2017-06-22

Diety

Jak skutecznie zmniejszyć apetyt i schudnąć?

Odchudzanie nie zawsze jest proste i przyjemne. Im bardziej chcemy schudnąć, tym większe możemy mieć problemy z nadmiernym apetytem. Działa tutaj zasada polegająca na tym, że zakazany owoc smakuje najlepiej. Można jednak temu zaradzić. Jak skutecznie zmniejszyć apetyt, aby proces odchudzania był szybszy i skuteczniejszy?

 

 

Najważniejsza jest regularność posiłków

Nieregularne spożywanie posiłków sprzyja objadaniu się i przybieraniu na wadze. Jeśli będziemy spożywać niewielkie porcje jedzenia mniej więcej co 3 godziny, z pewnością uda nam się zmniejszyć apetyt. Unikniemy wtedy napadów wilczego głodu i łatwiej będzie nam opanować ochotę na słodycze i inne niezdrowe produkty. Jeśli regularność połączymy ze zmniejszeniem kaloryczności posiłków, możemy być niemal pewni, że uda nam się schudnąć.

Jak skutecznie zmniejszyć apetyt, stosując zdrowe produkty?

W odchudzaniu kluczowe jest to, aby odżywiać się zdrowo. Powinniśmy korzystać z tego, co oferuje nam natura, unikając jednocześnie produktów przetworzonych. Częstą przyczyną objadania się są niedobory witamin i substancji mineralnych. Dbajmy więc o to, aby nasza dieta obfitowała w warzywa i owoce, a także ziarna i orzechy. Jedzmy produkty o jak najniższym indeksie glikemicznym, które zapobiegną nagłym skokom poziomu cukru we krwi. Stały poziom cukru sprawi, że unikniemy napadów głodu. Dodatkowe rady i inspiracje dotyczące hamowania apetytu można znaleźć pod adresem www.smedyczny.pl/forum/odchudzanie-diety/co-pomaga-na-odchudzanie/.

Jabłka i czerwone warzywa – klucz do sukcesu

Jak skutecznie zmniejszyć apetyt przy pomocy wybranych pokarmów? Idealnym rozwiązaniem są czerwone warzywa, a w szczególności buraki. Dzięki wysokiej zawartości błonnika zapewniają one uczucie sytości na długo. Najlepszym rozwiązaniem jest wypicie soku z buraka tuż przed posiłkiem, natomiast zupa krem z buraka to świetna przekąska między głównymi posiłkami. Z kolei jabłka zawierają dobroczynne pektyny, które wypełniają żołądek i również dają długotrwałe uczucie sytości. Dodatkowo jabłka oczyszczają organizm z toksycznych substancji, co znacząco przyspiesza proces odchudzania i spalania tkanki tłuszczowej. Inne skuteczne sposoby na pozbycie się zbędnego tłuszczu dostępne są na stronie www.smedyczny.pl/forum/odchudzanie-diety/co-dobre-na-spalanie-tkanki-tluszczowe/

Zielona herbata – cudowny napój zmniejszający apetyt

Nie od dziś wiadomo, że picie przed posiłkiem wody hamuje apetyt i sprawia, że zjadamy mniej. Jednak jeszcze lepszym rozwiązaniem jest spożywanie dużych ilości zielonej herbaty, która sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej i przyspiesza metabolizm. Nie mówiąc już o tym, że ma pozytywny wpływ na układ krwionośny i działa przeciwnowotworowo. Jeśli chcemy zmniejszyć apetyt, pijmy więc nie tylko wodę, ale też jak najwięcej zielonej herbaty.

Warto pamiętać, że to nadmierne łaknienie jest jedną z głównych przyczyn nadwagi. Stosowanie  powyższych wskazówek pozwoli zmniejszyć uczucie głodu, a także przyspieszy utratę zbędnych kilogramów.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar