Wygraj
Wygraj
Wygraj
Wygraj

2017-07-19

DEKORACJA WNĘTRZ

Jakie krzesła są teraz modne?

Każdy, kto interesuje się współczesnym wzornictwem wnętrz, na pewno zwrócił uwagę na to, jak dużo świeżych pomysłów na krzesła nowoczesne pojawiło się w ostatnim czasie. Jeżeli jakiś czas temu wszystkie meble minimalistyczne były uważane za modne, dzisiaj rynek proponuje tak dużo wariantów wyposażenia kuchni, jadalni i gabinetów, że wyodrębnienie najmodniejszych i najbardziej aktualnych artykułów wcale nie jest takie proste.

 

Fot. pexels

Ciekawe możliwości plastików
 
Jednym z najbardziej ulubionych materiałów współczesnych projektantów są plastiki. Chociaż w dzisiejszych czasach krzesła plastikowe nikogo nie zaskoczą, opracowanie nowych substancji polimerowych pozwala na uzyskanie całkowicie nowych właściwości tego popularnego materiału. Dzisiaj krzesła plastikowe mogą być i matowe, i błyszczące, i nawet przezroczyste. A najmodniejsze krzesła nowoczesne, wykonane z plastików, nawet potrafią naśladować takie substancje, jak woda. Na przykład, dzisiejszy rynek proponuje bardzo ciekawy wzór krzesła, którego siedzisko i oparcie imitują fale wodne, a niebieski przezroczysty plastik jeszcze bardziej wzmacnia tę iluzję.Inny model przezroczystego krzesła plastikowego nie ma tekstury falistej, ale jego wybarwienie nawiązuje do wody z rozpuszczaną farbą, która rozpływa się po szkle.
Również bardzo stylowo wygląda krzesło o kształtach kryształu. W zasadzie, mebel ten posiada formę półkuli, lecz poliuretan, z którego takie krzesło jest produkowane, jest wyprofilowane jak płaszczyzny kryształu.
 
Wzory i obrazki
Oczywiście, moda na tapicerki krzeseł o rozmaitych wzorach istnieje przez długie lata. W klasycznym stylu bardzo często używany był materiał żakardowy o kwiaciastych wzorach albo o eleganckich paskach podłużnych. W dzisiejszych czasach projektanci nadal są zamiłowani we wzorkach, lecz nieco w inny sposób.
Między innymi krzesła nowoczesne zdobione są obrazkami lub wzorami, które nanoszone są bezpośrednio na siedzisko lub oparcie. W tym przypadku, mebel nie jest tapicerowany. Specjalnych ograniczeń, dotyczących elementów dekoracyjnych nie ma wcale, dlatego każda osoba, która chce posiadać modne krzesło może po prostu namalować na nim obraz.
Zamiast współczesnych obrazów albo klasycznych tapicerek niektóre krzesła nowoczesne zdobione są kolorowymi poduszkami, kawałkami futra albo miękkimi kocami. Zarówno krzesła w stylu rustykalnym jak i krzesła o modelach minimalistycznych bardzo ładnie prezentują się z pstrokatymi materiałami tekstylnymi.
 
Bogactwo kształtów
 
Jeżeli wybór koloru oraz materiału w przypadku krzeseł nowoczesnych jest dosyć skomplikowany, to zdecydowanie się na określony kształt mebla naprawdę wymaga poświęcenia. Z jednej strony, krzesła minimalistyczne o bardzo prostych kształtach są cały czas aktualne, a jednocześnie bardzo modny jest powrót do stylów, które kiedyś były bardzo popularne. Między innymi, jednymi z najbardziej lubianych wzorów krzeseł wśród projektantów są modele o stylu retro. Takie krzesła nie tylko doskonale dopasowują się do potrzeb współczesnego wzornictwa wnętrz, ale także są niezwykle wygodne.
Ponadto, w chwili obecnej panuje moda na kształty naturalne, które czasami potrafią wyglądać bardzo nietypowo. Na przykład, bardzo ciekawym pomysłem jest wykonane siedziska, połączonego z oparciem w kształcie cząsteczek śniegu, przybliżonych przez mikroskop. 

Funkcjonalność krzeseł 
Bez wątpienia, dużo projektantów pracuje nie tylko nad ulepszeniem wyglądu mebli, ale także nad usprawnieniem ich funkcji. Dlatego właśnie w dzisiejszych czasach można bez problemu dobrać do kuchni lub jadalni krzesła nowoczesne o regulowanej wysokości. Takie meble będą przydatne rodzinom z dziećmi, a także bardzo wysokim osobom.
Warto także zwrócić uwagę na zaawansowane konstrukcje krzeseł do gabinetów. Ergonomia współczesnych krzeseł i foteli do biurka sprawia, że praca siedząca, która kiedyś potrafiła nieść nie mniejszy uszczerbek na zdrowiu, aniżeli praca fizyczna, dzisiaj jest niesamowicie przyjemna. Optymalnie dopasowane do anatomii pleców - takie krzesła tworzą wymarzone miejsce do pracy.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar