Konkursy/

2017-05-29

Biżuteria

Artystyczne kolczyki z cyrkoniami

Biżuteria artystyczna wychodzi spod rąk najlepszych twórców. Każda ozdoba musi zostać zaprojektowana w zgodzie z trendami, które aktualnie panują na ulicach oraz z charakterystycznym stylem artysty. Najpierw powstaje rysunek, później jego komputerowa wizualizacja, a na końcu trójwymiarowy model. Taka biżuteria jest dopracowana w najmniejszym szczególe. Wszystkie elementy i wykorzystane materiały są starannie przemyślane. Zobacz, jak wyglądają modne artystyczne kolczyki.

 

 

Biżuteria od polskiej projektantki

Nic nie daje tak dużej satysfakcji, jak możliwość noszenia kultowych ozdób od znanych projektantów. Zestawienia z artystycznych dodatków robią tak samo duże wrażenie, jak stylizacje skomponowane z firmowych ubrań. Na rynku działa wielu twórców biżuterii, ale tylko niektórzy z nich podchodzą do swojej pracy z prawdziwą pasją. Niestety, dla większości najważniejszy jest zysk, który czerpie się ze sprzedaży ogromnych ilości ozdób za małe pieniądze. Prace takich projektantów nie są godne uwagi, ponieważ sztuka pozbawiona inspiracji idącej prosto z serca, nie jest prawdziwą sztuką.

Ku radości miłośników ozdób tworzonych z zaangażowaniem, w Polsce działają artyści w dziedzinie biżuterii, którzy doskonale wykonują swoją pracę. Błyskotki wchodzące w skład ich kolekcji nie są przypadkowe. Każda cząstka budująca dany model ma znaczenie. Znakomicie widać to na przykładzie biżuterii z butiku młodej, niezwykle utalentowanej Ani Kruk. Pasjonatka zjawiskowych ozdób codziennie opracowuje najpiękniejsze projekty dedykowane kobietom. Wśród zestawów, które artystka regularnie uzupełnia o nowe modele, ważne miejsce zajmują kolczyki z cyrkoniami.

Kolczyki kwiatki z ozdobnymi płatkami

Kwitnące kwiaty nie mogą nam towarzyszyć przez cały rok, chyba że występują w formie biżuterii. Wówczas nawet w środku zimy bez problemu uzupełnimy stylizację o ten powabny akcent. Jeśli chcesz znaleźć kolczyki z kwiatowym wzorem innym niż wszystkie, zamów artystyczny projekt od Ani Kruk (https://aniakruk.pl/).

 

Małe srebrne sztyfty składają się z pięciu płatków stworzonych z białych cyrkonii. Mieniące się kamyczki podkreślają błyszczące wykończenia ze srebra. Element w kształcie rozłożystego kwiatka ma 1 cm szerokości. Dziewczęce kolczyki do każdego outfitu wniosą powiew wiosny. Modny układ zrealizowany według odręcznego projektu, w błyskawicznym tempie stanie się głównym tematem rozmów z przyjaciółkami.

Cyrkoniowe laury na podłużnych kolczykach

Nausznice, jak sama nazwa wskazuje, nosi się na uchu – dokładniej na całej jego dolnej części. W zależności od budowy nausznicy, ten fantastyczny kolczyk może zakrywać płatek lub chrząstkę, a czasem również sięgać dużo poniżej ucha (widać to na przykładzie modnych ear jackets). Nietypowe, lecz wciąż klasyczne projekty z liśćmi laurowymi - bohaterskimi symbolami zwycięstwa, zostały wykorzystane jako inspiracja przez Anię Kruk w kolekcji Laura.

Te kolczyki ze złota mają kształt eleganckich liści. Na zwieńczeniu każdego płatka umieszczono malutką cyrkonię, imitującą blask światła. Środek gałęzi ozdabiają drobne kuleczki prowadzące od szerokiego dołu w stronę cienkiego końca zwieńczonego malutkim listkiem. Autorskie nausznice mają ponad 2 cm długości, co z powodzeniem pozwala na ozdobienie większej części ucha. Kolczyki wykonane według projektu polskiej artystki będą się idealnie prezentować jako dodatek do wiosennej sukienki.

 

Komentarze (1)

Kasia Leja (2017-06-08 22:55:25)
Pasja, która rodzi prawdziwe piękno! :)
Wspierajmy polskich projektantów, zwłaszcza takich zdolnych jak Ania Kruk. Kolczyki kwiatuszki urocze, idealne do wielu stylizacji. :)
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar