Konkursy/

2017-11-05

WSPIERAMY AKCJE

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan w programie Śniadanie Daje Moc

Małgosia Rozenek-Majdan i Radosław Majdan użyczyli głosu kosmicznym agentom w programie edukacyjnym Śniadanie Daje Moc!

Już 8 listopada ponad 8000 szkół podstawowych w Polsce świętować będzie Dzień Śniadanie Daje Moc. Aby zachęcić najmłodszych do zdrowego odżywiania, gwiazdorska para wzięła udział w nagraniu audiobooka. Małgosia Rozenek-Majdan wcieliła sięw kosmiczną agentkę Tolę a Radek w Maksa, jej towarzysza. Razem wyruszają na pomoc planecie Niedojadków, aby nauczyć ich 12 zasad zdrowego odżywiania. Posłuchajcie sami!
Śniadanie Daje Moc to program edukacyjny Partnerstwa dla Zdrowia. Nauczyciele z klas 0-3 szkół podstawowych mogą bezpłatnie pobierać scenariusze lekcji i materiały dydaktyczne ze strony www.sniadaniedajemoc.pl. Wśród nich jest również najnowszy audiobook z udziałem gwiazdorskiej pary. Zabawne dialogi bohaterów pomagają nauczycielom angażować dzieci w temat zdrowegoi mądrego jedzenia.
 
 
Małgosia Rozenek-Majdan z radością przyjęła honorową rolę ambasadorki programu Śniadanie Daje Moc.
 
– Jestem mamą i doskonale wiem, jak trudno czasem przekonać dzieci do jedzenia zdrowych rzeczy. Uważam, że program Śniadanie Daje Moc świetnie w tym pomaga. Dzieciaki uczą się przez zabawę, a kosmiczne przygody i Niedojadki są po prostu rozbrajające. Dlatego gorąco zachęcam rodziców, żeby sprawdzili, czy szkoła ich dziecka będzie 8 listopada świętowała Dzień Śniadanie Daje Moc. Warto!
– Nie wyobrażam sobie wybiegania z domu bez śniadania czy wypuszczania dzieci do szkoły bez drugiego śniadania. Popieram program Śniadanie Daje Moc, bo przypomina o tych prostych zasadach  i fajnie, przystępnie uczy dzieciaki zdrowego odżywiania – przekonuje Radosław Majdan.
 
Kosmiczna fabuła zachęca do jedzenia śniadania
Tola i Maks to dwójka kosmicznych agentów. Świetnie znają 12 zasad zdrowego odżywiania. Podróżują po kosmosie i przekazują innym swoją wiedzę. Pewnego dnia otrzymują dziwną wiadomość. Okazuje się, że wysłał ją król odległej planety Niedojadków – władca Niepapulus I, który bardzo martwi się o swoich poddanych. Lud Niedojadków jest w niebezpieczeństwie- jedzą za mało i niezdrowo, a do tego są coraz słabsi i mniejsi. Niedługo mogą zupełnie zniknąć wraz z całą planetą. Tola i Maks nie wahają się ani chwili. Wraz ze stworkiem Wszystkojadem ruszają w kosmiczną misję ratunkową. Czy uda im się ocalić planetę i przekonać do 12 zasad zdrowego odżywiania Gąbkobułkozjadaczy, Łyżkowców i Zasiedziaków?
 
8 listopada – Dzień Śniadanie Daje Moc
Już 8 listopada w tysiącach podstawówek w Polsce dzieci rozpoczną dzień od wspólnego przygotowania pysznych i zdrowych śniadań. W szkołach odbywać się będą warsztaty kulinarne, występy artystyczne o zdrowym odżywianiu i turnieje wiedzy z 12 zasad zdrowego odżywiania. Smacznego! 
 
 
 
 
 
Program Śniadanie Daje Moc w skrócie:
 
Organizator programu: Partnerstwo dla Zdrowia – koalicja firm Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytutu Matki
i Dziecka, od 2006 roku przeciwdziała niedożywieniu dzieci w Polsce oraz propaguje wśród najmłodszych zdrowe nawyki żywieniowe. Działania Partnerstwa obejmują dwa filary. Pierwszy to tworzenie produktów z misją społeczną. Drugi zaś to działania edukacyjne – program Śniadanie Daje Moc.
 
Najważniejsze cele programu:
1. Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania  i roli śniadania w diecie dziecka;
2. Przyczynianie się (pośrednio) do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia;
3. Edukację najmłodszych przez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.
 
Główne działania programu: 
1. Kluby Śniadanie Daje Moc – kluby śniadaniowe zakładane w klasach, w ramach których nauczyciele prowadzą lekcje edukacyjne na temat zdrowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem roli śniadania w diecie dziecka, na podstawie scenariuszy w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania opracowanych przez Instytut Matki i Dziecka.
2. 8 listopada – Dzień Śniadanie Daje Moc – najważniejszy dzień w Programie, podczas którego najmłodsi wspierani przez dorosłych przygotowują i jedzą wspólne śniadanie w klasie. W ten sposób nie tylko kadra pedagogiczna, ale także rodzice angażują się w kwestie żywienia dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
 
Patroni honorowi: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka 
 
Patroni regionalni programu: Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, Kuratorium Oświaty w Opolu, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Kuratorium Oświaty w Katowicach, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Kuratorium Oświaty
w Szczecinie, Kuratorium Oświaty w Warszawie.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar