Konkursy/

2017-05-29

Moda ślubna

Idealny makijaż ślubny – co powinnaś o nim wiedzieć?

Dzień zamążpójścia jest wyjątkową chwilą w życiu każdej kobiety. To nie tylko moment, w którym Panna Młoda wkracza w całkiem nowy etap w życiu. To przede wszystkim czas, kiedy wszystkie oczy i obiektywy zwrócone są w jej stronę. Makijaż ślubny – zarówno delikatny jak i wyrazisty – jest obowiązkowym elementem wizerunku w tym ważnym dniu. Stanowi naturalną biżuterię, która doda uroku i pewności siebie każdej świeżo upieczonej żonie.

 

Foto: Pexels

Profesjonalny make up to podstawa!

Najważniejszym elementem wizerunku Panny Młodej jest bez wątpienia suknia. Na poszukiwaniu idealnego modelu często mijają dni i godziny – wszystko po to, by jak najbardziej zbliżyć się do ideału. Tymczasem wiele kobiet cały czas po macoszemu traktuje kwestię makijażu, która jest nie mniej ważna. Twarz stanowi pierwszy element, na który zwracamy uwagę podczas rozmowy. Szczególną rolę grają wówczas oczy, kiedy to staramy się podtrzymać kontakt wzrokowy. Dlaczego więc make-up, który towarzyszy nam codziennie my kobiety potrafimy traktować tak marginalne w tym ważnym dniu? Czy wykonanie go samodzielnie jest na pewno dobrą decyzją? Niekoniecznie. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę, że ceremonii ślubu towarzyszą silne emocje. Trudno o wykonanie symetrycznej kreski lub nałożenie tuszu, kiedy dłonie drżą w nerwowym oczekiwaniu. Pojawiają się łzy wzruszenia i szczęścia. Po najbardziej stresujących chwilach składania przysięgi przychodzi czas na moment oddechu i oddanie się szaleńczej zabawie do białego rana. Jej nieodłącznym elementem są oczywiście wężyki, pociąg, zabawa w kółeczku, taniec z każdym wujkiem, kuzynem i kolegą z pracy. Wszystko to w towarzystwie fleszy i czujnego oka kamerzysty. Każda Panna Młoda, która twierdzi, że jej samodzielnie wykonany makijaż przetrwa w nienagannym stanie te ekstremalne warunki jest w błędzie.

Nieskazitelny makijaż krok po kroku

Strategicznym punktem przygotowań do ślubu jest makijaż próbny. Szczególnie poleca się go Paniom, które nie korzystały wcześniej  z usług wizażystki lub borykają się z problemami skórnymi. Podczas pierwszego spotkania z makijażystką każda klientka dowie się jak powinna zadbać o cerę, by ta wyglądała zdrowo i promiennie w dniu ceremonii. Omówi też elementy stylizacji pod kątem wykonania najodpowiedniejszego make upu i sprecyzuje swoje oczekiwania. Tym, co różni makijaż codzienny od okolicznościowego, wykonywanego w atelier wizażystki jest nie tylko precyzja, ale także sposób, etapy aplikacji kosmetyków i ich jakość. Specjalistka przede wszystkim w odpowiedni sposób przygotuje cerę, wykona konturowanie twarzy oraz nałoży bazę na powieki, tak by cień mógł utrzymać się na nich cały dzień i noc. Ponadto na życzenie klientki doczepi sztuczne rzęsy, które otworzą oko i nadadzą spojrzeniu wyrazistego charakteru. Zwieńczeniem make upu jest utrwalenie go flixerem, które gwarantuje doskonały wygląd twarzy aż do świtu.  Dzięki wszystkim tym zabiegom Panna Młoda będzie mogła ze spokojem i uśmiechem pozować do zdjęć, nie obawiając się o niedoskonałości cery lub rozmazany tusz do rzęs. Joanna Woyna właścicielka bydgoskiego studia www.lvstyle.pl wprowadziła do swojej oferty usługę towarzyszenia Pannie Młodej podczas ślubu i wesela. Jako doświadczona wizażystka doskonale wie, jak ważny jest nieskazitelny wygląd tym jedynym dniu w życiu, którego pamiątki spoczną na kartach rodzinnego albumu ciesząc oko dzieci i wnucząt.

Foto: Pexels

Jak wygląda idealny makijaż ślubny?

Trendy w wizażu co roku ulegają zmianom, jednak większość z nich wiodła już prym w poprzednich latach, by ponownie wrócić na salony i wybiegi w odświeżonej wersji. Ich oblicza znacznie różnią się o siebie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach – pełnych sprzeczności i powrotu do korzeni. Czy w tej sytuacji możemy mówić o ślubnym makijażu idealnym? Tak! Jak wygląda? Przede wszystkim jest harmonijny z urodą i osobowością Panny Młodej. Stanowi subtelny, kokieteryjny dodatek do całej kreacji lub wręcz przeciwnie – sam nadaje ton stylizacji, kreując kompletny wizerunek. W przypadku wyrazistych makijaży nadal aktualna jest zasada, mówiąca o podkreśleniu jednego z tych elementów – wyłącznie oczu lub ust – nigdy razem. Z kolei delikatny makijaż – chętnie wybierany przez Panie w tym roku - ma za zadanie jedynie wydobywać naturalne piękno i podkreślać to, czym obdarzyła nas matka natura. Wbrew pozorom subtelny makijaż może być doskonałym wyborem dla Panny Młodej, zwłaszcza, gdy ma mu towarzyszyć ekstrawagancka suknia lub fryzura. Pastelowe odcienie nadają twarzy dziewczęcości i skromności, nie przytłaczając buzi nadmiarem koloru.

 

Foto: LV Style

Jeśli w dniu ślubu pragniesz wyglądać zachwycająco zapoznaj się z ofertą studia LV Style na www.lvstyle.pl/oferta-makijazy. Oddając się w ręce profesjonalnej makijażystki  wkroczysz na nową drogę życia z pełnym wdziękiem i doskonałym samopoczuciem.

Komentarze (1)

Kasia (2017-06-20 15:06:41)
Nowości w makijażu
Ciekawy artykuł, dowiedziałam się z niego trochę nowych rzeczy :)
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar