2017-09-13

RECENZJE REDAKCJI

HY'ALLURE Suplement diety i puste kapsułki !

HY'ALLURE Oleofarm Sp. z o.o. Kwas hialuronowy + biotyna + witamina C to suplement diety w postaci 36 kapsułek, gdzie dawkę dzienną stanowi 1 kapsułka. Opakowanie 10g, w którym znajdują się 3 plastry po 12 kapsułek ENTERAL ULTRA CAPS ( 120mg kwasu hialuronowego w jednej kapsułce).

Kwas hialurorowy kojarzy nam się głównie z profesjonalnymi zabiegami, gdzie wstrzykuje się go w celu wypełnienia zmarszczek,bądź też z kosmetykami, które mają go w swoim składzie, suplementy zawierające kwas hialuronowy nie są jeszcze tak znane i popularne, choć ich działanie może być równie skutczne.

 

Recenzja produktu, to przede wszystkim podzielenie się z czytelnikami zarówno plusami, jak i minusami, co właśnie czynię. Nie zawsze tak jest, że produkt w pełni spełnia nasze oczekiwania.

 

 

Zacznę może od tego, co mi się przytrafiło...

 

Pierwszy raz w życiu spotkałam się z czymś takim, że w blistrze jedna z kapsułek była bez proszku, to samo było w każdym z trzech blistrów!

 

Podczas suplementacji zauważyłam, że jedna z kapsułek znacznie różni się od pozostałych, jest jaśniejsza, jakby przezroczysta i bardziej biała niż wszystkie pozostałe.

 

Czy coś z tym zrobiłam?

Oczywiście!

Napisałam do firmy OLEOFARM i przesłałam im zdjęcia produktu, aby mogli zapoznać się z reklamacją.

Zostawiłam również nie naruszony blister, aby można było to udowodnić w razie potrzeby. Nakręciłam filmik, na którym wyraźnie widać, że blister jest nie naruszony, a jedna z kapsułek różni się od pozostałych.

youtu.be/Iuh-fWwJN54

 

Miałam nadzieję na wyjaśnienie dlaczego tak się stało, co było przyczyną i byłam najzwyczajniej w świecie ciekawa, czy takie coś się zdarza, czy ktoś jeszcze to zgłaszał, bo przecież firma (jak wynika ze strony internetowej produktu) zapewnia o jakości, więc takie zgłoszenie powinno być dla nich czymś ważnym i istotnym, czy było?

1. Nie otrzymałam potwierdzenia, że moja reklamacja została przyjęta do rozpatrzenia i ktoś się ze mną skontaktuje-wręcz sama musiałam się dopytywać, co z moją wiadomością.

2. Odpowiedzią na moje zgłoszenie, była odpowiedź Pani z działu sprzedaży, która przesłała mi odniesienie się do sprawy pana z działu jakości, że reklamacja została uznana pod kątem DKJ. Błąd produkcyjny. Prośba tego Pana o wymienienie towaru klientowi i przeproszenie za zaistniałą sytuację.

3. Pani, która cały czas ze mną pisała nie zrobiła jednak tego, ani nie przeprosiła, ani nie wymieniła produktu, tylko poprosiła mnie o fakturę, której nie mam i tak właśnie odpisałam, po czym nie otrzymałam już żadnych wiadomości.

4. Poprosiłam o kontakt z działem marketingu, którego się nie doczekałam (czytaj: zlekceważono moją prośbę).

 

Przyznam, że czuję się bardzo zniesmaczona totalnym brakiem profesjonalizmu osób pracujących w firmie, której inne produkty dobrze znam z półek sklepowych i byłam ich konsumentką. Teraz pewnie zniechęcona takim potraktowaniem będę ich unikać.

Wygląda na to, że firma nie bierze odpowiedzialności za swoje produkty, pomimo wyraźnie uznanego błędu produkcyjnego. Przecież nie jest w tym przypadku istotny fakt, czy mamy fakturę, paragon, czy nie mamy, czy produkt zakupiliśmy na stronie producenta, czy w aptece, czy dostaliśmy go w prezencie, ale dbanie o jakość i markę.

Sami sobie w tym miejscu odpowiedźcie na pytanie, czy chcecie kupić produkt, w którym może się zdarzyć, że znajdziecie puste kapsułki i firma będzie robiła problem z jego wymianą?

Wracając do samej recenzji produktu, nie napiszę nic złego, po pierwsze z tego względu, że zauważyłam po zażyciu 26 kpsułek, że cera była bardziej jędrna, gładka, nie wiem czy pozbyłabym się zmarszczek mimicznych wokół ust po ponad miesiącu stosowania, bo nie jestem w stanie wystawić mu pełnej oceny, gdyż nie zużyłam go całego, właśnie z powyższych względów.

Dla zainteresowanych produktem podaję jednak parę ogólnych informacji z opakowania i strony producenta:

"DZIAŁANIE:

KWAS HIALURONOWY dzięki swojej budowie posiada właściwości wiązania dużych ilości wody. Wraz z wiekiem poziom kwasu hialuronowego zmniejsza się, a jego struktura ulega zmianie.

BIOTYNA pomaga zachować zdrową skórę. Przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych oraz metabolizmu energetycznego.

WITAMINA C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania skóry. Pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Kwas hialuronowy z biotyną oraz witaminą C HY’ALLURE wyróżnia zawartość 120 mg kwasu hialuronowego, zamknięta w jednej, innowacyjnej kapsułce Enteral Ultra Caps.Kwas hialuronowy to polisacharyd. Mniej więcej połowa jego puli zdeponowana jest w skórze, w której łączy on włókna kolagenowe i elastynowe skóry właściwej. Dzięki swojej budowie posiada właściwości wiązania dużych ilości wody. Wraz z wiekiem poziom kwasu hialuronowego zmniejsza się, a jego struktura ulega zmianie.W celu zachowania aktywności biologicznej kwasu hialuronowego w preparacie zastosowano innowacyjne kapsułki Enteral Ultra Caps. Kwas hialuronowy jest bardzo wrażliwy na działanie enzymów trawiennych oraz na niskie pH soku żołądkowego i pod wpływem tych czynników ulega depolimeryzacji do niżej cząsteczkowych związków, które nie wykazują już aktywności biologicznej. W przeciwieństwie do tradycyjnych kapsułek żelatynowych, kapsułki Enteral Ultra Caps opuszczają żołądek w niezmienionej formie. Zapewnia to dostarczenie kwasu hialuronowego bezpośrednio do dalszych odcinków przewodu pokarmowego. Dzięki temu zawarty w preparacie HY’ALLURE kwas hialuronowy zachowuje swoją aktywność biologiczną.

Skład HY’ALLURE został wzbogacony w biotynę i witaminę C. Biotyna pomaga zachować zdrową skórę. Przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych oraz metabolizmu energetycznego. Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania skóry. Pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

ZASTOSOWANIE: preparat uzupełnia codzienną dietę w kwas hialuronowy, biotynę i witaminę C. Polecany jest osobom chcącym zachować zdrową skórę. DZIENNA PORCJA (1 kapsułka) zawiera: 120 mg kwasu hialuronowego, 16 mg witaminy C (20%*), 300 µg biotyny (600%*). * % referencyjnej wartości spożycia SKŁADNIKI: hialuronian sodu, hydroksypropylometyloceluloza (składnik otoczki), substancja wypełniająca: celuloza, kwas L-askorbinowy, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja żelująca: guma gellan, barwnik: dwutlenek tytanu, D-biotyna.

ZALECANE SPOŻYCIE: dorośli 1 kapsułka dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i ciemnym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Masa netto: 9 g ".

 

Zobacz więcej na http://hyallure.pl/

 

Na powyższej stronie internetowej można go zakupić w cenie 58,50 zł, w innych sklepach może być droższy. To dużo, czy mało? Mało porównując zabiegi w gabinetach kosmetycznych lub ceny kosmetyków z jego zawartością, ale biorąc pod uwagę sytuację, która mi się zdarzyła, to wyobraźcie sobie, że kupujecie produkt, który jest wybrakowany (posiada braki).

 

O suplementach diety, polecam przeczytać na tym blogu:

http://www.agataberry.pl/10-faktow-na-temat-suplementow-diety/#

Można się tam dowiedzieć między innymi o tym, w jaki sposób możemy sami sprawdzić dany suplement diety na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wyniki postępowania GIS (S - suplement diety; ŻW - żywność wzbogacana; ŚSSPŻ - środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego; PWT - postępowanie w toku)

Sprawdziłam HY'ALLURE, który ma status PWT

Skan ze strony GIS

 

 

 AKTUALIZACJA: 12.10.2017 r.

Kochani, aby było do końca uczciwie i rzetelnie, chcę was poinformować o zmianach, które nastąpiły od czasu, kiedy zamieściłam recenzję.

1. Doczekałam się maila, co prawda bardzo długo to trwało, ale najważniejsze, że ostatecznie jest i zawiera przeprosiny za zaistniałą sytuację.

2. Otrzymałam od firmy produkty w ramach rekompensaty.

Moja ocena tej sytuacji jest taka, że każdy popełnia błędy i "tylko ten się nie myli, co nic nie robi", ważne, by wyciągać wnioski i się na nich uczyć, więc jak najbardziej przeprosiny przyjmuję i jestem pełna nadziei, że każdy konsument będzie traktowany tak, jak nakazuje przyzwoitość, a jakość produktów i obsługi oraz zadowolenie klienta będzie zawsze priorytetem.

 

Dziękuję.

 

 

 

 

Tekst, zdjęcia, film:

NekropolisQueen

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar