Konkursy/

2017-05-29

ROZRYWKA

"#Supermodelka Plus Size" – finałowa piętnastka zamieszkała w domu modelek

Jurorzy programu „#Supermodelka Plus Size” wybrali 15 dziewczyn, które ich zdaniem mają szansę na międzynarodową karierę. Uczestniczki zamieszkały już w domu modelek i przez najbliższe tygodnie będą musiały zmierzyć się z zadaniami, które pozwolą wyłonić tę najlepszą.

Fot. Mateusz Nasierowski

 

 

Udział w programie chciało wziąć przeszło tysiąc dziewczyn w wieku od 18 do 28 lat, noszących rozmiar 42 i większy. Tylko 52 z nich dostało zaproszenie na castingi, które odbyły się 30 i 31 maja. Z tej grupy z kolei jury wyłoniło 15 kandydatek, które mają szansę w programie pokazać swoje największe atuty.

Na uczestniczki, które zamieszkały w domu modelek, w najbliższych tygodniach czeka wiele zadań.  Pozwolą im one nie tylko sprawdzić własne możliwości, ale również pokonać lęki czy zmierzyć się z problemami z przeszłości. Ostatecznie natomiast zweryfikują, która z dziewczyn ma największe szanse na zostanie supermodelką plus size. Na razie trudno ocenić, komu przypadnie zwycięstwo w programie, jurorzy wiedzą jednak dokładnie, kogo szukają.

 

- W tym zawodzie ważny jest charakter, osobowość, wyobraźnia i inteligencja – mówi Ewa Minge, projektantka i jurorka pierwszej edycji programu Telewizji Polsat „#Supermodelka Plus Size”. – Modelka plus size ma oczywiście wzbudzać w nas tolerancję, wywołać akceptację, ale też – podobnie jak modelka w standardowym rozmiarze – zachwyt. Ważne są odpowiednie proporcje. Większy rozmiar nie oznacza zaburzeń sylwetki, nie propaguje otyłości i nie zwalnia dziewczyn z konieczności ćwiczenia i dbania o ciało. 

 

Która z uczestniczek programu „#Supermodelka Plus Size” najlepiej wpisze się w tę definicję? Losy wybranych do udziału w show dziewczyn z całej Polski będziemy mogli śledzić już od września w Polsacie.

 

Program „#Supermodelka Plus Size” oparty jest na niemieckim formacie "Curvy Supermodel", na licencji firmy Armoza Formats. W pierwszym sezonie zobaczymy 10 odcinków. Za produkcję odpowiada Rochstar. 

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar