Strona

2017-06-27

WSPIERAMY AKCJE

Barwne parady dzieci z całego świata – Brave Kids opanowały polskie miasta

Barwne pokazy taneczne i wokalne, a nawet niecodzienne popisy cyrkowe młodych artystów z całego świata – w minioną niedzielę w trzech polskich miastach odbyły się Międzynarodowe Parady Brave Kids. W najbliższy piątek uzdolnione dzieci zapraszają na wyjątkowe spektakle w Warszawie, Wałbrzychu, Białymstoku, Przemyślu i we Wrocławiu. 

 

Brave Kids 2017

Brave Kids 2017

Brave Kids 2017

 
W niedzielne popołudnie przez Wrocław, Wałbrzych i Przemyśl przeszły radosne korowody pełne muzyki, tańców i innych pokazów artystycznych. Wzięły w nich udział dzieci, które przyjechały do Polski na 8. edycję międzynarodowego projektu – Brave Kids. W efektownych występach towarzyszyła im także zachwycona publiczność, która również chętnie przyłączała się do zabawy. Do barwnych parad mógł dołączyć każdy. 
 
- To były niezwykle barwne i radosne pochody – mówi Justyna Warecka, producent wykonawczy Brave Kids. – Młodzi artyści zaprezentowali swoje talenty i z dumą reprezentowali swoje kraje, co wzbudziło duży entuzjazm wśród publiczności, która chętnie bawiła się razem z nimi. Występy te miały pokazać mieszkańcom miasta radość i siłę, jaką mają w sobie dzieci niezależnie od trosk i smutnych doświadczeń jakie je często spotykają.
 
Podczas wrocławskiej parady na Wyspie Słodowej swoje umiejętności zaprezentowali członkowie kenijskiej grupy Koinonia, w której skład wchodzą dzieci z afrykańskich slumsów. Była wśród nich również gruzińska grupa Caritas, czyli młodzi tancerze z Ośrodka Dziennego w Tibilisi oraz młodzi cyrkowcy z CircEsteem z USA – organizacji wspierającej młodych ludzi w rozwoju osobistym. Towarzyszyła im miejscowa grupa Kolorowe Dzieci. Jak co roku do barwnej parady dołączył także wrocławski zespół Mała Kalina oraz duet Balafon Brothers. 
 
Z kolei w Wałbrzychu swój talent pokazały dzieci ze Szkoły Tańca Reverence z Mołdawii oraz grupa taneczna ze Związku Młodzieżowego Kultury i Rozwoju Dzieci “Aissawa” z Maroka. W paradzie uczestniczyli również młodzi artyści ze szkoły średniej Fatih w Turcji, a także członkowie wałbrzyskiej Szkoły Tańca Cordex. Towarzyszyła im również lokalna grupa muzyczna Base Squad, składająca się z wolontariuszy projektu Brave Kids. 
 
Natomiast mieszkańcy Przemyśla mieli okazję podziwiać wyjątkowe umiejętności członków grupy artystycznej z warszawskiej Pragi - Hope4Street oraz dzieci z zespołu ludowego Pąki z rumuńskiej wioski Salcia-Tudor. Duży entuzjazm wzbudził również pokaz Małych Pszczółek z meksykańskiego domu dziecka w Puerto Escondido oraz ukraińskiego zespołu ze szkoły filmowej Nowy Kadr z Charkowa. 
 
Niedzielne parady to przedsmak występów, do których młodzi artyści już od tygodnia przygotowują się podczas warsztatów artystycznych. Odbędą się one w poszczególnych miastach 29 i 30 czerwca 2017 r.
 
 
Brave Kids 2017
 
 
Brave Kids 2017
 
 
Brave Kids 2017
 
 
Brave Kids 2017
 
Spektakle finałowe I etapu Brave Kids:

Warszawa – 29 czerwca, godz. 18.30, Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe, ul. Podskarbińska 2
Wrocław - 30 czerwca, godz. 18.00, Centrum Kultury Wrocław Zachód, ul. Chociebuska 4-6
Wałbrzych – 30 czerwca, godz. 19.00, Centrum Nauki i Sztuki, Stara Kopalnia, ul. Wysockiego 29
Białystok – 30 czerwca, godz. 18.00, Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1
Przemyśl – 30 czerwca, godz. 18.00, Zamek Kazimierzowski, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
 
10 lipca Wielki Finał we wrocławskim Teatrze Polskim
Młodzi artyści z końcem czerwca pożegnają się z rodzinami, u których obecnie mieszkają. 
Pojadą do Obornik Śląskich, gdzie 2 lipca zjadą się wszystkie dzieci z Warszawy, Wrocławia, Białegostoku, Wałbrzycha, Przemyśla oraz grupa Brave Kids z Koszyc, biorące udział w tegorocznej edycji projektu. Przez tydzień ponad 130 uczestników z najdalszych stron świata, będzie wspólnie mieszkało oraz przygotowywało wielki i barwny spektakl finałowy. 
 
Zostanie on zaprezentowany 10 lipca we wrocławskim Teatrze Polskim. Dziecięcy artyści wystąpią dwukrotnie – o godz. 17.00 i 19.00. Bilety są już w sprzedaży, a cały dochód zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia dzieci podczas drugiego etapu projektu. Brave Kids pozostaną w Polsce do 11 lipca, kiedy to po ponad 3 tygodniach niezwykłego pobytu w naszym kraju, wrócą do swoich krajów.
 
Brave Kids to projekt edukacyjno-artystyczny, który powstał w 2009 r. Umożliwia on spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata – ich wspólne tworzenie, a przede wszystkim możliwość zaprzyjaźnienia się. Jego celem jest „oddanie głosu dzieciom”. Wiele z nich żyje na co dzień w trudnych warunkach, są ubogie, nie mieszkają z rodzicami. Brave Kids 2017 to już 8 odsłona tego niezwykłego projektu, W obecnej edycji berze udział w sumie 164 dzieci z całego świata. Wśród tegorocznych krajów, z których pochodzą młodzi artyści, znalazły się m.in.: Gruzja, Iran, Kenia, Litwa, Maroko, Meksyk, Mołdawia, Ukraina, USA, Polska, Rosja, Rumunia, Słowacja, Turcja. Brave Kids 2017 odbywa się również, już po raz drugi, na Słowacji i w Gruzji. 
 
Więcej o projekcie Brave Kids: http://www.bravekids.eu/
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar