Konkursy/

2017-09-06

KSIĄŻKA

Cięcie - poruszająca historia obrzezanej kobiety

Tagi: książka

 

Poruszająca historia obrzezanej kobiety.
 
Wyobraź sobie, że masz sześć lat. Matka budzi cię w środku nocy, myje i ubiera w zniszczone ubranie, a potem prowadzi cię do złowróżbnie wyglądającego namiotu na końcu ogrodu. Tam zostajesz unieruchomiona siłą przez dorosłe kobiety i w okrutny sposób okaleczona. A wszystko to na polecenie twojej rodzicielki.
 
Hibo Wardere w dzieciństwie padła ofiarą obrzezania, zabiegu tak brutalnego, że w jego następstwie o mało nie straciła życia.
 
W wieku osiemnastu lat, po wybuchu wojny domowej w Somalii, przeniosła się do Londynu. Tam szybko się zorientowała, że to, co ją spotkało w ojczyźnie, na Zachodzie wcale nie jest czymś normalnym. To właśnie wtedy postanowiła poświęcić się walce ze zwyczajem okaleczania kobiecych narządów płciowych. Zajmując się wychowywaniem dzieci i każdego dnia zmagając się ze straszliwymi konsekwencjami obrzezania, starała się dowiedzieć jak najwięcej o korzeniach tej okrutnej tradycji. Obecnie Hibo pracuje w Londynie i pomaga dziewczętom, którym grozi wywiezienie przez rodziców za granicę w celu obrzezania.
 
Poruszająca, boleśnie szczera opowieść Hibo jest historią jej niezwykłego życia, ale również przyczynkiem umożliwiającym lepsze zrozumienie tej średniowiecznej praktyki, która miewa się zdumiewająco dobrze w XXI wieku w kraju oddalonym o tysiące kilometrów od Somalii. Przypadki FGM w Wielkiej Brytanii zbyt długo trzymano w tajemnicy. Teraz przyszła pora, by to zmienić.
 
Ta inspirująca historia ukazuje starcie dwóch kultur w łonie współczesnego społeczeństwa. Teraz okaleczanie kobiecych narządów płciowych to już bardzo brytyjski problem.
 
Wychowana w Somalii Hibo Wardere jako osiemnastolatka przeniosła się do Londynu, gdzie obecnie zajmuje się prowadzeniem akcji edukacyjnych oraz pracuje jako koordynatorka rządowego programu walki z okaleczaniem kobiecych narządów płciowych. Mieszka z mężem i piątką dzieci we wschodnim Londynie.
  

Komentarze (3)

jola103 (2017-11-15 13:31:47)
Konkurs Wygraj książkę Cięcie Hibo Wardere
Jestem bardzo ciekawa treści tej książki. Już sam tytuł bardzo mnie zaintrygował.
Weronika (2017-11-13 14:31:10)
Konkurs
Kocham czytać książki miesięcznie czytam około 30 książek interesuję się treścią oraz fantyzacja i twórczością gdy ja zobaczyłam odrazy było takie to dla mnie. Odrazy po tytule widać że jest ciekawa. Choć nie jest popularna chciałabym ją mieć w swojej kolekcji i bym się nią chwaliła np. Jak smartwonem czy coś. Nigdy nie wygrywała mam nadzieję że ja zdobędę bardzo proszę.
Patrycja (2017-11-11 14:30:26)
Konkurs
Biorę udział w konkursie, ponieważ fascynują mnie pozycje książek oparte na ciekawej tzw. zagmatwanej tematyce, takiej niepopularnej, ale przez to interesującej dla czytelnika, który czytając wglębia się w setno całej sprawy opartej przez autora ksiązki. Sam tytuł zachęca do jej przeczytania, a jej zawartość jest już punktem kulminacyjnym ciekawostki czy
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar