2017-06-23

Desery

Śniadanie do łóżka – mały gest, duża radość

Okazywanie sobie uczuć nie wymaga obmyślania skomplikowanych niespodzianek. Ważne są przede wszystkim drobne, codzienne gesty. Bardzo prostym i miłym sposobem pokazania komuś, że jest w naszym życiu istotny może być, np. śniadanie podane do łóżka. Dla 62% badanych mam taki początek oznacza, że jesteśmy dla drugiej osoby ważni, a 52% uważa, że to dowód na to, że ktoś bliski o nas dba.*

Kwiaty bez okazji albo miły telefon w środku zabieganego dnia, to gesty, którymi tworzymy między sobą dobrą energię na każdy dzień, a w efekcie na długie lata. Jak widać, żeby okazać komuś uczucie wcale nie potrzeba spektakularnych czynów.
 
57% badanych mam zadeklarowało, że śniadanie do łóżka, to gest przynoszący radość i wywołujący zaskoczenie.* Nie chodzi o to, by poranna niespodzianka była skomplikowana, dlatego nie martwmy się, jeśli nie jesteśmy kulinarnymi mistrzami.  Najważniejsze są dobre intencje. Dlatego nawet zwykłe kanapki albo porcja ulubionych płatków sprawią, że na twarzy ukochanej osoby zagości uśmiech. Powinniśmy natomiast pomyśleć o tym, aby poranny posiłek był smaczny i wartościowy. W ten sposób dostarczy obdarowanej osobie odpowiedni zapas energii na kolejne godziny. 
 
Doskonale sprawdzą się np. Lubella Corn Flakes Pełne Ziarno. Do ich produkcji użyto pełnoziarnistej mąki kukurydzianej, dlatego zawierają naturalne minerały: mangan, magnez i fosfor. Są także źródłem cennego błonnika. Połączone ze świeżymi owocami i jogurtem stworzą smakowitą i wartościową niespodziankę „prosto z serca”.
 
Owocowo-jogurtowy mus z płatkami Pełne Ziarno
 
 
Lubella śniadanie do łóżka
 
 
POTRZEBUJESZ:
 
  • płatki Lubella Corn Flakes Pełne Ziarno 
  • świeże truskawki (lub inne owoce: banany, morele, borówki, itp.)
  • 2 małe jogurty naturalne
  • cukier trzcinowy

 

 
 
DO DZIEŁA!
 
Truskawki umyj, oddziel szypułki i zblenduj z dodatkiem jogurtu oraz szczyptą cukru trzcinowego. Mus wlej na dno przezroczystego pucharka lub szklaneczki, zostawiając odrobinę do dekoracji. Truskawki pokrój wzdłuż, na części. Połóż na mus, tworząc koleją warstwę. Truskawki zasyp płatkami Corn Flakes Pełne Ziarno. Na sam wierzch połóż płatki i polej resztą musu. Całość udekoruj truskawkami.
 
 
 
*Opinie matek dzieci 6-12 lat na temat śniadań. Badanie przeprowadzone w maju 2017 roku przez IQS Sp. z o. o., na zlecenie marki Lubella. Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI na grupie osób pełnoletnich. Wielkość próby N = 180.
 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar