze sobą do gabinetu specjalne pudełeczko na soczewki, w którym schowamy je na czas aplikacji. Po zakończeniu przedłużania soczewki można bez najmniejszego problemu z powrotem założyć.

Kontakt z wodą – myśl przyszłościowo!

Jak wiadomo – kontakt z wodą po zabiegu przedłużania czy zagęszczania rzęs jest bardzo niewskazany. Woda może narazić sztuczne włoski na odklejenie się lub po prostu może uniemożliwić wiązanie kleju. Przyjmuje się, że nie powinno się moczyć rzęs nawet do 48 godzin po zabiegu. Dlatego właśnie warto myśleć praktycznie i przyszłościowo i włosy umyć bezpośrednio przed zabiegiem.

Inne porady

Zanim udamy się na zabieg warto znać jeszcze kilka rad, które – mimo że są mniej popularne – mogą okazać się pomocne. Dlatego pamiętaj, by:

  • nie używać zalotki mechanicznej nie tylko przed zabiegiem, ale również po nim,
  • starać się nie umawiać na wizyty w pierwszych dniach okresu – podobno hormony mogą powodować słabsze wiązanie się kleju,
  • nie korzystać z solarium przed ani po zabiegu przez mniej więcej 24 godziny.

Podsumowanie

Dzięki stosowaniu się do powyższych rad możemy mieć pewność, że zabieg, któremu chcemy się poddać, zakończy się powodzeniem. Żadna z nas nie lubi tracić tak cennego czasu oraz nerwów, które przed pierwszą wizytą u stylistki rzęs i tak narażone są na stres. Lista zasad, które należy spełnić przed przedłużaniem rzęs nie jest długa. Wszystkie z wymienionych kryteriów łatwo jest spełnić.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar