2017-09-14

RECENZJE REDAKCJI

WM. PAUL YOUNG "CHATA". Nigdy nie jesteś zupełnie sam

Bestseller nr 1 z listy New York Timesa, ponad 20 milionów sprzedanych egzemplarzy, niesamowite recenzje, to już powinno wystarczyć, aby wywołać chęć jej przeczytania. Ponoć książka, która pozwala na nowo odkryć Boga, czy ja wiem? Pewnie nie do każdego przemówi, nie oszukujmy się, ale niektóre sceny są niczym wyjęte z baśni i ciężko je zestawić z realistycznym obrazem, jednakże warto przeczytać książkę, a już napewno obejrzeć film, w którym można porównać to, co podsuwała nam wyobraźnia podczas czytania. Mnie zdecydowanie książka zachęciła również do obejrzenia filmu i nie żałuję.

Życie dla każdego z nas nie jest tylko i wyłącznie usłane różami, często przeplatane jest smutkiem, żalem po stracie bliskich, słonymi łzami płynącymi po policzkach, chorobami i tragediami, z którymi musimy się zmierzyć...

Nie jest łatwo, ale takie jest życie-raz nam daje, innym razem odbiera. Jest czas i miejsce na radość, szczęście, miłość, jest też na smutek, cierpienie, stratę.

Książka z całą pewnością wywołuje emocje, jestem tego najlepszym przykładem. Jako osoba wrażliwa, empatyczna, dałam się ponieść niektórym scenom i poddać łzą, które płynęły z moich oczu niczym grochy, a może jako matka, doskonale czułam miłość do dziecka i nie wyobrażalną stratę ojca, kóry utracił swoje.

Piękna i wzruszająca, wyciskająca łzy historia z morałem. Książka, o której się myśli jeszcze długo po przeczytaniu jej, pozostawia refleksje, co dla mnie jest oznaką tego, iż jest dobra! Lubię takie odczucia mimo wszystko, gdyż wtedy czuję, że przeczytałam coś, co jest wartościowe.

To pozycja zarówno dla tych, którzy wierzą, jak i dla tych, którzy utracili wiarę w Boga, odpowiada bardzo pięknie i logicznie wręcz na pytanie, które zadaje sobie mnóstwo ludzi: dlaczego Bóg pozwala na tyle cierpienia? Jeśli istnieje, dlaczego nie zrobi nic, by powstrzymać tragedie? Dlaczego nie zgładzi tego, który zło wyrządza?

 

Przeczytaj, a dowiesz się dlaczego, poznasz odpowiedzi, dzięki którym łatwiej będzie Ci zrozumieć istotę wielkiego planu Boga.

 

 

Tekst, zdjęcia:

NekropolisQueen

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar