Konkursy/

2017-06-14

RECENZJE REDAKCJI

FLOS-LEK Pharma ANTI ACNE Peeling Enzymatyczny

Jeśli masz tłustą, tradzikową i mieszaną skórę, doskonale wiesz jak jest problematyczna i jak ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja. Dokładne oczyszczanie, złuszczanie i nawilżanie powinno jej pomóc zachować równowagę i nie sprawiać większych kłopotów. 

 
Peeling enzymatyczny Flos-Lek Anti Acne, jest produktem łagodniejszym od innych peelingów, dlatego mogą go stosować osoby o cerze wrażliwej, nie powinien zrobić nam krzywdy, a może pomóc w zwalczaniu zmian skórnych, dlatego warto go stosować regularnie.
 
 
Kiedy moja cera nie wygląda za dobrze, mocniej i szybciej przetłuszcza się i pojawiają się na niej wypryski, sięgam po peelingi tego typu. Używam różnych, nie tylko i wyłącznie tego. Zaleca się, aby taki peeling wykonywać 2 razy w tygodniu. Potrzebujemy tylko od 8-12 minut by cera odzyskała blask, była dokładnie oczyszczona, dotleniona i gładka. 
 
 
Czy produkt działa? 
To zawsze kluczowe pytanie, na które odpowiedź nas najbardziej interesuje. Uważam, że jak w przypadku każdego produktu, potrzeba czasu, aby zaobserwować jak na niego zareaguje nasza cera, rzadko się zdarza, że mamy do czynienia z kosmetykiem, po którego użyciu od razu zobaczymy jakiś efekt lub tylko część jego możliwości. Ja tego peelingu używałam przez miesiąc czasu i to jest dla mnie taki optymalny czas, kiedy mogę się więcej wypowiedzieć w tej kwestii. 
 
Cera się zdecydowanie poprawiła, ale sądzę, że to zasługa całej pielęgnacji, nie tylko i wyłącznie tego jednego produktu. Wpływ na to miały rożne czynniki, dokładniejsze oczyszczanie twarzy przy użyciu szczoteczki sonicznej Foreo Luna, która już sama idelanie wygładza buzię, peelingu, delikatnego kremu nawilżającego, błota z morza martwego, suplementu, diety... Ważna jest regularność, aby nie omijać kroków, które zaplanujemy sobie w danym okresie czasu.
 
Kiedyś nie używałam peelingów enzymatycznych, odkąd zaczęłam, zauważyłam pozytywne zmiany, więc są to produkty,które muszą się znaleźć w mojej pielęgnacji. Nie upieram się przy konkretnym, gdyż w moim przypadku sprawdzają się różne w zależności od aktualnego stanu cery. Wracając jednak do tego konkretnego, sprawdził się! 
 
Cera była odświeżona, skóra wygładzona, znikły zmiany, zanieczyszczenia (kaszka), ponadto ładnie zagoiły się miejsca po wyciskanych wypryskach (tak, wiem, że nie wolno). Buzia nabrała blasku, kremy i maseczki lepiej się wchłaniały, a fluid dobrze rozprowadzał. Strefa T nie świeciła się tak bardzo.
 
Myślę, że warto tutaj wspomnieć, że nie jestem nastolatką i nie mam trądziku młodzieńczego, więc  nie wiem jak produkt zadziała w takich przypadkach, aczkolwiek myślę, że może wspomóc leczenie, pielęgnację, dokładniejsze oczyszczanie i złuszczanie, które w przypadku każdego tradziku jest bardzo ważne. Lepiej będą się wchłaniać produkty przeciwtrądzikowe. Testujmy i obserwujmy swoją skórę, bądźmy cierpliwi i systematyczni.
 
ANTI ACNE to program antybakteryjny FLOS-LEK, w którym znalazły się takie produkty jak żel do mycia twarzy, tonik, żel punktowy, krem matujący i peeling enzymatyczny, o którym pisałam w tej recenzji. Produkty polecane są bez ograniczeń wiekowych, więc mogą ich używać osoby o skórze tłustej, mieszanej i trądzikowej.
 
 
 
 
 
Tekst i zdjęcia:
NekropolisQueen 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar