2017-07-13

Diety

Jak zadbać o sylwetkę w sezonie letnim?

Latem z radością wyjmujemy wreszcie z szaf lekkie, kwieciste sukienki i bluzki z krótkim rękawem. Chcemy się tą lekkością cieszyć jak najdłużej i dlatego zależy nam na utrzymaniu dobrej sylwetki. Jednak wkoło czekają kulinarne pokusy – orzeźwiające lody, zapiekanki, no i oczywiście ogrodowe grillowanie. Jak zatem w pełni cieszyć się letnim smakowaniem BEZ ograniczeń?

 


Sezonowe produkty – BEZ wątpienia najlepsze
Zacznijmy od tego, że jeśli chcesz zachować latem dobrą sylwetkę, wcale nie musisz chodzić głodna! Możesz korzystać z jego dobrodziejstw, bo żadna inna pora roku nie oferuje takiego bogactwa smaków i aromatów pochodzących z wartościowych, sezonowych owoców i warzyw, które można jeść niemal bez ograniczeń. Zawarte w nich witaminy i składniki odżywcze są także korzystne dla zdrowia i urody. W dodatku produkty sezonowe oferują dużą paletę kulinarnych możliwości i nadają się na każda porę dnia i okazję – od porannej kanapki, przez rodzinny obiad, aż po grilla ze znajomymi w plenerze. 

Dodatki – BEZwzględnie mają znaczenie
Nie zawsze pamiętamy, że dodatki też mają znaczenie dla naszej sylwetki. Jeśli zatem chcemy czuć się lekko, wybierajmy te, które podniosą walory smakowe potraw, nie wpływając jednocześnie na naszą figurę. Postawmy np. na świeże, aromatyczne zioła czy wysokiej jakości ketchup. W tym ostatnim wypadku doskonały będzie np. ketchup Kotlin łagodny 60% mniej kalorii. Jest bez konserwantów, bez substancji wzmacniających smak i bezglutenowy. Stworzony został specjalnie z myślą o osobach dbających o linię.
 
Szklanka latem – BEZsprzecznie pełna
Odpowiednie nawodnienie wpływa korzystnie na nasze zdrowie, stan skóry i sylwetkę. Dlatego nie zapominajmy, że znaczenie ma także to, co znajdzie się w naszej szklance. Jak najczęściej sięgajmy po wodę, która jest niezbędna. Na upały dobre będą też soki czy np. owocowo-warzywne koktajle. Ugaszą pragnienie, a dodatkowo uzupełnią poziom witamin i substancji mineralnych, które łatwiej tracimy w czasie wysokich temperatur. 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar