Konkursy/

2017-06-19

Twarz

Kremy BB, kremy CC – jakie są miedzy nimi różnice?

Stojąc przed wyborem zakupu najlepszych dla siebie kosmetyków nie masz łatwego zadania. Sklepowe półki wypełnione są rozmaitymi kosmetykami. Kremy do twarzy na dzień i na noc, podkłady, pudry. Oprócz nich dostępne są też korektory i inne specyfiki, poprawiające kondycję i wygląd skóry.

Końcowy wybór zawsze należy do ciebie. Warto jednak, abyś wiedziała czym charakteryzują się poszczególne kosmetyki. Tym razem przyjrzymy się kremom wielozadaniowym z serii BB oraz CC.
 
 

Kremy BB

 


Ideą powstania kremów BB była pielęgnacja cery u osób, u których wykonywane były peelingi chemiczne. Blemish Balm, bo tak brzmi pełna nazwa kremu, miały za zadanie umożliwić zrobienie makijażu – bez makijażu. Kremy BB w swoim składzie zawierają łagodne składniki koloryzujące, ale także antyseptyczne i przeciwzapalne. Takie połączenie daje efekt przyspieszający regenerację skóry po zabiegu i jednocześnie pozwala zamaskować ślady po nim. Dziś formuła kremów BB nieco odbiega od początkowej, jednak z biegiem lat zostały one dopracowane z dedykacją dla osób o skórze suchej i skłonnej do podrażnień.

Wielofunkcyjność kremu BB polega na połączeniu podkładu z kremem pielęgnującym. Ich dzisiejsze właściwości można porównać raczej do Beauty Balm niż do Blemish Balm, jednak nie odbiera to im wyjątkowo pozytywnych aspektów. Kremy BB mogą stanowić alternatywę dla tradycyjnego makijażu. Nie są co prawda tak intensywnie maskujące, jak typowy podkład do twarzy, ale swoimi właściwościami pozwalają osiągnąć efekt nawilżenia, pielęgnacji i retuszu przebarwień lub niedoskonałości skóry. Są jednocześnie lekkie i rozświetlające, co daje efekt delikatnego makijażu. Kremy typu upiększającego są szczególnie odpowiednie dla młodej cery. Dziewczęta i młode kobiety, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z makijażem (kosmetyki do makijażu w sklepie Kontigo: https://kontigo.com.pl/makijaz.html), z pewnością docenią zalety kremów BB.

Kremy CC

 

Wskutek rozwoju popularności kremów BB, producenci kosmetyków postanowili postawić krok do przodu i wzbogacić właściwości Beauty Balm o bardziej skuteczne krycie niedoskonałości cery. W wyniku tej inicjatywy, na rynku zawitały kremy typu CC. Kremy CC łączą w sobie właściwości swoich poprzedników, ale umożliwiają znacznie skuteczniejszą korektę przebarwień. Są połączeniem kremu pielęgnującego skórę twarzy z właściwościami korektorów punktowych oraz kolorowych podkładów. Krem CC ma za zadanie tuszować niedoskonałości przy jednoczesnym nawilżaniu. O ile kremy BB dedykowane są osobom ze skórą suchą i skłonną do podrażnień, o tyle kremy CC spełnią oczekiwania tych pań, których cera jest tłusta, problematyczna, trądzikowa lub naczynkowa. Nie brakuje im jednak właściwości łagodzących podrażnienia i przyspieszających gojenie czy regenerację skóry. Są to kremy o lekkiej i łagodnej formule. Chronią przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, przy jednoczesnym poprawianiu i wyrównywaniu kolorytu skóry oraz dodając jej blasku.

Jak widzisz, rynek kosmetyczny stale nas zaskakuje. Nie musisz spędzać długiego czasu przed lustrem nakładając kolejne warstwy makijażu, aby zamaskować drobne lub większe niedoskonałości skóry. Nie musisz też martwić się o nieestetyczny efekt makijażu, gdy na twojej skórze występują podrażnienia. Na ratunek przychodzą kremy do twarzy BB i CC - zobacz ofertę Kontigo: kremy do twarzy BB i CC .

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar