Konkursy/

2017-06-28

Warto odwiedzić...

Wrocław za darmo – najciekawsze bezpłatne muzea i atrakcje w mieście

Byłoby wspaniale, gdyby Wrocław wzorem Londynu umożliwiał bezpłatny wstęp do większości swoich muzeów. Póki co wszystko jest na dobrej drodze, ponieważ coraz częściej dolnośląska stolica otwiera muzealne – i nie tylko – podwoje całkiem za darmo. Jeśli wybierasz się na wycieczkę do Wrocławia, może skusisz się na odwiedziny w kilku ciekawych miejscach, zwłaszcza że nic Cię to nie będzie kosztować.

 

Wrocław Mercure

 

Wrocław to jedno z piękniejszych polskich miast. Co powiesz na wędrówkę szlakiem wrocławskich krasnali? Jest ich ponad 300, a znalezienie wszystkich to nie lada wyzwanie. Krasnalowa ścieżka należy do jednej z bezpłatnych rozrywek, jakie czekają w mieście, które może się pochwalić największą liczbą mostów.

Jesteś ciekaw innych darmowych atrakcji we Wrocławiu? Najciekawsze z nich zebrał dla Ciebie AccorHotels.

Darmowe muzea we Wrocławiu

Wśród bezpłatnej oferty czeka na Ciebie Pałac Królewski, a w nim Muzeum Miejskie Wrocławia. Na wszystkie wystawy stałe wejdziesz tu za darmo, podobnie jak do Arsenału Miejskiego, gdzie obejrzysz ekspozycje dawnej broni i hełmów. W Starym Ratuszu – jednym z najważniejszych zabytkó1)w Wrocławia mieści się Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Ten gotycki budynek jest niewątpliwą atrakcją samą w sobie, a w jego doskonale zachowanych wnętrzach zapoznasz się z historią wrocławskich rzemieślnikó2)w oraz artystów od dawnych czasów do współczesności. Jeżeli bardziej niż minione wieki interesuje Cię to, co dzieje się tu i teraz, zajrzyj na wystawy stałe do Muzeum Współczesnego.

Pamiętaj również, że niektóre obiekty oferują bezpłatny wstęp tylko w wybrane dni tygodnia. Darmowe wystawy czekają na Ciebie w:

  • Pawilonie Czterech Kopuł (wtorek),
  • Galerii BWA Awangarda (środa),
  • Muzeum Narodowym (wystawy stałe – sobota),
  • Muzeum Poczty i Telekomunikacji (niedziela).

Bezpłatne atrakcje we Wrocławiu – w labiryncie, konno i multimedialnie

To, co we wszystkich miastach zawsze jest za darmo, to piękne widoki. Nie inaczej sprawa ma się we Wrocławiu. Jeśli chcesz odetchnąć od zgiełku miasta, wybierz się np. do ogrodu Ossolineum. A może wolałbyś się zgubić wśród zieleni? W takiej sytuacji odwiedź koniecznie labirynt, jaki tworzą dwumetrowe drzewa w parku na wrocławskim Brochowie. Gdy już wydostaniesz się z plątaniny ścieżek i korytarzy, skocz pooglądać wyścigi konne, które odbywają się najczęściej w niedzielę na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych. Nie wydasz tu ani złotówki, chyba że zdecydujesz się postawić zakład na jakiegoś wierzchowca.

Podczas urlopu dobrze skoncentrować się na miejscowych zabytkach, ale czasem można też wybrać się do centrum handlowego, a dokładniej na jego dach, żeby podziwiać panoramę (zrobisz to w CH Renoma). Latem we Wrocławiu rozglądaj się uważnie po mieście w poszukiwaniu bezpłatnych kin plenerowych. Po wieczornym pokazie filmowym, zamiast wracać od razu do hotelu, wybierz się na spacer do malowniczego parku Szczytnickiego. W pobliżu Hali Stulecia stoi jedna z największych w Polsce fontann. Po zmroku obywają się tam niezwykłe pokazy multimedialne, które stanowią połączenie trzech żywiołów – światła, wody i dźwięku.

Planujesz przyjazd do pięknego i przyjaznego Miasta Mostów? Rezerwuj komfortowy hotel we Wrocławiu – najlepiej w centrum, żeby być blisko atrakcji. A gdy już to zrobisz, wsiadaj w samochód lub pociąg i zdobywaj miasto, które zachwyca przez cały rok. Do dyspozycji masz liczne atrakcje, i to całkiem za darmo.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar