Konkursy/

2017-08-25

Twarz

Kosmetyki brązujące – złocista opalenizna bez opalania

Marzy Ci się skóra muśnięta promieniami słońca bez leżenia na plaży czy w solarium? Na rynku możesz znaleźć wiele kosmetyków, które pozwolą Ci uzyskać efekt złocistej opalenizny. Co zrobić, aby cieszyć się pięknie opaloną skórą bez korzystania z solarium?

 

Puder brązujący – jaki odcień wybrać?

Zasada jest jedna – uważaj na pudry brązujące w żółtym odcieniu, które mogłyby nadać Twojej skórze niezdrowy, żółtawy odcień. Zamiast tego postaw na słodkie brązy, odcienie karmelu i kakao – to właśnie one ocieplą Twoją cerę i stworzą wrażenie naturalnie opalonej skóry. Różne odcienie pudrów brązujących w takiej tonacji możesz znaleźć tutaj: Noc Makijażu – podkłady, pudry, róże.

Jak testować puder w sklepie?

Puder w opakowaniu może mieć zupełnie inny odcień niż na żywo. Przed zakupem warto więc sprawdzić, jak będzie się on prezentować na skórze. Jak to zrobić? Wypróbuj kosmetyk na wewnętrznej stronie nadgarstka. Skóra w tym miejscu ma jasny, naturalny odcień, na którym puder będzie wyglądać tak jak na twarzy.

W jaki sposób nakładać puder na twarz?

Do aplikacji pudru brązującego wykorzystaj duży, puchaty pędzel o ściętym końcu – najlepiej taki z naturalnym włosiem. Nabierając kosmetyk z opakowania, strzep jego nadmiar – dzięki temu uzyskany efekt będzie wyglądać naturalnie, a nie karykaturalnie.

Przez cały czas sprawdzaj w lustrze, czy makijaż nie wygląd sztucznie. Z pudrem brązującym trzeba postępować oszczędnie – zbyt duża ilość może Cię niepotrzebnie postarzyć.

 

Dopasuj makijaż do kształtu twarzy

Przy pomocy pudru brązującego możesz wymodelować zarys twarzy – o ile nałożysz go we właściwych miejscach. Jak go aplikować w zależności od kształtu twarzy?

  • twarz okrągła – sztuka polega na tym, aby odwrócić uwagę od krągłości i optycznie wyszczuplić twarz. Nakładaj bronzer dużymi plamami na bokach czoła, żuchwy oraz linii policzków.
  • twarz kwadratowa – przy pomocy bronzera możesz z łatwością zakryć wszystkie ostre krawędzie i kanty twarzy. Aby to zrobić omieć bronzerem jej wystające fragmenty – bok i dół żuchwy oraz zewnętrzną część policzków.
  • twarz eliptyczna – cechuje się ona wydłużoną formą, którą powinno się optycznie skrócić i subtelnie zaokrąglić. Taki efekt możesz osiągnąć, aplikując puder brązujący na środkową część czoła tuż pod linią włosów, a także na boczne partie policzków – od uszu w kierunku brody.
  • twarz trójkątna – w takiej twarzy najważniejsze jest zamaskowanie zbyt szerokiego czoła i spiczastej brody. W tym celu nałóż bronzer na boczne partie czoła tuż przy linii włosów, a także na dolną część brody.

Co zamiast pudru brązującego?

Zamiast pudru brązującego możesz też użyć innych sposobów, np. kremu opalizującego, który nada skórze piękny połysk. Nie musisz się też obawiać sztucznego efektu – kosmetyk ten dopasowuje się naturalnie do odcienia Twojej skóry.

 

Możesz też oczywiście skorzystać z samoopalacza lub chusteczek opalających. Pamiętaj jednak, aby aplikować je równomiernie – w przeciwnym razie zamiast złocistej opalenizny na skórze powstaną brudne plamy.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar