Konkursy/

2017-12-14

ROZRYWKA

Hugh Jackman, Zendaya i Zac Efron podczas światowej premiery "Króla Rozrywki" w Nowym Jorku

Nominowany do Złotych Globów 2018 musical „Król rozrywki”, inspirowany losami legendarnego P.T. Barnuma, opowiada historię wizjonera, który zaczyna od zera, by wcielić w życie ideę olśniewającego widowiska, stającego się sensacją na miarę światową. Podczas uroczystości towarzyszących premierze w Nowym Jorku, obok reżysera Michaela Graceya i odtwórcy głównej roli Hugh Jackmana, w Empire State Building pojawili się m.in. Zac Efron, Zendaya, Rebecca Ferguson czy Keala Settle. 

„Król rozrywki” („The Greatest Showman”) – polska premiera 29 grudnia 2017 roku w kinach w całej Polsce. Polski zwiastun filmu.
 

 
 
Twórcy i obsada filmu pojawili się w miniony weekend w Empire State Building w Nowym Jorku, na którym rozbłysły światła do utworu z filmu „Król rozrywki” pt. „This is Me” w wykonaniu Keali Settle. Poprzedniego wieczoru gwiazdy wzięły udział w uroczystej światowej premierze filmu na luksusowym transatlantyku Queen Mary 2. 
 
„Król rozrywki” to spektakularny musical, do którego piosenki napisali Benj Pasek i Justin Paul, nagrodzeni Oscarami za „La La Land”. Film inspirowany jest legendą i dokonaniami P.T. Barnuma, pierwowzoru współczesnego impresario show-biznesu, który z nizin zawędrował na sam szczyt i udowodnił, że każde marzenie można przekuć w rzeczywistość, a w każdym z nas kryje się niezwykła historia, zasługująca na spektakularną oprawę. 
 
 
 
Film jest reżyserskim debiutem fabularnym australijskiego filmowca Michaela Graceya, który w duchu nieustraszonego Barnuma, wdziera się do cudownie fantastycznego świata, rozbrzmiewającego chwytliwymi piosenkami pop, pełnego efektownych układów tanecznych i składającego ukłon charyzmatycznej sztuce scenicznej,  zdolnej zmieniać świat, gdzie rządzi miłość i wiara we własne siły. Gracey przeplata oryginalne piosenki laureatów Oscarów Benj Paska i Justina Paula z wszechstronnymi talentami obsady, na czele z nominowanym do Oscara Hugh Jackmanem („Logan: Wolverine”, „Les Misérables: Nędznicy”) i zabiera widzów w podróż do kolebki masowej rozrywki oraz wielkich gwiazd lat siedemdziesiątych... XIX wieku. Przez te filmowe wrota wkraczamy do buzującego nową energią Wieku pozłacanego po wojnie secesyjnej w USA – oglądając go przez niezwykle aktualny i pełen nowoczesnych aranżacji popkulturowy obiektyw, który tę ekscytację rozpala.   
 
Obok Hugh Jackmana w głównych rolach w filmie wystąpili: Zac Efron („Sąsiedzi”), nominowana do Oscara Michelle Williams („Tajemnica Brokeback Mountain”), Rebecca Ferguson („Dziewczyna z pociągu”) i Zendaya („Spider-Man: Homecoming”).
 
„Król rozrywki” został nominowany do Złotych Globów 2018 aż w trzech kategoriach: „Najlepszy film komediowy lub musical”, „Najlepszy aktor w musicalu lub filmie komediowym” (Hugh Jackman) oraz „Najlepsza piosenka” („This is me”).
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar