Konkursy/

2017-10-25

RECENZJE REDAKCJI

BAJKI DO PODUSZKI OD MARTEL * GWIAZDY CZYTAJĄ *

Wszystkie dzieci uwielbiają bajki! Zarówno najmłodsze jak i te starsze. Są dla nich niesamowicie ciekawe wszystkie te, które można obejrzeć w telewizji, jak i takie, które są do czytania. Jednak należy podkreślić, że nie wszystkie bajki, które emitują w telewizji są odpowiednie dla dzieci, czy danego wieku. Rodzic musi wykazać mnóstwo zainteresowania, by dobrać odpowiednią bajkę oraz uchronić przed tymi, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój dziecka.

 

Takie ryzyko praktycznie nie istnieje, jeśli chodzi o bajeczki do czytania, o ile wybieramy te, kóre znane są nam wszystkim od lat, na których wychowano naszych rodziców i nas. Wszelkie populrne bajki, np.: "Czerwony Kapturek", "Królewna Śnieżka", " Kopciuszek"... w połączeniu oczywiście z tłumaczeniem różnych rzeczy wraz z czasem kiedy dziecko dorasta, by potrafiło odróżnić świat fikcji od tego realnego.

 

BAJKI DO PODUSZKI to seria zawierająca 30 książeczek, w których znajdziemy tytułową bajeczkę oraz inne bajki + płyta CD ( 4 bajki, które czytają gwiazdy).

 

Książeczka jest w twardej oprawie , formatu 16x16 i kosztuje 14,90zł

Wszystkie bajki z serii znajdują się tutaj: wydawnictwomartel.pl/wyszukiwarka

 

Z ogromnej oferty bajek Martel, wybraliśmy wspólnie z synkiem, bajkę "Pinokio", gdyż akurat tej nie mamy w swojej kolekcji.

Jak już powyżej wspomniałam, dołączona jest płyta CD, na której znajdują się 4 bajki:

* PINOKIO

* UBOGI I BOGATY

* TOMCIO PALUSZEK

* ZUPA Z GWOŹDZIA

 

*** GWIAZDY CZYTAJĄ***

- Olga Bończyk

- Daria Widawska

- Ewa Ziętek

- Kacper Kuszewski

 

Ulubionymi bajkami synka są "Pinokio" oraz "Zupa z gwoździa", koniecznie muszą być czytane każdego wieczora. Czytanie dziecku bajek przed snem jest bardzo ważne i przynosi same korzyści, dlatego warto to robić. Po pewnym czasie zauważymy, że dziecko zna bajkę na pamięć i samo "czyta" przewracając kartki i cytując tekst, oczywiście udając, że potrafi już czytać.

 

Płyta CD jest doskonałą opcją wtedy, kiedy przeczytamy już wybrane na wieczór książeczki przed snem, a dziecko wciąż nie śpi domagając się kolejnych, możemy mu wtedy cichutko włączyć bajeczkę na płycie i się oddalić, a wtedy szybciutko odpłynie w ramiona Morfeusza ;)

 

RADA MAMY:

Dzieci, które nie chcą już drzemek popołudniowych, również potrzebują jakieś formy odpoczynku, która pomoże im się wyciszyć, wtedy proponuję dziecku, aby położył się do łóżeczka i nie musi śpać, ale niech sobie leży chwilkę i posłucha bajeczki z płyty CD. Działa! Dziecko się uspokaja, wycisza, relaksuje i wypoczęte gotowe jest na nową porcję zabaw i aktywności. Czasem nawet usypia :)

 

Polecam bajeczki, do których dołączone są płytki CD, to zawsze więcej opcji na spędzanie czasu z maluchem.

 

 

Tekst, zdjęcia:

NekropolisQueen

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar