Konkursy/

2017-11-14

ROZRYWKA

BOXALITY by Egurrola Nowy wymiar teatru tańca

Agustin Egurrola stworzył pierwszy w Polsce spektakl w stylu off brodwayowskich wydarzeń ze scen Nowego Jorku. Boxality to mocna historia opowiedziana tańcem. Wyjątkowa okazja, żeby przeżyć niepokojący, prawdziwy spektakl z genialną choreografią Agustina Egurroli i emocjonującą muzyką Smolika. Premiera 21 listopada w Teatrze Palladium.

 

 
Boxality to wyjątkowa, taneczna opowieść o życiu bez ograniczeń. O poszukiwaniu wolności oraz swojej drogi wykraczającej poza wszystkie granice. Główna bohaterka przeprowadza nas przez świat emocji i rzeczywistych pragnień. Porzuca to, co znane i bezpieczne, i jak wierzy, podąża w stronę szczęścia zabierając nas ze sobą. Widzowie nie tylko będą świadkami tej historii, ale staną się jej częścią.
 
- Całe życie żyjemy w pudełkach, boxach - dosłownie i w przenośni. Nasze mieszkania, kościoły, biurowce, centra handlowe to mniejsze lub większe pudełka. Niewielu z nas wyobraża sobie życie bez nich, już ich nie zauważamy, są dla nas jak powietrze - oczywiste i na co dzień niezbędne do życia. Jednak największym naszym pudełkiem jest nasz umysł, pełen lęków, ograniczeń, słabości. Często zdajemy sobie z nich sprawę, ale nie mam siły, żeby z nimi walczyć o siebie, o to, czego tak na prawdę pragniemy. O tych naszych pudełkach, ograniczeniach, życiu, miłości chciałem Wam opowiedzieć w Boxality. – mówi Agustin Egurrola, twórca spektaklu.
 
Boxality
 
Obserwujemy to śledząc losy głównej bohaterki, która odważyła się porzucić swoją codzienność i ruszyć w drogę do prawdziwej miłości i akceptacji. Życie jej nie oszczędza i płaci dużą cenę za opuszczenie swojego pudełka, swoich ograniczeń, swojego świata Doświadcza odtrącenia, samotności i bólu a czasem nawet agresji. Otaczający ją ludzie są dla niej bezlitośni i zobojętniali, ponieważ jako jedyna próbuje być inna. Przez to stała się dla nich obcą osobą, która wykracza poza ich system funkcjonowania. Dziewczyna jest odtrącona, świat jej nie chce, wręcz ją potępia i  uniemożliwia znalezienie schronienia. Zmuszona jest ciągle biec, uciekać i szukać innej drogi. Ta jej droga staje się motywem nadrzędnym pokazującym jej wytrwałość i determinację. Dostrzegamy, że jest niezwykła, pełna piękna i siły. Czy znajdzie swoją miłość i świat bez ograniczeń? Czy w ogóle istnieje taki świat? A czy Ty go masz?
 
Teatralna przestrzeń, efektowne rozwiązania scenograficzne oraz choreograficzne. I najważniejsze: najlepsi tancerze w Polsce. Młody, nieposkromiony zespół osobowości, dziewięciu najlepszych tancerzy Grupy Volt, wywodzących się z największej w Europie szkoły tańca Egurrola Dance Studio i jednocześnie finalistów najpopularniejszego telewizyjnego programu tanecznego „You Can Dance - Po Prostu Tańcz!”
 
Reżyseria i choreografia: Agustin Egurrola
Muzyka: Smolik
Obsada: Grupa Volt 
Premiera: 21 listopada 2017, Teatr Palladium 
Bilety: boxality.com  
Spektakl dla dorosłych i młodzieży 16+ lat
  
 
TWÓRCY

AGUSTIN EGURROLA
Choreograf, tancerz, pedagog, osobowość telewizyjna, juror programów "Mam Talent!" i ”You Can Dance - Po Prostu Tańcz!". Twórca choreografii i oprawy tanecznej do ogromnej liczby przedsięwzięć artystycznych, filmowych i telewizyjnych, spektakli teatralnych, imprez rozrywkowych. Autor realizacji wyjątkowych, międzynarodowych widowisk - od Ceremonii Otwarcia MŚ w piłce siatkowej po oprawę Ceremonii Otwarcia Finału Ligii Europy UEFA. Założyciel Egurrola Dance Studio – najlepszej sieci szkół tańca w kraju, wielokrotny Mistrz Polski, zdobywca 12 tytułów mistrzowskich w tańcu towarzyskim. Założyciel i choreograf najlepszej i najpopularniejszej Zawodowej Grupy Tanecznej VOLT. Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. Nagrody Specjalnej za „Taneczną Rewolucję w Polsce”, Orderu Uśmiechu (2016) oraz dwóch Telekamer (2016 i 2017). Tym razem Agustin stworzył autorski projekt - oparty na własnym pomyśle i scenariuszu, wymykający się wszelkim schematom - spektakl BOXALITY.
www.agustinegurrola.pl
 
 
Agustin Egurrola twórca Boxality
 

SMOLIK
Najbardziej uznany producent muzyczny w Polsce, który oprócz produkcji utworów i albumów dla innych artystów (m.in.: Katarzyna Nosowska, Maria Peszek, Robert Gawliński, Krzysztof Krawczyk), wydaje swoje autorskie/producenckie płyty. Albumy sygnowane nazwiskiem SMOLIK cieszą się wyjątkowo przychylnym odbiorem zarówno wśród publiczności, fanów, jak i wśród recenzentów i całej branży muzycznej. Muzyka Smolika to połączenie subtelnej elektroniki z bardzo przestrzennymi, akustycznymi brzmieniami, żywą orkiestrą smyczkową, sekcją dętą i niezwykle zaaranżowanymi melodiami. Smolik z wielkimi sukcesami produkuje też muzykę do filmów, spektakli teatralnych i telewizji. Jest również autorem muzyki do wielu kampanii i filmów reklamowych, a tym razem stworzył muzykę do wyjątkowego projektu, jakim jest BOXALITY.
 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar