Konkursy/

2017-08-09

Pielęgnacja ciała

Pierwszy wybór na blizny

Problem blizn dotyka wielu z nas: w Polsce posiada je ok. 3,49 milionów osób 1. Niektórym blizna może wydawać się małą zmianą na ciele, jednak gdy nie goi się prawidłowo, może dojść do jej przerostu i nieestetycznego wyglądu. 

 
Czynników ryzyka powstania takiej blizny jest sporo: zachwiana równowaga gospodarki hormonalnej, choroby metaboliczne, np. cukrzyca czy tendencja do nieprawidłowego gojenia ran i blizn. 
 
Dyskomfort związany z blizną ma aspekt zarówno medyczny, jak i psychiczny. Z medycznego punktu widzenia blizna może powodować przykurcze, uczucie ciągnięcia i swędzenia czy brak elastyczności skóry. Dodatkowo odróżnia się kolorem od skóry. Ważną kwestią jest też brak komfortu psychicznego, nawet, jeśli blizna nie jest w widocznym miejscu na ciele. Dotyczy to szczególnie kobiet. Każda z nas chciałaby być najpiękniejszą wersją siebie, a brzydka blizna to uniemożliwia. Niektóre kobiety przez taki „defekt” tracą pewność siebie, całkowicie zmieniają garderobę, a nawet sposób spędzania wolnego czasu. Postrzegają bliznę wręcz jako stygmat czy oszpecenie.
 
Dlatego tak ważne jest uświadomienie polskim kobietom, że istnieją skuteczne sposoby na walkę z blizną i że warto dla samej siebie tę walkę wygrać.
 
Z pomocą przychodzi marka Sutricon – preparaty silikonowe polecane przez lekarzy2 w leczeniu wszystkich rodzajów blizn. Producent Sutricon stworzył specjalną formułę plastrów dla dorosłych i dzieci. Produkty są stworzone tak, aby zapewnić wygodę i dyskrecję ich noszenia. Elastyczne plastry są ultracienkie i przezroczyste, dzięki czemu prawie nie widać ich na skórze. Żel silikonowy tworzy aksamitną, matową powłokę na skórze, co sprawia, że może być stosowany również pod makijaż.
 
Produkty Sutricon:
 
 • Zmniejszają widoczność blizn
 • Rozjaśniają i wygładzają bliznę
 • Pozwalają „oddychać” skórze
 • Są hipoalergiczne
 • Dla dzieci od 6. miesiąca życia
 • Bezpieczne dla kobiet w ciąży i matek karmiących
 • Do blizn świeżych i dojrzałych – nawet 10-cio letnich
 
Preparaty silikonowe posiadają rekomendację Międzynarodowego Zespołu Ekspertów ds. Leczenia Blizn3, dodatkowo są według międzynarodowych standardów terapią pierwszego wyboru w leczeniu blizn.
 
 
 
 
 

 

 

 

 

SILIKONOWE PLASTY SUTRICON:
 
Opis
 
Innowacyjne silikonowe plastry Sutricon przeznaczone są do stosowania w leczeniu wszystkich rodzajów blizn. Skuteczność i bezpieczeństwo silikonu zostały potwierdzone w badaniach klinicznych4. Cienka i przezroczysta forma plastra zapewnia wygodę i dyskrecję stosowania.
 
Działanie
Silikonowe plastry Sutricon skutecznie poprawiają wygląd i elastyczność blizn. Dzięki innowacyjnej strukturze zawierającej żel silikonowy, zbliżone są do właściwości zdrowej ludzkiej skóry (pod względem elastyczności, przepuszczalności tlenu i opóźniania procesu utraty wilgoci), co sprawia, że redukują dyskomfort w postaci bólu i swędzenia skóry oraz łagodzą uczucie ciągnięcia skóry56.
 
Sutricon plastry:
 • Wspomaga leczenie blizn pooperacyjnych, pooparzeniowych i innych
 • Zapobiega nieprawidłowemu bliznowaceniu
 • Zmniejsza widoczność blizn
 • Rozjaśnia i wygładza bliznę
 • Pozwala „oddychać” skórze
 • Hipoalergiczny

 

Wielkość plastra dostosowana do blizn cesarskim cięciu, abdominoplastyce, operacjach kardiologicznych i plastyce ramion.
 
Opakowanie wystarcza nawet na miesiąc terapii7.
 
SUTRICON KIDS:
 
Opis
 
Innowacyjne silikonowe plastry Sutricon przeznaczone są do stosowania w leczeniu wszystkich rodzajów blizn. Skuteczność i bezpieczeństwo silikonu zostały potwierdzone w badaniach klinicznych8. Cienka i przezroczysta forma plastra zapewnia wygodę i dyskrecję stosowania.
 
Działanie
Silikonowe plastry Sutricon skutecznie poprawiają wygląd i elastyczność blizn. Dzięki innowacyjnej strukturze zawierającej żel silikonowy, zbliżone są do właściwości zdrowej ludzkiej skóry (pod względem elastyczności, przepuszczalności tlenu i opóźniania procesu utraty wilgoci), co sprawia, że redukują dyskomfort w postaci bólu i swędzenia skóry oraz łagodzą uczucie ciągnięcia skóry910.
 
Sutricon Kids:
 • Wspomaga leczenie blizn pooperacyjnych, pooparzeniowych i innych
 • Zapobiega nieprawidłowemu bliznowaceniu
 • Zmniejsza widoczność blizn
 • Pozwala „oddychać” skórze
 • Forma plastra zabezpiecza przed drapaniem
 • Dla dzieci już od 6. miesiąca życia
 • Hipoalergiczny
Opakowanie wystarcza nawet na miesiąc terapii11.
 
SUTRICON ŻEL

Opis
 
Sutricon żel jest specjalistycznym produktem do pielęgnacji wszystkich rodzajów blizn opartym na wyjątkowych właściwościach żelu silikonowego. Tuba z kaniulą zapewnia łatwość aplikacji, pozwalając na stosowanie produktu na nierówne, często poddawane naprężeniom powierzchnie skóry. Żel szybko wysycha, tworząc na powierzchni skóry elastyczną, niewidoczną powłokę, która utrzymuje odpowiedni stopień nawilżenia skóry i chroni powierzchnię blizny przed czynnikami zewnętrznymi. Produkt pomaga poprawić wygląd nowych i istniejących już blizn.
 
Wskazania
 • Przeznaczony do codziennej pielęgnacji:
 • Blizn pooperacyjnych 
 • Blizn pooparzeniowych
 • Blizn pourazowych
 • Blizn przerostowych i keloidów (bliznowców)
 • Blizn potrądzikowych 
 • Rozstępów
 
Działanie
Regularne stosowanie żelu silikonowego na powierzchnię blizny wspomaga jej zmniejszenie, rozjaśnienie oraz wygładzenie. Dodatkowo pomaga w pielęgnacji blizn oraz zmniejsza ryzyko powstawania bliznowców i blizn przerostowych. Najlepsze efekty pielęgnacji uzyskuje się poprzez aplikację żelu Sutricon połączoną z masażem blizny.
 
Zalety produktu:
 • Wygodny w stosowaniu na blizny na odkrytych częściach ciała i przy małych bliznach pozabiegowych
 • Zawiera wysokiej jakości silikon farmaceutyczny
 • Nie pozostawia tłustego filmu (formuła non-oily)
 • Skóra staje się matowa i jedwabiście gładka w dotyku (efekt silky)
 • Przezroczysty, bezwonny, hipoalergiczny

 

Składniki:

 • Cyclopentasiloxane
 • Dimethicone
 • Dimethicone Crosspolymer
 • Silica

 

Sposób użycia i zawartość opakowania
 
Stosowanie produktu Sutricon żel powinno się rozpocząć jak najszybciej po zagojeniu rany lub zdjęciu szwów. Na dokładnie umytą i osuszoną powierzchnię blizny nanieść niewielką ilość preparatu. Kolistymi ruchami delikatnie masować powierzchnię blizny przez około 2-3 minuty. Rozcierać bliznę, lekko uciskając ją opuszkami palców. Zaleca się stosować preparat minimum dwa razy dziennie.
 
Opakowanie: 15 ml
 
 
 

1 Omnibus, Listopad 2015

2 IMS Medical Index, 2015

3 International clinical recommendations on scar management. Muste TA, Cooter RD, Gold MH, Hobbs FD, Ramelet AA, Shake-speare PG, Stella M, Teot L, Wood FM, Ziegler UE; International Advisory Panel on Scar Management. Plast Reconstr Surg. 2002 Aug; 110(2): 560-71.

4 Updated Scar Management Practical Guidelines: Non-invasive and invasive measures, Monstrey S, Middelkoop E Vrackx JJ, Bassetto F, Ziegler UE, Meaume S, Teot L, Journal of plastic, Reconstructive & Aesthetic Surgery (2014) 67 1017-1025.

5 Silicon gel sheeting for preventing and treating hypertrophic and keloid scars. O’Brien L, Pandit A.CochraneDatabase Syst Rev. 2006 Jan 25;(1):CD00382

6 A controlled clinical trial of topical silicone gel sheeting in the treatment of hypertrophic scars and keloids. A dermatologic experience. Gold MH. J Dermatol Surg Oncol. 1993 Oct; 19(10):912-6. 

7 W zależności od wielkości blizny. Np. dla blizny o wymiarze 0,5 x 9 cm, przy pocięciu plastra na 2 części zyskujemy 10 pojedynczych plastrów. Stosując jeden plaster przez 3 dni zyskujemy 30 dni terapii.

8 Updated Scar Management Practical Guidelines: Non-invasive and invasive measures, Monstrey S, Middelkoop E Vrackx JJ, Bassetto F, Ziegler UE, Meaume S, Teot L, Journal of plastic, Reconstructive & Aesthetic Surgery (2014) 67 1017-1025.

9 Silicon gel sheeting for preventing and treating hypertrophic and keloid scars. O’Brien L, Pandit A.CochraneDatabase Syst Rev. 2006 Jan 25;(1):CD00382

10 A controlled clinical trial of topical silicone gel sheeting in the treatment of hypertrophic scars and keloids. A dermatologic experience. Gold MH. J Dermatol Surg Oncol. 1993 Oct; 19(10):912-6. 

11 W zależności od wielkości blizny. Np. dla blizny o wymiarze 0,5 x 6 cm, przy pocięciu plastra na 2 części zyskujemy 10 pojedynczych plastrów. Stosując jeden plaster przez 3 dni zyskujemy 30 dni terapii.
 

Komentarze (4)

digi (2017-11-10 10:31:30)
plastry
też te plastry znam i lubię, pomogły mi się pozbyc śladu po poparzeniu, teraz to już sama czaami nie pamiętam gdzie to było, bo blizna zrobiła sie prawie niewidoczna. Bałam się że będą się te plastry zsuwały ale na szczescie trzymają się bardzo solidnie, nawet po paru dniach używania jednego plastra
Kaja (2017-10-31 21:50:14)
Plasterki
Ja naklejałam plastry po cesarce. Jak tylko się rana zagoiła to mi położna poradziła naklejać no i faktycznie tylko taka cienka niteczka jest, prawie nie widać. :)
Marta (2017-10-30 17:07:23)
polecam
Stosowałam żel sutricon na blizny po trądziku. Bardzo ładnie sobie z nimi poradził i mało co widać. Plusem jest, że można go stosować również pod makijaż. :)
ewa (2017-08-27 08:20:10)
blizny
kiedyś zrobiłam sobie paskudną bliznę na szyi, w lecie mnie to mega krępowało, bo wyglądałam jakbym przynajmniej w jakiejś bójce brała udział a to był tylko niefortunny wypadek, maskowałam ją podkładem, korektorem ale w lecie to szybko spływało i blizna znów była widoczna, dermatolog zalecił mi te silikonowe plastry, byłam bardzo pozytywnie zaskoczona efektami, bo parę tygodni wystarczyło żeby była już spora zmana na plus
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar