Konkursy/

2017-07-11

Moda ślubna

Motyw przewodni wesela - jak wybrać?

Zanim zaczniecie organizację wesela, zdecydujcie się na główny motyw.

 

 

Ważna jest spójność
Decydując się na konkretny motyw, powinno się przede wszystkim zadbać o spójność. Dekoracje, zaproszenia, menu, muzyka - to wszystko powinno być podporządkowane naszemu wyborowi. Wtedy nawet najbardziej nietypowy i szalony temat będzie miał sens, a goście wyjdą z wesela prawdziwie zachwyceni.

Folklor
Popularne ostatnio są motywy folklorystyczne. Wesele góralskie lub inspirowane rejonem Kujaw może być dla gości prawdziwą atrakcją. Warto wtedy znaleźć oryginalną, regionalną kapelę, dowiedzieć się czy w danym regionie są jakieś specyficzne weselne tradycje. Folklor przejawiać się może także w dekoracjach i wykonaniu zaproszeń. Szczególnie atrakcyjne są ludowe wzory, którymi przyozdobić można także karteczki przywiązywane do ciasteczek weselnych bądź butelek.

W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości
Byliście kiedyś na weselu inspirowanym Jamesem Bondem czy innym filmowym motywem? To naprawdę świetna zabawa. Oczywiście pierwszy taniec i muzyka powinna odwoływać się do przewodnich motywów filmu. Na zaproszeniach można użyć znanych cytatów, odpowiednio dopasowanych do sytuacji, na przykład możecie udzielić gościom "licencji na dobrą zabawę". W zalezności od wybranego filmu, zorganizować można dodatkowe atrakcje - przejażdżkę bryczką w stylu ekranizacji książek Jane Austen czy pokaz barmański, gdzie podawane będą drinki - wstrząśnięte, nie mieszane.

Kolor
Dobrym motywem jest też konkretny kolor. Szczególnie efektownie będzie to wyglądać na zdjęciach, jeżeli oczywiście delikatnie zasugerujecie gościom dresscode. Biel, najbardziej kojarzona ze ślubem i weselem sprawdzi się doskonale. Zdecydować można się też na gamę kolorystyczną - na przykład wszystkie odcienie niebieskiego czy kolory ziemi. 

Sporo inspiracji znaleźć można na portalu Wedding.pl. Na stronie zobaczycie fotografie prezentujące różne elementy weselnego przyjęcia, pomysły na jego organizację. Huczny ślub to raczej impreza, którą organizuje się raz, więc dobrze jest skorzystać z doświadczenia i dobrych porad innych osób.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar