Konkursy/

2017-09-28

KSIĄŻKA

Barbie The Icon – już na polskim rynku!

Tagi: książka

Historia Barbie to ponad pół wieku niesamowitych kreacji, wcieleń i wydarzeń. Jest Ikoną pop-kultury, muzą wielkich artystów, inspiracją dla projektantów mody. Barbie to nie tylko najsłynniejsza lalka świata, ale przede wszystkim ponadczasowa legenda, a także symbol emancypacji, sukcesu i siły współczesnych kobiet. Pięć dekad historii Barbie to setki zdjęć i opowieści, które zebrane w jedną całość pozwoliły na stworzenie najszerszej jak do tej pory retrospektywy życia najsłynniejszej laki świata. Tak powstał album Barbie the Icon, autorstwa Massimiliano Cappella, który właśnie pojawił się na polskim rynku wydawniczym!

 
 
Chociaż znamy ją jako Barbie, niewielu ludzi pamięta, że jej prawdziwym imieniem jest Barbara Millicent Roberts. Jest przyjaciółką i nieocenioną zabawką kolejnych pokoleń małych dziewczynek, ale także prawdziwą ambasadorką współczesnych kobiet. Najsłynniejsza lalka świata powstała 9 marca 1959 roku i od tej pory stała się globalną ikoną, która w swoim 58-letnim życiu przełamała wszelkie bariery kulturowe czy społeczne. 

Barbie na kartach historii
Album Barbie The Icon to zebrana w jednym miejscu kolekcja zdjęć, faktów i ciekawostek o jednej z najbardziej legendarnych postaci w historii pop-kultury. 
 
Autorem tej wyjątkowej książki jest Massimiliano Capella - historyk sztuki i mody oraz profesor Historii Mody na Uniwersytecie w Bergamo. W tym kompendium wiedzy na temat Barbie Capella przedstawił ewolucję lalki, którą doskonale widać na tle ważnych wydarzeń historycznych świata. Udział Barbie w tak istotnych momentach w dziejach kultury dowodzi jej niepodważalnej pozycji jako ikony współczesności.
 
Barbie - kona pop-kultury
Barbie to  postać, która wcielając się w role najsłynniejszych gwiazd Hollywood - Grace Kelly, czy Audrey Hepburn, potrafiła również fantastycznie odnaleźć się w codziennej domowej rzeczywistości, gdzie zajmowała się domem i spędzała szczęśliwy czas z rodziną. Jest to także muza wielkich artystów – przedstawiana na obrazach Andiego Warhola i ubierana przez najsławniejszych projektantów świata, takich jak np. Oscar de la Renta. Moda, choć nie jest ona jedyną pasją Barbie, odgrywa kluczową rolę w jej życiu. Szykowny wizerunek, którym charakteryzuje się od ponad pięciu dekad to potwierdzenie jej niezwykłej umiejętności podążania za trendami i dopasowywania ich do swojego stylu bycia. Barbie również sama wyznacza nowe kierunki w modzie, a jej postać nieustannie inspiruje kreatorów do tworzenia wyjątkowych strojów. Niepowtarzalne kolekcje, dedykowane specjalnie dla niej, stworzone zostały przez najsłynniejsze nazwiska świata mody - m.in.: Diora, Givenchy, Versace, Armaniego, Burberry, Karla Lagerfelda czy Moschino. 
 
Barbie nieustannie się zmienia, co roku przedstawia kolejne swoje oblicza tak, aby każda kobieta mogła się z nią utożsamiać. Z tego powodu Barbie wykonywała już ponad 180 zawodów, również tych nie zawsze kojarzonych z damskimi profesjami. Była więc astronautką, żołnierzem, kandydatką na prezydenta. Reprezentowała pięćdziesiąt narodowości z całego świata, pokazując w ten sposób każdy aspekt z życia kobiet. Zyskała 3 nowe sylwetki, 7 innych karnacji skóry, 22 dodatkowe kolory oczu i 24 odmienne uczesania, aby jak najlepiej oddać prawdziwą naturę kobiety. 
 
„Ewolucja Barbie doskonale obrazuje zmiany kulturowe i najnowsze trendy, które dominują na świecie. Barbie w przeciwieństwie do innych ikon współczesności jest ponadczasową legendą, a wraz z upływem lat jej popularność zatacza coraz szersze kręgi, umacniając tym samym pozycję Barbie jako niepodważalnej ikony pop-kultury”- Jacek Wasilewski
 
W albumie Barbie The Icon zostało przedstawione ponad 50 lat historii współczesnej, której Barbie nie tylko była świadkiem, ale czynnie uczestniczyła w jej budowaniu. To lalka, która z niezwykłą subtelnością przystosowywała się do kulturowych zmian otaczającego ją świata, przy jednoczesnym, nieustannym wyznaczaniu trendów. 
 
Przepiękne wydanie albumu Barbie The Icon przedstawia niesamowitą historię lalki, która w przeciwieństwie do innych współczesnych legend ma przywilej bycia ponadczasowym, przekraczającym kolejne pokolenia i odległe sobie kraje symbolem globalnych trendów i postaw.
 
Album Barbie The Icon Wydawnictwa Olesiejuk jest już dostępny w sprzedaży od 28 września, w limitowanej edycji 3000 egzemplarzy. Znaleźć można go w wybranych księgarniach „Świat Książki”.
 
 
 
 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar