Konkursy/

2017-07-10

Nowinki

Denim w kobiecym wydaniu: spódnice jeansowe

Spódnice dżinsowe są obecne w modzie od wielu lat i można uznać, że nigdy z niej nie wyszły. A wszystko za sprawą materiału, który jest dość wdzięcznym, jeśli chodzi o dobór dodatków i innych elementów stylizacji. Ten typ garderoby chętnie noszą zarówno dorosłe kobiety, jak i dziewczynki.

 

 

 

Ubranie dla każdego

Spódnice dżinsowe występują w bardzo szerokiej gamie fasonów i kolorów. Dzięki temu każda miłośniczka połączenia elegancji ze swobodą znajdzie coś dla siebie. Na rynku dostępne są modele w postaci krótkiej mini, która podkreśli szczupłe i długie nogi. Dla wielbicielek nieco dłuższych fasonów najbardziej odpowiednie będą te sięgające do kolana. Zazwyczaj tego typu spódnice dżinsowe charakteryzują się nieco bardziej luźnym stylem. Modele po kostki nawiązują do lat 70-tych, kiedy to dzieci kwiatów niejednokrotnie prezentowały właśnie takie fasony.

Buty do dżinsowej spódnicy

Jak dobrać obuwie do spódnic dżinsowych? Można uznać, że w tym aspekcie pasuje niemal wszystko, a co więcej, to właśnie od butów w dużej mierze zależy, jakiego charakteru nabierze spódnica. Te o krótszej długości najlepiej jest łączyć z klasyczną szpilką, na niezbyt wysokim obcasie. Równie dobrze zaprezentują się uniwersalne baleriny, a podczas cieplejszych dni również sandałki. Im spódnice dżinsowe są dłuższe, tym lepiej jest dobierać do nich nieco cięższe obuwie. Przy maksymalnej długości dobrze jest założyć trepy, utrzymane w jasnym kolorze.

Denimowe wariacje

Niektóre spódnice posiadają ciekawe zdobienia w postaci przetrać, które są w praktyce zafarbowanym materiałem, jak również fizycznych uszkodzeń materiału, np. w postaci dziur. Poprzez takie dodatki spódnice dżinsowe nabierają nieco bardziej „drapieżnego” charakteru, dlatego nie będą pasować do każdej sytuacji. Sam kolor spódnicy może być różny – zaczynając od jasnego błękitu, po ciemnoniebieski, niemal granatowy odcień.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar