Konkursy/

2017-08-07

SPORT

No Mercy - kobieca reprezentacja Polski

Tagi: sport

No Mercy - kobieca reprezentacja Polski na Spadochronowych Mistrzostwach Europy i Pucharze Świata w Niemczech już w sierpniu 2017. 

W tym roku najważniejszymi zawodami skocznymi rozgrywanymi pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI są Mistrzostwa Europy połączone z Pucharem Świata odbywające się  w niemieckim mieście Saarlouis w dniach 8-12 sierpnia 2017.
 
W przeciwieństwie do innych zawodów skocznych, w których nieograniczona liczba drużyn z każdego kraju może brać udział, w tych współzawodniczyć będą tylko reprezentacje krajów. Polskę w kategorii Female reprezentować będzie drużyna No Mercy oficjalna Kadry Polski w zespołowej akrobacji spadochronowej FS4.
 
„W tych bardzo prestiżowych zawodach mamy nadzieję znaleźć się w pierwszej 5 drużyn w swojej kategorii i podwyższyć średnią liczbę punktów uzyskanych w zawodach do 15” - mówi Kinga Komorowska członek drużyny No Mercy.
 
Sporty ekstremalne cieszą się popularnością na całym świecie. Jednym z tych sportów, który w Polsce zyskuje coraz większą rzeszę fanów jest skydiving, czyli skoki spadochronowe. Wśród zawodników tej dyscypliny znajduje się No Mercy – kobieca drużyna zespołowej akrobacji spadochronowej FS4 - powołana jako oficjalna Karda Polski. W skład zespołu No Mercy wchodzą cztery zawodniczki wykonujące akrobacke: Maja Ważniewicz, Kinga Komorowska, Karina Laszuk i Iwona Raczkiewicz oraz zawsze towarzyszy im kamerzystka, dzięki której sędziowie mogą oceniać skoki - Martyna Kołodziejczyk.
 
Jest to pięć aktywnych kobiet, które łączy pasja do podniebnych akrobacji. Ich determinacja, 20 letnie doświadczenie w sporcie, wola walki oraz wielkie zaangażowanie zadecydowały o powstaniu drużyny, która jako pierwsza w historii polskiego spadochroniarstwa została powołana do reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej.
 
Zespołowa Akrobacja Spadochronowa FS4 to dyscyplina, która wymaga zaangażowania, niezwykłej precyzji i ogromnego zaplecza doświadczeń. Podczas skoków zadaniem drużyny jest bowiem powtórzenie jak najwięcej razy, w czasie 35 sekund od wyskoczenia z samolotu, zadanej sekwencji figur. Zawody w tej dyscyplinie rozgrywane są zarówno z samolotu, jak i w tunelu aerodynamicznym. Pomimo, iż drużyna powstała niecałe 3 lata temu, na swoim koncie ma wiele sukcesów na arenie międzynarodowej.  Już w drugim sezonie istnienia team No Mercy znalazł się w I dziesiątce Światowego Rankingu Najlepszych Tunelowych Kobiecych Zespołów FS4 (NSL), a w zeszłym roku zdobył 8 miejsce na Spadochronowych Mistrzostwach Świata w Chicago.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar