Konkursy/

2017-11-05

Desery

Jak przygotować tematyczne przyjęcie na urodziny dziecka?

Urodziny dziecka to wielkie wydarzenie, szczególnie wtedy, gdy pierwszy raz organizujemy przyjęcie dla kolegów. Chcemy, aby dziecko zapamiętało je na długi czas. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest przyjęcie tematyczne. Pozwoli to w ciekawy sposób przygotować mieszkanie, menu, a także zabawy dla dzieci. Ważną rzeczą jest także zorganizowanie sobie odpowiedniego zaplecza w kuchni - dzięki temu w szybki i łatwy sposób przygotujemy pyszne menu dla dzieci. Jak zaplanować tematyczne przyjęcie?

 

 

1. Wybierz temat

Na samym początku naszych przygotowań musimy ustalić temat przewodni. Może nam pomóc w tym nasze dziecko. Możemy porozmawiać z nim o tym co lubi, jak widzi swoje przyjęcie lub co chciałoby zrobić z kolegami. Możemy także sami zaproponować temat z bajki, filmu czy rzucić hasłem kosmos lub indianie. Dzieci kochają takie przygody!

2. Przygotuj listę

Następnym krokiem będzie przygotowanie listy, na której znajdą się wszystkie elementy naszego przyjęcia, które rozłożymy na czynniki pierwsze. Na takiej liście musimy umieścić planowane dekoracje, menu oraz zabawy. Następnie skupiamy się na każdym z tych elementów, przygotowując konkretną listę zakupów, organizację dekoracji czy podział, kto zajmie się prowadzeniem zabaw. Ważne jest, aby wszystko wcześniej zaplanować, aby podczas przyjęcia nic nas nie zaskoczyło.

3. Tort tematyczny

Żadne przyjęcie nie może się odbyć bez dużego tortu. Koniecznie musi być to tort tematyczny. Możemy go w łatwy sposób przygotować samodzielnie w domu. Wystarczy, że w naszej kuchni znajdują się funkcjonalne formy do pieczenia. Możemy użyć tradycyjnej formy do ciasta lub form silikonowych. Są one proste w użytkowaniu i łatwe do umycia po pieczeniu. Silikonowe formy do pieczenia to także idealne rozwiązanie, jeśli chcemy przygotować na przyjęcie babkę. To przysmak, który zasmakuje wszystkim dzieciom!

4. Dekoracje na miarę

Musimy przygotować sobie listę elementów, kolorów czy kształtów, które bezpośrednio łączą się z tematem przyjęcia. Warto poszperać w internecie, ponieważ tam możemy znaleźć wiele gotowych dekoracji. Możemy także skorzystać z firm wypożyczających dziecięce dekoracje. W takich sklepach możemy znaleźć także mnóstwo inspiracji, dzięki którym przygotowujemy mieszkanie w taki sposób, aby jak najbardziej nawiązywało do tematu przyjęcia. Jeśli mamy chwilę czasu, możemy dekoracje przygotować samodzielnie. Musimy być do tego jednak bardzo cierpliwi, ponieważ jest to bardzo pracochłonne zajęcie.

5. Przekąski dla dzieci

Oprócz urodzinowego tortu, na stole powinny znaleźć się także inne przekąski. Dzieci kochają różnego rodzaju ciasteczka, dlatego warto posiadać w domu formę do muffinek. Dzieci uwielbiają ich smak, a my możemy przygotować je z dżemem, serem czy czekoladą. Każdy znajdzie smak idealny dla siebie. Do picia najlepiej przygotować wodę smakową oraz naturalne soki. Ponadto, dzieciom powinniśmy przygotować ciepły posiłek. Świetnie sprawdzą się frankfuterki, kolorowe kanapki, bagietki na ciepło czy frytki.

 

 

6. Plac zabaw

Dzieciom należy zapewnić także rozrywkę. Warto przygotować kilka zabaw, w których będą mogli uczestniczyć wszyscy. Przydadzą się do tego kolorowe arkusze papieru, flamastry czy balony. Jeśli dzieci są zgrane, same będą potrafiły zająć się sobą przez pozostały czas. Jeśli mamy warunki ku temu, możemy zaprosić dzieci wraz z rodzicami. Wtedy dzieci będą czuły się swobodniej i pewniej, co zapewni udane przyjęcie.

Idealne wypieki przygotujesz przy użyciu form i blach do pieczenia ze sklepu DUKA.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar