Konkursy/

2017-10-09

WARTO WIEDZIEĆ

Jak otrzymać odszkodowanie z polisy na życie?

Ubezpieczenie na życie jest tematem, który cieszy się zainteresowaniem głównie ze względu na możliwość zdobycia wysokiego odszkodowania. Moment wypłaty świadczenia zależny jest od rodzaju ubezpieczenia na jaki się zdecydujemy, a wysokość od sumy ubezpieczenia określonej w umowie.

 
Aby otrzymać świadczenie, warto pamiętać o konieczności spełnienia pewnych warunków, które są zawarte w szczegółach polisy jako wyłączenia odpowiedzialności, więc jeśli uczestniczyliśmy w wypadku i jednocześnie znajdowaliśmy się pod wpływem alkoholu, możemy mieć problem z otrzymaniem środków z polisy.
 
 
 
Wysokie odszkodowanie
 
Tutaj sprawa jest niezwykle prosta – im wyższą sumę ubezpieczenia wybierzemy, tym większego odszkodowania możemy się spodziewać. Jednak jak przy każdej regule i tutaj istnieją pewne wyjątki – ważny jest bowiem rodzaj umowy, jaką wiążemy się z ubezpieczycielem.
 
To do nas należy decyzja czy wybierzemy podstawowy zakres ochrony na życie, czy rozszerzymy go o dodatkową ochronę lub czy zdecydujemy się na polisę inwestycyjną. Dobrym posunięciem będzie wybór ubezpieczenia na życie z www.rankingubezpieczennazycie.pl, ponieważ właśnie ranking przedstawia oferty najlepiej oceniane zarówno przez specjalistów branży ubezpieczeniowej, jak i klientów, którzy już dokonali wyboru.
 
Odszkodowanie, a konkretnie sumę ubezpieczenia warto wybrać na podstawie możliwości finansowych, jakimi dysponujemy, ale również indywidualnych potrzeb. W sytuacji gdy przykładowo posiadamy wysoki kredyt na mieszkanie i chcemy zabezpieczyć nasze dzieci na wypadek naszej śmierci, dobrze jest określić sumę kredytu, jaka została nam do spłaty i dobrać odpowiednią polisę na życie, która zapewni naszym najbliższym bezpieczeństwo.
 
Ubezpieczenie na życie może posiadać sumę ubezpieczenia zarówno w kwocie 20 tys. zł, jak i sięgać może nawet miliona, wszystko dostosowane może być do naszego potencjału finansowego. Należy jednak mierzyć siły na zamiary i decyzję podejmować rozsądnie.
 

Rodzaje odszkodowania
 
Również rodzaje wypłaconych świadczeń mogą być różne, oczywiście zależne są rodzaju polisy, którą wybierzemy. Tak więc innej kwoty możemy się spodziewać przy zakupie polisy grupowej na życie, jak i indywidualnej. Możemy zaopatrzyć się w ubezpieczenie na wypadek zdiagnozowania raka, wypadku samochodowego lub wybrać inne, dogodne rozszerzenie umowy a dzięki temu zyskamy możliwość odszkodowania w różnych trudnych momentach w naszym życiu.
 
Kwoty odszkodowania wahać się mogą między 1 tys. zł a 50 tys. zł czy nawet 100 tys. zł. i są zależne od towarzystwa ubezpieczeniowego, które wybierzemy, konkretnej polisy, jak i sumy ubezpieczenia, jaką ustalimy.
 
Odszkodowania możemy spodziewać się w sytuacji narodzin dziecka, pobytu w szpitalu, trwałego uszczerbku na zdrowiu, utraty zdolności do pracy, zdiagnozowaniu choroby nowotworowej lub innych chorób wymienionych w umowie, wypadku komunikacyjnego oraz wielu innych sytuacji.
 
Aby otrzymać odszkodowanie, należy zgłosić ubezpieczycielowi wystąpienie sytuacji opisanej w umowie, z tytułu której należy się świadczenie. Ubezpieczyciel może wówczas oczekiwać od nas zaświadczenia lekarskiego lub innego dokumentu, który potwierdzi zaistniałą sytuację.
 
Inne odszkodowanie zapewni nam podstawowa oferta polisy a inne ubezpieczenie na życie dla studenta z www.rankingubezpieczennazycie.pl. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z dostępnymi ofertami, by porównać ze sobą kilka ofert (można skorzystać z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej).
 

Zabezpieczenia ubezpieczyciela
 
Trzeba jednak pamiętać, że nasz ubezpieczyciel ma prawo do niewypłacenia świadczenia. Odszkodowanie najczęściej niewypłacane jest w dwóch przypadkach:
  • odszkodowanie, którego oczekujemy przed upływem okresu karencji. Karencja jest to czas zabezpieczenia dla ubezpieczyciela od chwili zakupu polisy. Czas trwania jest ustalony w umowie zakupu, najczęściej jest to pół roku lub rok czasu, bywa że miesiąc lub kwartał. Dobrym przykładem jest tutaj odszkodowanie z tytułu urodzenia dziecka – okres karencji może trwać rok przy takim ubezpieczeniu, przez co kobieta, która jest w 3 miesiącu ciąży podczas zakupienia polisy nie otrzyma świadczenia.
  • wyłączenie z odpowiedzialności. Oznacza to, że w umowie znaleźć można określone sytuacje, przez które ubezpieczyciel ma prawo nie wypłacić odszkodowania. Najczęściej należą do nich wypadek komunikacyjny podczas prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających, samobójstwo, wypadek wskutek działań wojennych.
 
Te sytuacje powinny być dokładnie opisane w umowie, przez co warto się z nimi zapoznać przed zakupem polisy. Najlepiej podczas spotkania z agentem ubezpieczeniowym zaraz po skorzystaniu z porównywarki ubezpieczeń. To doskonała okazja, by wyjaśnić zawiłe kwestie odnośnie wyłączeń odpowiedzialności, zakresu ochrony czy okresu karencji.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar