Konkursy/

2017-11-24

ROZRYWKA

Najlepsze kawałki na leniwy wieczór – TOP 3

Jeśli macie wolny weekend lub wieczór i szukacie odpowiedniej muzyki, mamy dla Was świetne zestawienie. Przygotowaliśmy je z myślą o różnych gustach muzycznych – znajdziecie tu kawałki rockowe, popowe czy z kanonu muzyki elektronicznej. Zachęcamy do posłuchania i przypomnienia sobie kilku kultowych utworów.

 

 

Spędzając wieczór w domu, zwykle potrzebujemy spokoju i wyciszenia. Często towarzyszy nam wtedy także muzyka – z myślą o takich chwilach relaksu skomponowaliśmy wyjątkową playlistę. Trafiły na nią co prawda jedynie 3 utwory – np. Gorillaz – „Clint Eastwood” i Majoraz Lazer – „Get Free”, ale za to możecie ją dowolnie poszerzyć o swoje ulubione kawałki. Może Wam zainspirujemy do sięgnięcia po nieco starsze single niż z tego roku?

1. Gorillaz – „Clint Eastwood

Gorillaz to animowany projekt, który powołali Damon Albarn, lider słynnej formacji Blur, a także mistrz komiksów, Jamie Hewlett. Tworzą bardzo oryginalną muzykę jako przejaw buntu na rynek zalewany przez sztucznie kreowane gwiazdki jednego sezonu. Kawałek odniósł ogromny sukces, bo jest mieszanką elektroniki, hip-hopu czy nawet rocka.

Warto byłoby wymienić kilka kawałków Gorillaz. „Clint Eastwood” to singel wydany w marcu 2001 roku, czyli liczy już kilkanaście lat! Zapewniamy jednak, że szybko się nie nudzi. Tytuł piosenki to oczywiście imię i nazwisko popularnego aktora. Skąd ten pomysł? W utworze wykorzystano również przewodni temat muzyczny zaczerpnięty z filmu „Dobry, zły i brzydki”. Jak łatwo się domyślić, główną rolę zagrał w nim Clint Eastwood.

2. Major Lazer & Amber of the Dirty Projectors – „Get Free”

Kolejny projekt muzyki elektronicznej, który powstał w 2008 roku. Amerykański producent muzyczny Diplo wraz z DJ-em Switchem postanowili stworzyć coś nowego wspólnymi siłami. Po trzech latach miejsce Switcha zajęli jednak producenci muzyczni Jillionaire oraz Walshy Fire.

Tworzą muzykę, łącząc różne gatunki, np. elektronikę, pop, reggae czy dancehall i electro house. Mają na swoim koncie już kilka przebojów, m.in. „Get Free”. Współpracują z wieloma artystami, zapraszając ich do gościnnych duetów itd. Wystąpili z nimi m.in. Rita Ora, Snoop Dogg, Ellie Goulding itd.

3. Lana del Rey – „Nathional Anthem”

Amerykańska wokalistka indiepopowa zwykle budzi mieszane uczucia – jedni uwielbiają barwę jej głosu oraz atmosferę, którą buduje, a drudzy z miejsca odrzucają jej muzykę. Nie da się jednak zaprzeczyć, że buduje wyjątkowy klimat i jej piosenki idealnie pasują na spokojne wieczory – np. do kina i ulubionej kolacji we dwoje.

Singel „Nathional Anthem” został wydany w 2012 jako promujący album „Born to Die” i szybko zaczął podbijać listy przebojów. Podobnie jak kolejny, jeszcze popularniejszy „Summertime Sadness”.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar