Wygraj
Wygraj
Wygraj
Wygraj

2017-09-06

DZIECIAK

Najlepsze zabawki edukacyjne dla dzieci

Umysł dziecka jest niczym gąbka – wiecznie nienasycony i niezwykle chłonny. Dlatego odpowiedni dobór zabawek i akcesoriów dla malucha jest kluczowy w rozwinięciu u niego ważnych, przydatnych w przyszłości cech. Pomoże ukochanemu brzdącowi odkryć hobby, pasję i kto wie? Może nawet powołanie. Jakie zabawki są odpowiednie dla elastycznego i młodego umysłu? Odpowiedź może być tylko jedna – te mające wartość edukacyjną.

 

Origami

Starożytna sztuka składania papieru jest jednym z najbardziej pobudzających kreatywność i wyobraźnię zajęć nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Origami jest doskonałym sposobem na ćwiczenie koordynacji ręka-oko oraz szlifowanie umiejętności planowania i przewidywania, gdyż każdy wzór wymaga nauczenia się odpowiednich zagięć i układów, które trzeba opanować. Wielka frajda dla dziecka, a koszt dla portfela niewielki – wystarczy odpowiedni papier.

Dobrane gry wideo

Wbrew powszechnej opinii, spora część gier wideo nie polega na zabijaniu kolejnych przeciwników i zdobywaniu za nich doświadczenia. Istnieje cała gama gier edukacyjnych i logicznych, które pomagają dziecku rozwinąć takie umiejętności jak szybkie podejmowanie decyzji, orientacja przestrzenna, myślenie abstrakcyjne – a to jedynie wierzchołek góry lodowej. Z najpopularniejszych tytułów można polecić produkcje z serii Minecraft, 2048 lub Dreamals.

Klocki Lego

Małe, plastikowe klocki już od ponad 60 lat rozbudzają wyobraźnię dzieci, młodzieży i dorosłych na całym świecie. Niezwykła elastyczność klocków, możliwość budowania tego, co tylko się chce (dzięki czemu powstają takie cuda jak meble z klocków Lego albo nawet interaktywne centra jak www.historyland.pl) oraz kultowa otoczka dookoła marki sprawiają, że jest to jedna z najlepszych zabawek edukacyjnych dla dziecka.

Zestaw zrób-to-sam

Częstym błędem, który wynika z chęci obdarowania dziecka tym, co najlepsze, jest kupowanie gigantycznych zestawów zrób-to-sam o wielu skomplikowanych częściach dla zaawansowanych. Najlepiej jednak zacząć od prostych, niedrogich pakietów początkującego chemika, fizyka, elektryka, magika, artysty lub czymkolwiek dziecko lubi. Jeśli maluch którymś z nich się zainteresuje to znak, że co jakiś czas można wybierać dla niego zestawy do zabaw kreatywnych o nieco większym stopniu trudności.  

Piasek kinetyczny

Jeden z ostatnich krzyków mody w kwestii edukacyjnych i niezwykłych zabawek dla dzieci. Piasek kinetyczny zachowuje się podobnie jak plastelina, przy czym cały czas pozostaje sypki i przelewa się pomiędzy palcami. To wszystko dzięki specjalnemu polimerowi, który nadaje zwykłym ziarenkom piasku nowych właściwości. Pozostawiony sam sobie gęstnieje i można go swobodnie kształtować, lecz w momencie, w którym wprawimy go w ruch, zacznie być sypki i będzie rozpływał się w dłoniach. Zabawka jest hipoalergiczna i nieszkodliwa dla najmłodszych.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar