Wygraj
Wygraj
Wygraj
Wygraj

2017-05-29

TECHNOLOGIA

Jak udekorować laptopa? 3 stylowe sposoby

Jeżeli chcesz mieć laptopa innego niż wszystkie, raczej nie możesz liczyć na to, że uda Ci się kupić taki, który już fabrycznie będzie interesująco ozdobiony: znaczna większość podręcznych komputerów straszy ponurymi odcieniami czerni, szarości i grafitu. Czasami, z rzadka, trafiają się wersje czerwone, niebieskie lub srebrne, ale to raczej wyjątek potwierdzający regułę…

 

https://myloview.pl/naklejki/wg-kategorii/na-laptopa/

Pragnąc mieć maszynę inną niż wszystkie, zdecydowanie musisz wziąć sprawy w swoje ręce! Jest wiele sposobów na to, by stworzyć taką dekorację, i tylko od Ciebie zależy, na co się zdecydujesz.  Mamy dla Ciebie trzy ciekawe pomysły, które – mamy nadzieję – spodobają Ci się na tyle, że zechcesz je wykorzystać do ozdobienia własnego laptopa! 

Sposób 1: Dekoracja tematyczna

Wygląd laptopa – i to właśnie jego powierzchnia, a nie tylko to, co masz na dysku – jest świetnym sposobem na wyrażenie swoich zainteresowań. Jeżeli jest coś, co interesuje Cię szczególnie, na przykład rośliny, zwierzęta, historia, literatura, motoryzacja, sport czy dowolna inna dziedzina, możesz ozdobić swój komputer motywami nawiązującymi do związanych z nią zagadnień. Jeśli dodasz do tego odpowiednie tło pulpitu, efekt będzie bardzo ciekawy, harmonijny i stylowy. A jak udekorować zewnętrzną pokrywę laptopa? Mogą posłużyć Ci do tego naklejki na obudowę laptopa: prawdopodobnie najłatwiejszy sposób na udekorowanie komputera, jaki w ogóle można sobie wyobrazić! Naklejka zajmuje całą powierzchnię obudowy, nadając komputerowi świeży, schludny wygląd. Możesz wykorzystać ją na znacznie więcej sposobów, niż tylko do stworzenia tematycznej dekoracji! 

Sposób 2: Ozdoba-niespodzianka, czyli naklejki na klawiaturę

Udekorowanie obudowy wydaje się oczywistym pomysłem, gdy chodzi o ozdabianie komputera, ale czy wiesz, że istnieją też naklejki na laptopa, którymi możesz ozdobić nie obudowę, a klawiaturę? Tak – to jedna z tych ozdób, którymi możesz się cieszyć wtedy, gdy korzystasz z komputera! Możesz przebierać wśród bardzo licznych wzorów: wciąż popularne są galaktyczne motywy oraz wzory typu chevron, czyli charakterystyczne zygzaki, ale nie musisz się sugerować modą – wybierz cokolwiek, co tylko przyjdzie Ci do głowy! Dużą zaletą tego rodzaju naklejki na laptopa jest to, że – ponieważ przykrywa ona klawisze – może posłużyć nie tylko do ozdobienia, ale także poniekąd do odświeżenia wyglądu maszyny: litery z klawiatury zacierają się od częstego używania, co utrudnia korzystanie z komputera, a naklejka pozwala przywrócić im świeży wygląd.

Sposób 3: Kolaż z naklejek 

Nie możesz zdecydować się na pojedynczą naklejkę? Żaden problem, równie dobrze możesz stworzyć kompozycję z kilku różnych! Wybierz dekoracje o różnych wzorach: naklejki na laptopa 3D, naklejki nawiązujące do Twoich zainteresowań, czysto dekoracyjne wzory, napisy… W wersji ekstremalnej możesz dobrać tyle naklejek, że szczelnie pokryją one obudowę laptopa, ale to nie jest konieczne – czasem zaledwie kilka ozdób, choć celnie i ciekawie dobranych, może zrobić równie interesujące wrażenie! Wybierając naklejki, które nie zakryją całej obudowy laptopa, dobrze jest pamiętać, by jej kolor pasował do barwy obudowy. To jedna z tych sytuacji, w których opłaca się mieć laptopa w mało ciekawym, neutralnym kolorze – wszystko będzie do niego pasować! 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar