Konkursy/

2017-07-28

ROZRYWKA

Księżna Diana opowiada o małżeńskim kryzysie, bulimii i depresji poporodowej

 Film biograficzny „DIANA” premierowo na National Geographic już 30 lipca.

 

 
 
W wyprodukowanym przez National Geographic Documentary Films dokumencie „DIANA” zobaczymy archiwalne materiały filmowe i zdjęcia, z których większość nie była nigdy wcześniej publikowana. Narratorem filmu jest sama księżna Walii, która komentuje wydarzenia ze swojego życia.
 
„DIANA” – premiera w niedzielę 30 lipca o godz. 21:30 tylko na antenie National Geographic. Film zostanie również wyemitowany w 20. rocznicę śmierci księżnej w czwartek 31 sierpnia o godz. 21:00.
 
Diana, nazywana Królową ludzkich serc, była powszechnie podziwiana i kochana, ale dla większości z nas pozostaje zagadką. W chwili, w której nieśmiała przedszkolanka zwróciła na siebie uwagę następcy brytyjskiego tronu, narodziła się nowa, współczesna ikona. 
 
Na wykorzystanych w produkcji nagraniach utrwalono tylko głos księżnej, która sama komentuje wydarzenia ze swojego życia. Większość z wykorzystanych materiałów nie była nigdy wcześniej publikowana.  
 
Ułożyliśmy chronologicznie najważniejsze wydarzenia z jej życia, które zostały zilustrowane doniesieniami prasowymi oraz archiwalnymi nagraniami z tego okresu. Oglądając film, słyszymy tylko głos księżnej Diany i dowiadujemy się jak naprawdę czuła się w chwili, gdy cały świat był przekonany, że jej życie przypomina bajkę. Okazuje się, że właśnie wtedy rozpadało się jej małżeństwo i całe życie.
-Tom Jennings, producent wykonawczy dokumentu „DIANA”
 
W dokumencie „DIANA”, księżna Walii opowiada szczegółowo historię swojego życia oraz punkt, w jakim znalazła się w 1991 roku. Z rozbrajającą szczerością opisuje swoje nieszczęśliwe dzieciństwo, onieśmielenie podczas pierwszego spotkania z księciem Karolem w wieku 16 lat i dramatyzm sytuacji, w jakiej sama się znalazła, gdy skupiła się na niej uwaga całego świata. Prześladowana przez prasę i uwielbiana przez cały naród, który gorąco wierzył w „bajkowy” romans następcy tronu i lady Spencer, Diana była kompletnie nieprzygotowana, by poradzić sobie z przytłaczającym rozgłosem i sławą. 
 
Film „DIANA”, który jest zapisem przemyśleń księżnej w 1991 roku, pokazuje jak bardzo prawdziwa twarz Diany różniła się od jej publicznego wizerunku. Po latach, księżna Walii bez emocji opowiada jak czuła się w dniu ślubu. Opisuje  walkę z depresją poporodową i bulimią oraz swoje prywatne zwycięstwo, kiedy zwalczyła w sobie niepewność i zaangażowała w międzynarodową działalność humanitarną, by stać się nową ikoną - kochaną przez wszystkich Królową ludzkich serc.
 
 
Premiera dokumentu „DIANA” odbędzie się w niedzielę 30 lipca o godz. 21:30 tylko na antenie National Geographic. 
 
Emisje powtórkowe: 
- niedziela 30 lipca o godz. 23:30, 
- poniedziałek 31 lipca o godz. 22:00, 
- wtorek 1 sierpnia o godz. 20:00, 
- sobota 5 sierpnia o godz. 20:00, 
- niedziela 27 sierpnia o godz. 18:00, 
- czwartek 31 sierpnia o godz. 21:00 i 00:00, 
- piątek 1 września o godz. 15:00, 
- sobota 2 września o godz. 11:00 
- niedziela 3 września o godz. 21:30.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar