Konkursy/

2017-07-31

Perfumy

Jak rozpoznać podrobione perfumy? Skorzystaj z tych wskazówek!

Wiosenne i letnie wyprzedaże kuszą nie tylko niższymi cenami ubrań czy butów, ale również okazyjnymi ofertami zakupu perfum. Choć często trudno im się oprzeć, chcąc uniknąć przykrego rozczarowania lepiej dokładnie sprawdzić, czy nie mamy do czynienia z podróbkami.

 

Nie daj się zwieść niskiej cenie

Pierwszym sygnałem alarmowym powinna być dla nas zaskakująco niska cena perfum. Nie oszukujmy się - oryginalnych, luksusowych perfum nie da się kupić za mniej niż połowę ich wartości. Mimo że ceny niektórych perfum mogą wydawać nam się niezrozumiale wysokie, wynikają one z jakości stosowanych do ich produkcji składników, nie wspominając już o wykorzystywanych w tym procesie technologiach oraz pracy specjalistów, kreujących każdy zapach. W tym świetle, kilkadziesiąt złotych za duży flakon wydaje się chyba dość nierealną kwotą?

Zwróć uwagę na opakowanie

Jeśli decydujesz się na zakup perfum w drogerii stacjonarnej, ale masz wątpliwości co do oryginalności perfum, zwróć uwagę na ich opakowanie. Najpierw przyjrzyj się folii okrywającej pudełko - musi ona być przyklejona w odpowiedni sposób, w określonych miejscach. Najłatwiej będzie oczywiście porównać ją z egzemplarzem perfum, co do autentyczności których nie mamy absolutnie najmniejszych wątpliwości.

Ogromne znaczenie będzie miało również skrywające flakon pudełko. W przypadku oryginalnych produktów, jest ono wykonane z dobrego, grubego kartonu, dlatego nasz niepokój powinna wzbudzić niska jakość opakowania oraz jakiekolwiek nierówności czy niestaranne zagięcia.

jak-rozpoznac-podrobione-perfumy-skorzystaj-z-tych-wskazowek-2.jpg

Naszej uwadze nie może umknąć też design pudełka. Na oryginalnych egzemplarzach nie ma miejsca na przypadek - logo, układ napisów czy zdobienia tworzą spójną, przemyślaną kompozycję. Z kolei pudełka, w których sprzedaje się podrobione produkty, często różnią się pewnymi detalami, takimi jak wielkość liter, ułożenie napisów, proporcje czy szczegóły tłoczeń.

Oceń jakość wykonania flakonu

Choć skrupulatna ocena autentyczności pudełka wymagała od nas sporego wysiłku, nie mniejszą czujność powinniśmy zachować oglądając flakon perfum. Jeśli masz wątpliwości, czy dany zapach, przykładowo Balenciaga https://tagomago.pl/producent/133/balenciaga/, jest oryginalny, zwróć uwagę, z jakiego materiału i w jaki sposób została wykonana butelka.

jak-rozpoznac-podrobione-perfumy-skorzystaj-z-tych-wskazowek-3.jpg

Podobnie jak w przypadku pudełek, twórcy perfum przykładają ogromną wagę do designu flakonów i nie pozwalają sobie nawet na najdrobniejsze odstępstwa i zaniedbanie. W przypadku oryginalnych perfum nie będzie miejsca na złej jakości szkło, rysy, zabrudzenia, pęcherzyki powietrza czy nierówności. Jeśli mamy do czynienia z autentycznym zapachem, wszelkie napisy czy zdobienia na butelce również powinny zachwycać perfekcyjnym wykonaniem - jeśli ścierają się, są krzywe lub zawierają błędy, najprawdopodobniej natknęliśmy się na podróbkę.

Przetestuj zapach

Ostatnią, choć wcale nie najmniej istotną cechą, która będzie odróżniała oryginalne perfumy od podrobionych, jest oczywiście zapach. Nawet jeśli początkowo wydaje nam się, że jest autentyczny, pozwólmy mu rozwinąć skrzydła. Oryginalne perfumy wraz z upływem czasu uwalniają kolejne akordy i odsłaniają przed nami nowe oblicza, natomiast podróbki zwykle mają nieco mdły lub kwaśny aromat, są nietrwałe i ulatniają się po krótkim czasie.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar