Konkursy/

2017-06-16

TECHNOLOGIA

Idealny smartfon na plażę? Poznaj wodoszczelny Samsung Galaxy A5

Letnie wakacje to czas, kiedy większość z nas wyjeżdża nad wodę, gdzie można trochę odpocząć od upałów i poopalać się lub pożeglować. Atrakcyjne wakacje chcemy jednak utrwalać na zdjęciach, a na plaży posłuchać muzyki lub porozmawiać na czacie. To idealne miejsce dla Samsunga Galaxy A5.

 

 

Nowy model Samsunga z pewnością nie należy do tanich, ale ilość i jakość jego atutów pozwala postawić go na stosunkowo wysokim poziomie, w porównaniu do innych konkurencyjnych modeli. Przewagę daje mu autorski zestaw oparty na ośmiu rdzeniach Cortex A53, które gwarantują szybką pracę telefonu bez zacinania. Dodając do tego ponad 256GB rozszerzalnej pamięci, można uznać, że jest to doskonały telefon na długie wypady na plażę. Co jeszcze za tym przemawia?

Po pierwsze: wodoszczelność

Warunki wakacyjne, szczególnie podczas pobytu nad wodą, nie są sprzyjające dla urządzeń elektronicznych, jednak producent modelu Samsung Galaxy A5 znalazł na to sposób. Jest nim wyjątkowo szczelna obudowa, kryjąca wszystkie elementy wyposażenia, stworzona zgodnie z normą IP68. Oznacza to, że urządzenie może przebywać pod wodą na głębokości 1,5 m w czasie 30 minut. Być może właściciele takich smartfonów nie będą mieli w planie fotografowania atrakcji na dnie zbiornika, ale zyskają pewność, że przypadkowe wypadniecie z kieszeni podczas wsiadania na łódkę lub pływania na materacu nie skończy się wizytą w serwisie i utratą zapisanych na smartfonie danych.

Po drugie: dobrej klasy aparaty

Skoro Samsung Galaxy A5 jest telefonem idealnym na wakacje, nie można zapomnieć o jego aparatach. To doskonałe rozwiązanie do utrwalania spotkań z przyjaciółmi czy wspólnych zabaw w rodzinnym gronie. Dobrej klasy aparat, zapewnia odpowiednią ostrość i głębię zdjęć. Co ciekawsze, model wyposażony jest w aparat główny i przedni – oba o rozdzielczości matrycy 16 mpx. Dodając do tego Auto Focus, który pozwala na robienie dynamicznych zdjęć oraz zestaw filtrów do ich modyfikacji daje ci pewność, że wspomnienia z wakacji będą idealnie utrwalone.

Po trzecie: niezła bateria

Fotografowanie, słuchanie muzyki czy czatowanie na plaży oznacza intensywne wykorzystanie mocy urządzenia, kiedy w pobliżu brak gniazdek elektrycznych. Bateria o pojemności 3000 mAh to rozwiązanie dla nawet najbardziej wymagających użytkowników, którzy nie rozstają się ze swoim telefonem. Z pewnością starczy na wiele godzin plażowania. Dodatkowa funkcja Always on Display zapewnia dostęp do powiadomień bez podświetlania ekranu, dzięki czemu zużycie energii jest znacznie mniejsze.

Po czwarte: świetny ekran AMOLED

Przeglądanie filmów i zdjęć w słońcu wymaga dobrego wyświetlacza. To zadanie bez problemu spełnia ekran AMOLED o rozdzielczości FullHD 1980 x 1080 i przekątnej 5,2 cala. Kiedy znajomi pójdą popływać, w smartfonie można obejrzeć odcinek serialu w telewizji HBO lub kilka filmików opublikowanych np. na portalu społecznościowym.

Po piąte: materiały klas premium i ergonomiczny kształt

Dodatkowe cechy to wysokiej klasy materiały wykorzystane do wykonania obudowy oraz kształt, który dosłownie przylega do dłoni. Dzięki temu obsługa jedną ręką jest wygodniejsza, a ryzyko upadku zminimalizowane. Po kilku wizytach na plaży i kontakcie smartfona z piaskiem czy wodą, Samsung Galaxy A5 wciąż pozostaje jak nowy.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar