Wygraj
Wygraj
Wygraj
Wygraj

2017-05-29

DZIECIAK

Ulewanie u noworodka - przyczyny i sposoby na pozbycie się problemu

Pierwsze miesiące życia dziecka są najważniejsze dla jego prawidłowego rozwoju. Każde odstępstwo od normy - gorączka, kaszel, kolka czy ulewanie u noworodków jest dla rodziców stresujące. Pierwsze miesiące życia dziecka są najważniejsze dla jego prawidłowego rozwoju. Każde odstępstwo od normy - gorączka, kaszel, kolka czy ulewanie u noworodków jest dla rodziców stresujące. Kopiuj do schowka czysty tekst Treść

Często jednak niepotrzebnie. Aby zbytnio się nie denerwować, warto wiedzieć jak postępować w określonych sytuacjach, by szybko pomóc maluszkowi i pozbyć się nieprzyjemnych dla niego dolegliwości. Ulewanie pokarmu należy do problemów, z którymi codziennie muszą radzić sobie rodzice niemowląt.

 

 

Najczęstsze przyczyny ulewania u noworodków

 

Problem pokarmu wypływającego z ust dziecka nie zawsze musi stanowić powód do niepokoju. Jeśli ulewaniu u niemowlaków nie towarzyszą objawy takie jak gorączka, wymioty czy zmniejszenie wagi ciała, to nie ma konieczności wizyty u lekarza. Warto jednak podjąć działania, które pomogą w pozbyciu się tej nieprzyjemnej dla dziecka dolegliwości. Przyczyny ulewania pokarmu są różne:

 

  • Dziecko zbyt łapczywie połyka mleko, przez co do jego brzucha dostaje się powietrze.
  • Niemowlę dostaje na raz zbyt dużo pokarmu.
  • Zła pozycja podczas karmienia.
  • Zbyt częste karmienie.

 

Układ pokarmowy niemowlęcia nie jest w pełni rozwinięty, dlatego pokarm może się cofać i powoli wypływać przez usta. Jest to zjawisko całkowicie normalne i najczęściej znika około 6go miesiąca życia dziecka, chociaż czasami utrzymuje się nawet do czasu, gdy maluch skończy 12 miesięcy. Aby zapobiec ulewaniu u noworodków, należy przestrzegać kilku zasad. Można też sięgnąć po specjalistyczne preparaty do żywienia niemowląt, wspomagające walkę z tą dolegliwością.

 

Jak zapobiec ulewaniu u noworodków?

Najważniejsza jest odpowiednia technika karmienia. Ulewanie u noworodków to problem, który pojawia się zarówno u dzieci karmionych piersią, jak i mlekiem modyfikowanym. Jednym ze skutecznych sposobów na pozbycie się tej dolegliwości jest karmienie maluszka specjalistycznym mlekiem. Mleko Humana AR przeciw ulewaniom (http://humana-baby.pl/produkt/humana-ar-przeciw-ulewaniom-od-urodzenia-400g/) zawiera mączkę z nasion chlebowca świętojańskiego, dzięki której pokarm gęstnieje w brzuszku dziecka, co zapobiega wypływaniu pokarmu. Produkt przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia, a skład mleka skomponowany z odpowiednio dobranych składników zapewnia niemowlęciu pełnowartościowy posiłek. Oprócz tego typu specjalistycznych produktów, warto też zwrócić uwagę na technikę karmienia dziecka. Aby zapobiec ulewaniu u noworodków należy podczas karmienia trzymać główkę dziecka nieco wyżej niż resztę ciała. Po jedzeniu warto maluszka położyć na boku na co najmniej pół godziny lub dłużej. Lepiej podawać dziecku mniej pokarmu, ale częściej. Istotne jest również to, aby niemowlę nie jadło zbyt łapczywie i nie płakało w trakcie karmienia.

 

 

 

 

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar