Konkursy/

2017-08-14

KSIĄŻKA

„Twarze” - szczery reportaż o bezdomności

Tagi: książka

 „Twarze” - szczery reportaż o bezdomności

Ewelina Rubinstein, Tomasz W. Michałowski
 
PREMIERA 15.09.2017r.
 
 

Ewelina Rubinstein,  polsko- izraelska dziennikarka, absolwentka prawa, wraz z Tomaszem W. Michałowskim, doktorem filozofii, absolwentem ekonomii stworzyli książkę niezwykłą, prawdziwą. 
 
Siedzą na ławkach w parku, pod mostem, w pustostanach… Są zaniedbani, brudni, cuchnący… Bezdomni. Ludzie, którzy z jakiegoś powodu stracili dobytek i znaleźli się na ulicy. Mijajmy ich niemal codziennie. Przechodzimy obok, starając się ich nie zauważać. Dlaczego stracili wszystko? Co takiego wydarzyło się w ich życiu, że nie potrafili się pozbierać? Ewelina Rubinstein i Tomasz W. Michałowski w niniejszym reportażu udowadniają, że bezdomni nie są bezimiennymi twarzami, które w codziennym pędzie mijamy na ulicy czy w parku. Pokazują, że to ludzie podobni do nas i jak każdy z nas mają swoje troski, radości, wspomnienia i marzenia. Każdy z nich w głębi duszy tęskni za normalnością, rodziną i własnym kątem. Bo bezdomność – wbrew pozorom – nie jest wyborem. Jest jednym ze sposób na życie, ale często wynikającym z braku motywacji, poczucia samotności i odosobnienia. „Twarze” to niezwykle przejmujący reportaż, pomagający w zrozumieniu przyczyn bezdomności, a tym samym ludzi, którzy z różnych powodów żyją na marginesie społeczeństwa.
 
Twarze to lektura wyjątkowa i szczera. To nie tylko historia o bezdomnych, ale przede wszystkim zbiór niezwykłych rozmów z osobami, które nie wstydziły się opowiedzieć o tym, co czują, dlaczego płaczą lub za czym tęsknią. Autorzy dotarli do wielkich aglomeracji, ale również do małych miasteczek, porównali w jaki sposób żyją, jak radzą sobie z tym niezwykle trudnym czasem ludzie, których życie pewnego dnia zmieniło się nie do poznania. „Twarze” to obraz szarego, ziemistego smutku,  bólu i emocjonalnego krzyku, który wyrósł z utraconych miłości, braku pracy, rodziny, alkoholizmu, życiowych potknięć.  Jest to książka prawdziwa w każdym calu.
 
Ewelina Rubinstein i Tomasz W. Michałowski poruszyli ten trudny temat, by wskazać, że bezdomni to ludzie podobni do nas. Niechlujny wygląd osób żyjących na ulicy, wielokrotnie sprawia, że staramy się nie widzieć problemu. Ignorancja i społeczna znieczulica nie sprawi jednak, że bezdomni, którzy miewają swoje marzenia i potrzeby, przestaną istnieć.
 
Przejmujący reportaż „Twarze” ułatwi nam zrozumienie przyczyn bezdomności. Okazuje się, że czasem wystarczy jeden niewłaściwy krok, by znaleźć się na marginesie społeczeństwa i nie móc wrócić z powrotem.
 

Ewelina Rubinstein jest również autorką dwóch innych pozycji, „Jerozolima. Miasto Boga.”, która odkrywa przed nami tajemnice i piękno Izraela, a także „Nina, prawdziwa historia”, opowieści o poszukiwaniu własnej tożsamości, o zmierzeniu się ze swymi słabościami i lękami. 
 
 
Więcej informacji o książkach Eweliny Rubinstein znaleźć można na stronie: 
http://www.psychoskok.pl/autorzy/ewelina-rubinstein/
 
Wydawnictwo Psychoskok http://www.psychoskok.pl
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar