Konkursy/

2017-07-13

WSPIERAMY AKCJE

Filip Chajzer i Jankes wzięli się za porządki!

Zakasali rękawy, wzięli worki i zabrali się do pracy. Na poważnie - choć Barefoot Projekt Czysta Plaża łączy szczytną ideę z fantastyczną zabawą. Akcja ma na celu promowanie odpowiedzialnego wypoczynku i mody na nieśmiecenie. Podczas wizyty na plaży w Gdańsku znani prezenterzy poprowadzili dwie ekipy wolontariuszy. Poprzez media społecznościowe zapraszali swoich fanów do wzięcia udziału w akcji i alarmowali, aby pozostawiać po sobie… tylko ślady bosych stóp.

 

Sprzątanie to wyzwanie!
 
Filip Chajzer i Krzysztof Jankowski Jankes wraz ze swoimi ekipami wzięli udział w nietypowej rywalizacji, bo… na ilość zebranych na plaży śmieci. W ramach „Barefoot Beach Rescue Challenge” oba zespoły uzbierały łącznie 87 kg odpadków. Niewielką różnicą wygrała drużyna Filipa Chajzera, która zgromadziła 45 kg. Team Jankesa zebrał tylko o 3 kg mniej. 
 
Wielu plażowiczów spontanicznie przyłączyło się do akcji, nie wybierając lidera. W sumie o czystość gdańskiej plaży zadbało 111 wolontariuszy, którzy zebrali aż 120 kg śmieci! Po wielkim sprzątaniu należy się odpowiedni relaks, o czym przekonali się wszyscy uczestnicy akcji. Filip i Jankes z eko-liderów przekształcili się w prowadzących gry i zabawy na plaży. Pozostały tylko ślady bosych stóp, setki zdjęć, a w pamięci ważna idea - „nie śmiecimy!”.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar