Konkursy/

2017-08-13

Napoje

Przepisy na orzeźwiające herbaty mrożone

Nadeszły wyczekiwane upały. Kiedy jesteśmy spragnieni mamy ochotę napić się nie tylko czegoś smacznego, ale przede wszystkim orzeźwiającego. Taka właśnie jest mrożona herbata, którą możemy podawać na różne sposoby, komponując ją z ulubionymi dodatkami. Aby jej skosztować nie musimy udawać się do kawiarni, ponieważ bez trudu możemy przyrządzić ją w domowym zaciszu. Dla spragnionych eksperci Ahmad Tea London przygotowali trzy przepisy na mrożone herbaty.

Eksplozja smaku mango
 
Składniki:
1 torebka Mango Magic Ahmad Tea London
250 ml  wody
3 plastry mango
50 ml syropu mango
Garść kostek lodu
50 ml syropu mango
 
Sposób przygotowania:
Torebkę herbaty Mango Magic Ahmad Tea London zalewamy gorącą wodą i parzymy przez 3-5 minut, po czym pozostawiamy do ostygnięcia. Następnie dodajemy syrop, plasterki mango oraz kostki lodu. Kolejno dorzucamy plasterki cytryny i limonki, kostki lodu oraz świeżą miętę. Dokładnie mieszamy. 
 
 
 
 
Malinowo - cytrynowy twist
 
Składniki:
1 torebki herbaty Green Tea Lemon Vitality Ahmad Tea London
2 plastry cytryny 
2 plastry limonki
2 listki świeżej bazylii
1 łyżka syropu malinowego
1 łyżka ksylitolu
 
Sposób przygotowania:
1 torebkę herbaty Green Tea Lemon Vitality Ahmad Tea London zalewamy gorącą wodą i parzymy przez ok. 3 minuty, po czym pozostawiamy do ostygnięcia. Następnie dodajemy sok malinowy, plastry cytryny i limonki oraz ksylitol. Dorzucamy kostki lodu oraz świeżą bazylię. Dokładnie mieszamy.
 
 
 
Pyszne i orzeźwiające na zdrowie! 
 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar