Konkursy/

2017-10-09

Twarz

Zmarszczki na twarzy- jak powstrzymać proces starzenia się skóry?

Zobaczyłaś na twarzy pierwsze zmarszczki i chcesz je jak najszybciej zlikwidować? Szukasz sposobu na skuteczne wygładzenie skóry i odzyskanie młodego wyglądu? W takim razie przeczytaj, jak pozbyć się zmarszczek i zahamować proces starzenia się skóry.

 

 

 

Zmarszczki na twarzy- przyczyny powstawania

Pierwsze zmarszczki pojawiają się już w okolicach trzydziestego roku życia i są to zmarszczki mimiczne. Powstają w wyniku ciągłego uśmiechania się, czy też mrużenia oczu. Również koło trzydziestki możesz zauważyć powstającą na czole tak zwaną lwią bruzdę, czyli poprzeczną linię biegnącą między brwiami. Mniej więc w czterdziestym roku życia możesz się spodziewać kolejnych, drobnych zmarszczek, które niestety będą się pogłębiać. Skąd biorą się tego typu „defekty” skóry? Są naturalnym wynikiem procesu starzenia się skóry i utraty kolagenu oraz elastyny. W efekcie tego procesu zanikają powoli włókna kolagenowe, a komórki coraz wolniej się regenerują. Jeśli dopuścimy do tego, by nasza skóra była zbytnio przesuszona lub narażona na promieniowanie UV- wówczas przyczyniamy się do szybszego powstawania zmarszczek. Dodajmy do tego niewłaściwą dietę, ubogą w nienasycone kwasy tłuszczowe, brak odpowiedniej pielęgnacji zewnętrznej- np. nie używanie kremu z kwasem hialuronowym, a mamy gotową odpowiedź na to, dlaczego nasza twarz usiana jest licznymi zmarszczkami.

Jak pozbyć się zmarszczek?

Jeśli powstawanie zmarszczek jest naturalnym procesem, to czy da się go powstrzymać? Oczywiście. Na sam proces starzenia się organizmu nie mamy aż tak dużego wpływu, ale już na odpowiednią pielęgnację, która powstrzyma proces starzenia się skóry- tak. Przede wszystkim warto zadbać o to, aby kosmetyki, których używamy do pielęgnacji twarzy, zawierały substancje silnie nawilżające. Dzięki temu skóra będzie dłużej jędrna i lepiej obroni się przed powstawaniem kolejnych bruzd. Substancją, która daje świetne efekty nawilżające jest kwas hialuronowy, który wiąże wodę w naszym naskórku i nie dopuszcza do przesuszania się skóry. W kremach przeciwzmarszczkowych, które stanowią podstawę pielęgnacji cery dojrzałej, powinny znaleźć się również składniki aktywizujące komórki do odnowy. Tymi składnikami są np. algi, czy jad z węża (działa podobnie do toksyny botulinowej). Znajdziemy je tylko w najlepszych kremach przeciwzmarszczkowych np. w Skin Absolute Night dostępnych w serii kosmetyków wygładzających zmarszczki marki Filorga. W dobrych kremach przeciwzmarszczkowych powinna się także znajdować witamina C, która odpowiedzialna jest za stymulację produkcji kolagenu, jak również substancje złuszczające typu kwasy. Dzięki regularnemu usuwaniu wierzchniej warstwy naskórka przy pomocy kwasów, możemy szybko uzyskać efekt wygładzenia skóry i spłycenia zmarszczek. Stają się one mniej widoczne, a młodsze warstwy naskórka zostają odsłonięte. Najskuteczniejsze w tym względzie są kwasy AHA i BHA, które połączone, tak jak w dobrym kremie przeciwzmarszczkowym Sleep and Peel Filorga, przynoszą widoczne efekty już po kilku miesiącach regularnego ich stosowania.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar