Konkursy/

2017-10-23

DEKORACJA WNĘTRZ

Wizualizacja łazienki – krok po kroku

Samodzielne projektowanie łazienki nie musi być trudne. Wystarczy skorzystać z darmowych programów do wizualizacji przestrzeni łazienkowych, aby łatwo i szybko zaprojektować łazienkę marzeń.

 

 

Mała przestrzeń – wielkie możliwości

Nowoczesne trendy w aranżacji wnętrz łazienkowych czerpią garściami z tradycyjnych rozwiązań, modyfikując je i wzbogacając o ciekawe element. Idealnym tego przykładem są mozaiki, które przez długie lata ustępowały miejsca glazurze i gresowi.

Kamienie dekoracyjne także wracają do łask.  Nawet w małych przestrzeniach możemy zastosować oryginalne dekory i zdobienia, które wydobędą charakter pomieszczenia.

Jak zagospodarować małą łazienkę?

Powierzchnia łazienki jest najistotniejszym kryterium branym pod uwagę podczas aranżowania i dekorowania wnętrza. Jeżeli dysponujemy niewielką przestrzenią, musimy wykazać się kreatywnością i dobierać sprzęty funkcjonalne, które umożliwią jej pełne zagospodarowanie.

Co więcej, projektując pomieszczenie, musimy wziąć pod uwagę układ kanalizacji sanitarnej.Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń użytkową, warto zrezygnować z wanny na rzecz kabiny prysznicowej ze ściętym narożnikiem. Kabiny pięciokątne albo z lekko zaokrągloną krawędzią mają więcej miejsca niż kabiny okrągłe albo kwadratowe, niemniej mogą ograniczać swobodę ruchów.

Niektóre rozwiązania, mimo że niezwykle efektowne i nowoczesne, nie sprawdzą się w małych łazienkach. Alternatywą dla zabudowanych kabin jest brodzik z zasłoną, który zajmuje mniej miejsca i umożliwia komfortowe poruszanie się w trakcie kąpieli.

Małe łazienki – niekoniecznie minimalistyczne

Umywalka jest jednym z podstawowych sprzętów łazienkowych, dlatego przeprowadzając wizualizację, warto sprawdzić kilka modeli – zarówno tych większych, jak i nieco mniejszych. Minimalna szerokość wynosi jednak 45 cm, zaś głębokość – 40 cm.

Jeżeli zależy nam na oszczędności miejsca wybierzmy większą umywalkę asymetryczną dedykowaną do montażu narożnego. Aby podkreślić jej nowoczesny charakter możemy dodatkowo dobrać efektowną baterię naścienną lub sztorcową (np. z wysuwaną wylewką), specjalnie profilowaną szafkę podumywalkową oraz odpowiednią dekorację naścienną.

Mozaiki doskonale komponują się ze sterylną armaturą, nadając całości nowoczesnego charakteru. Powszechnym jest pogląd, że w małych łazienkach nie sprawdzą się kolorowe albo mocno wzorzyste płytki ceramiczne, gdyż optycznie pomniejszą wnętrze.

Zdecydowane kolory dodają jednak wnętrzu charakteru i prezentują się niezwykle efektownie, dlatego warto wprowadzić je w ograniczonej liczbie. Takie rozwiązania pozwalają nam swobodnie bawić się kolorami i nie stawiają żadnych ograniczeń kompozycyjnych.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar