Konkursy/

2017-11-16

CIEKAWOSTKI

Barbie® wyróżnia Ibtihaj Muhammad wyjątkową lalką

 Barbie® wyróżnia Ibtihaj Muhammad wyjątkową lalką na gali Kobiety Roku magazynu Glamour

 
Pokazując dziewczynkom, że mogą być kimkolwiek chcą, marka Barbie wyróżnia Muhammad jako tegoroczną bohaterkę.
 
 
Barbie Ibtihaj Muhammad
 
EL SEGUNDO, Kalifornia, 13 listopada 2017 r. – W poniedziałek firma Mattel wyróżniła Ibtihaj Muhammad, pierwszą amerykańską olimpijkę, która wystąpiła w hidżabie na Igrzyskach, jako bohaterkę Barbie, wręczając jej jedyną w swoim rodzaju lalkę inspirowaną jej wyglądem. Lalka została zaprezentowana na organizowanej przez magazyn Glamour gali Kobiety Roku, corocznej ceremonii odbywającej się w Nowym Jorku, podczas której młode kobiety mają okazję usłyszeć wypowiedzi dotychczasowych i tegorocznych laureatek plebiscytu, jak również innych wpływowych liderek z różnych dziedzin. Muhammad jest tegoroczną laureatką wybraną w ramach programu Barbie Shero, wyróżniającego kobiety, które przełamują stereotypy i inspirują kolejne pokolenia dziewczynek. Lalka wzorowana na Ibtihaj została wręczona sportsmence przez zeszłoroczną bohaterkę, modelkę i ambasadorkę projektów związanych z akceptacją własnego ciała  – Ashley Graham.
 
Jako dziecko, bawiąc się Barbie wyobrażałam sobie kim będę w przyszłości. To niesamowite, że trzymam teraz w ręku lalkę w hidżabie, która przypomina wyglądem mnie. Mam nadzieję, zainspiruje kolejne pokolenie dziewczynek do realizacji własnych marzeń.
 
 
Zaliczana przez magazyn Time do grona „100 najbardziej wpływowych osób“ w 2016 r., Muhammad przełamuje stereotypy nie tylko dzięki swoim osiągnięciom w szermierce, ale także promując swoją linię odzieży, Louella. Muhammad projektuje skromną, ale bardzo kolorową odzież w nowoczesnym stylu.
 
Marka Barbie nagradza Ibtihaj nie tylko w uznaniu jej olimpijskich osiągnięć, ale także za akceptację tego, co ją wyróżnia. Ibtihaj jest inspiracją dla niezliczonej rzeszy dziewczynek, które czuły się odosobnione w swojej odmienności. Mamy nadzieję, że lalka, prezentująca jej historię, pomoże uzmysłowić dziewczynkom, że mogą być kimkolwiek chcą i robić cokolwiek zechcą.
 
SEJAL SHAH MILLER, WICEPREZES DS. GLOBALNEGO MARKETINGU MARKI BARBIE.
 
Ibtihaj Muhammad obaliła stereotypy – co według mnie definiuje nowoczesną kobietę. W ubiegłym roku była pierwszą zawodniczką ze Stanów Zjednoczonych, która wystąpiła w hidżabie na igrzyskach olimpijskich, a dziś cieszymy się, że możemy świętować wprowadzenie na rynek lalki Ibtihaj jako pierwszej Barbie ubranej w hidżab. Odegra ona ogromną rolę w zapewnieniu dziewczynek, że są w pełni reprezentowane w naszej kulturze.
 
CINDI LEIVE, REDAKTOR NACZELNA MAGAZYNU GLAMOUR
 
Lalka będzie dostępna w sprzedaży w 2018 r.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar