Konkursy/

2017-06-15

Twarz

Intensywna regeneracja twarzy z Delia Cosmetics

Sucha skóra, widoczne oznaki zmęczenia, niedotleniona i ziemista cera to najczęstsze objawy złego stanu twarzy po zimie. Ma na to wpływ kilka czynników – w okresie zimowym nieodpowiednio się odżywiamy, nasza dieta jest bogatsza w tłuszcze, a uboższa w witaminy. Niesprzyjające nam mrozy i wiatry przyczyniają się do osłabienia skóry twarzy. Do tego dochodzą duże różnice temperatur, ogrzewanie, klimatyzacja. To, czego potrzebuje nasza cera na wiosnę, to intensywna regeneracja. 

 

 
 
Jak szybko przywrócić blask i witalność skórze?
Wiosenną regenerację należy zacząć od usunięcia szarej warstwy naskórka za pomocą peelingu. To przygotuje naszą skórę do dalszych zabiegów – substancje odżywcze lepiej wnikną w głębsze warstwy skóry. Do tego nasza twarz będzie wygładzona, zyska też żywszy kolor i poprawi się jej ukrwienie. 
 
Kolejnym etapem będzie intensywne nawilżenie. W tym celu warto nałożyć maskę, która intensywnie nawilży nam twarz. Kolejnym ważnym krokiem będzie serum do twarzy. Jest to skoncentrowany preparat, charakteryzujący się większym stężeniem aktywnych składników niż zwykły krem. W ofercie Delia Cosmetics można znaleźć 5 różnych, specjalistycznych preparatów – regenerujące serum z olejem arganowym, ultranawilżające z kolagenem, liftingujące z komórkami macierzystymi, wypełniające z kwasem hialuronowym, rewitalizujące z witaminami. Każde z nich wyróżnia się aktywnymi składnikami, które z łatwością można dopasować do rodzaju i problemów cery. W tym roku Delia powiększyła swoją ofertę o 2 nowe sera – z witaminą C oraz z kwasem migdałowym. Oba preparaty doskonale sprawdzą się podczas wiosennej regeneracji. Serum z witaminą C to doskonała kuracja optycznie wyrównująca koloryt i redukująca widoczność drobnych przebarwień skóry. Zawarta w tym serum liposomalna witamina C i pantenol sprawi, że twarz będzie gładka i nawilżona, a drobne przebarwienia będą zauważalnie jaśniejsze. Natomiast serum z kwasem migdałowym to delikatny eksfoliant, który przyrwóci skórze gładkość i blask. Optycznie zwęzi pory, a skóra będzie gładsza i wyglądała witalnie. 
 
Ostatnim krokiem będzie ochrona twarzy przed zanieczyszczeniami i pierwszymi promieniami słońca. Odpowiedni krem dostarczy substancji odżywczych – szczególnie ważny w okresie regeneracji będzie pantenol, alantoina, witaminy A, C i E. Pożądane są  również substancje nawilżające, takie jak gliceryna, kwas hialuronowy, proteiny. Kremy z dodatkiem olei, na przykład makadamia, awokado lub arganowy, oprócz dostarczenia witamin będą chroniły twarz przed utratą wilgoci. 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar