Strona

2017-05-29

RECENZJE REDAKCJI

TONNY słoneczne SOS dla oczu z wadą wzroku

W końcu mamy pogodę, na którą od dawna czekaliśmy, upragnione słońce pojawia się coraz częsciej, dając możliwość korzystania z jego uroków, a to dopiero początek. Nie każdemu jednak radość ze słońca przychodzi tak łatwo, szczególnie osobom, które borykają się z wadą wzroku, noszą szkła korekcyjne regularnie i nie mogą ich odstawić na rzecz okularów przeciwsłonecznych, gdyż w tych po prostu nie widzą, odczuwając z tego tytułu dyskomfort. Nie musi tak wcale być! 

 

 

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów, marka TONNY w swojej bogatej kolekcji posiada również oprawki, które korygują wadę wzroku, przy jednoczesnym zabezpieczeniu oczu przed promieniowaniem UVA i UVB.

 

MOJE OCZY.

Należę do osób krótkowzrocznych, noszę tzw. minusy, od lat zmagam się z wadą wzroku, która nie pozwala mi na odstawienie oprawek korekcyjnych i założenie zwykłych okularów przeciwsłonecznych. Jestem pewna, że mogłoby się to źle skończyć. Oczywiście można zamówić okulary przeciwsłoneczne korekcyjne i takie także są w ofercie TONNY, jednakże jeśli należysz do osób, które nie przepadają za noszeniem aż dwóch par okularów, gdyż zdarza ci się o nich zapominać, jest cudowne moim zdaniem rozwiązanie!


OPRAWKI CLIP ON to propozycja, w której mamy nowoczesne i praktyczne 2 w 1, czyli okulary korekcyjne oraz przeciwsłoneczne jednocześnie, które uzyskujemy za pomocą nakładki clip on, która przylega do naszych zwykłych jasnych szkieł na zasadzie wbudowanych magnesów. Są one dość mocne i bez problemu doskonele przylegają do oprawy okularowej.

 

Jeśli wchodzimy do pomieszczenia, wystarczy tą nakładkę ściągnąć, jest to naprawdę bardzo proste.

 

Dzięki temu nie mamy konieczności noszenia dwóch par okularów, ani dwóch etui, gdzie do tych przeciwsłonecznych jest zazwyczaj dużo większe i szersze, co nam kobietom zajmuje miejsce w torebce, a tak jedno etui, jedne oprawki, które nosimy cały czas, które lubimy i do których jesteśmy przyzwyczajeni. 

 

Super pomysł, doskonałe rozwiązanie!

 

Moja opinia po stosowaniu tego typu oprawek z CLIP ON

 

Pierwsze zetknięcie z oprawkami TONNY przyznam, że mnie zaskoczyło, spodziewałam się czegoś masywnego, "topornego", co nie będzie do końca wyglądało aż tak ładnie. Myliłam się! Oprawki są dość cienkie jednocześnie solidne, nie ma obaw, że nam się powyginają, czy złamią, gdyż są wykonane z elastycznego plastiku, lekkie. 

 

Szkła nie są zwykłą soczewką, posiadają bowiem taką jakby delikatną zieloną poświatę, widoczną subtelnie, gdy oglądamy je pod kątem, są to tzw.: "antyrefleksy", które sprawiają, że nasze oczy się nie męczą, czy to podczas pracy przy komputerze, oglądaniu telewizji, oraz w trudnych warunkach,na które każdego dnia narażamy nasze oczy. Doskonale widać to na filmie:

 

 

 

 

Kolorystyka: oprawa matowa czarna, zauszniki w kolorze czerwonym.

 

Sama nakładka również nie jest gruba, przez co ładnie przylega do oparwy i nie daje wrażenia "nałożenia" tylko wygląda jak zwykłe okulary przeciwsłoneczne, trzeba się przyjrzeć by zobaczyć, że jest to nakładka. 

Dopinanie jej i odpinanie jest banalnie proste, dzięki magnesowi, który jest mocny i nie musimy bać się tego, że nam mogą odpaść podczas użytkowania. W końcu mogę widzieć dobrze w każdą pogodę, w tych samych oparwkach, bez konieczności ich zmiany. 

 

Jeśli chodzi o nakładkę słoneczną, już pierwszego dnia podczas rozpakowania, spadła mi na posadzkę z gresu, zgadnijcie którą stroną? Oczywiście pechowo tą ładną, zewnętrzną i kiedy ją podnosiłam byłam pewna, że zostaną na niej ślady i wiecie co? Tutaj też się myliłam! Pozostała nie naruszona, a dla mnie to coś znaczy, gdyż jeśli chodzi o okulary i ich użytkowanie, niestety ale dość często lądują one na podłodze, nie mają ze mną łatwo i są narażone nie tylko na tego typu sytuacje, zrozumieją to osoby, które użytkują okulary non stop lub mają dzieci. Moje oprawki muszą być wytrzymałe, więc tutaj pewien test już przeszły, mam nadzieję, że będzie tak nadal.

 

W kwestii wizualnej, nakładka clip on prezentuje się bardzo elegancko, sprawia wrażenie delikatnie lustrzanej, błyszczącej, gdyż możemy się w niej przejrzeć, nie jest to jednak typowa lustrzanka, gdyż oczy są tutaj widoczne. 

 

Tutaj widać powyżej opisany efekt (moje odbicie) 

 

 

 

Poniżej na zdjęciu wyraźnie widać zaciemnienie:

 

 

Soczewka polaryzacyjna w odcieniu szarym, dzięki której widzimy wyraźniej, barwy są bardziej nasycone.

Nie jest to zaciemnienie, które utrudnia widzenie, ale jednocześnie wystarczające, by chronić oczy przed słońcem. 

 

Komfort widzenia w słoneczną pogodę jest nie do przecenienia, nie tylko kiedy jesteśmy na zewnątrz, ale również wtedy, gdy siedzimy wewnątrz pojazdu, czy go prowadzimy. Chodzi tutaj o wiele czynników, jak zdrowie oczu, jak również dobra widoczność i bezpieczeństwo. 

 

ZDROWIE-FOTOALERGIA SZKODLIWA DLA OCZU. 

Alergie są coraz bardziej powszechne i uczulenie na słońce jest jedną z nich, gdzie oprócz objawów skórnych, możemy odczuwać silne pieczenie, swędzenie i łzawienie oczu, nawet światłowstręt czy zaburzenie widzenia, dlatego tak ważna jest prawidłowa ochrona oczu, pomyślenie o ich zdrowiu w sposób szczególny.

 

Nie psujmy sobie urlopu nad wodą, kiedy promienie odbijające się od tafli wody, odbierają nam komfort patrzenia na otaczające nas piękno natury. Minimalizacja refleksów wodnych i 100% ochrona przed szkodliwym promieniowaniem to coś, czego potrzebują nasze oczy! 


DOBRA WIDOCZNOŚĆ i BEZPIECZEŃSTWO.

Niezwykle ważna, gdy jesteś kierowcą i prowadzisz pojazd, zmęczenie oczu, oślepiające słońce może doprowadzić do tragedii. Warto pomyśleć o tym wcześniej i zaopatrzyć się w oprawki, które pomogą naszym oczom, aby widzieć lepiej, a jednocześnie zminimalizować ryzyko spowodowane działaniem słońca, np.: odbijającego się od luster, szyb, kałuży itp. 

 

DESIGN I OSOBISTE PREFERENCJE.

Kolejną kluczową kwestią jest moda i aktualne trendy, w które dobrze, aby się wpisywały przy jednoczesnym uwzględnieniu naszych osobistych preferencji. Mamy czuć się w nich dobrze, mają pasować do nas i naszego stylu życia.  

 

Zapraszam do obejrzenia galerii:

 

 

 

 

Jeśli uważasz, że takie oprawki byłyby również doskonałe dla ciebie, udaj się do swojego okulisty przebadać oczy, a później z receptą do dobrego salonu optycznego i zapytaj o oprawki TONNY. 

 www.tonny.pl/

 

 

Zadbaj o oczy, ciesz się słońcem razem z TONNY!

 

 

 

 

Tekst, zdjęcia, film:

Agnieszka Chabło

 

Galeria zdjęć:

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar