Strona

Zielone koktajle uwielbiam i piję już od bardzo dawna, głównie na bazie jarmużu i szpinaku, bardzo więc ucieszyła mnie perspektywa wypróbowania także młodego jęczmienia.

 

 

Jak zrobić banalnie prosty koktajl z dodatkiem młodego jęczmienia, zapraszam na film:

youtu.be/ZIlhXZmeJ6A

 

MŁODY JĘCZMIEŃ postanowiłam wykorzystać w koktajlu z następujących składników:

*2 banany  BIO

*garść mrożonych malin

*łyżka stołowa miodu naturalnego (dość pokaźna)

*szklanka mleka (może być dowolne)

Wszystko wkładamy do blendera i na końcu gwóźdź programu-100% POLSKI MŁODY JĘCZMIEŃ !

*młody jęczmień 3 łyżeczki

Zapomniałam tym razem dodać masło orzechowe, zamiast malin mogą być truskawki, jabłka, brzoskwinie (co kto lubi, jest tutaj ogromna dowolność, ja często zmieniam składniki w zależności, co akurat mam w domu). Niektórzy dodają jeszcze jakieś odżywki białkowe, płatki owsiane, zamiast mleka może być naturalny sok np.: z jabłek, malin, woda mineralna niegazowana...kombinacji jest ogrom. Warto poeksperymentować ze składnikami, które nam odpowiadają, by stworzyć swój ulubiony smak.

To fajna opcja, kiedy nie mamy zbyt dużo czasu i pomysłu na śniadanie, a chcemy zjeść (w tym wypadku wypić) coś,co da nam jednocześnie dużo energii, witamin i niezbędnych mikroelementów na początek dnia.

Blendujemy składniki  i otrzymujemy 2 szklanki pysznego, pożywnego, zdrowego, sycącego, smacznego koktajlu, który możemy sobie zrobić na śniadanie, podwieczorek i kiedy tylko mamy ochotę.

Kto jeszcze nie próbował, polecam, gdyż nie wymaga dużo pracy, a otrzymujemy zdrowy napój, który dostarczy nam mnóstwo witamin. Proszę się także nie obawiać dziwnego posmaku tych "zielonych" produktów, które dodajemy do koktajli, gdyż ich naprawdę nie czuć, jeśli odpowiednio zestawimy je z innymi, np. dolejemy soku jabłkowego, dosypiemy truskawek... Tak jak w przypadku jarmużu, czy szpinaku, tak również młodego jęczmienia - nie jest on jakość specjalnie wyczuwalny, nie daje "trawiastego smaku" itp.

Najlepszym dowodem na to, że jest bardzo smaczny, jest fakt, że nawet u mnie dzieci chętnie go piją, szczególnie wtedy gdy dodadam do niego na sam koniec miksowania,  lody

 

Opakowanie strunowe, co ułatwia przechowywanie otwartego produktu, nic nam się nie wysypie i zachowa świeżość. 

200g produktu, który jest bardzo wydajny, gdyż używamy jedynie 1do 3 łyżeczek. Na opakowaniu znajdują się również przykładowe przepisy.

 

Polecam gorąco!!!

Wszystkim, którzy wypróbują, życzę smacznego i mnóstwo zdrowia!

 

 

 

Tekst, film, zdjęcia:

NekropolisQueen

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar