2017-05-29

Desery

W Dniu Dziecka pokażmy najmłodszym, co leżało w naszej naturze

63% mam będąc dziećmi najbardziej lubiło podwórkowe zabawy, takie jak berek czy ciuciubabka. Dziś wyparły je liczne gadżety, setki kanałów w TV oraz szeroka oferta zabawek, dlatego stanowią one atrakcję już tylko dla 23% najmłodszych.* W Dniu Dziecka trudno dzisiejszym maluchom zrobić dużą niespodziankę. Dlatego przypomnijmy sobie, co leżało w naszej naturze, gdy byliśmy mali – a potem zabierzemy swoje pociechy do pełnej przygód krainy naszych zabaw. Nie zapomnijmy wziąć ze sobą ulubionych, dziecięcych przysmaków!

 

Zwykłe przedmioty – niezwykła zabawa

W sklepach czeka na dzieci nieograniczony wybór zabawek. Do tego dochodzą setki kanałów w telewizji oraz gry komputerowe i video. Te ostatnie wg badanych mam są jedną z największych dziecięcych atrakcji. W ten sposób lubi spędzać czas aż 30% najmłodszych i jest to – zaraz po jeździe na rowerze (36%) – ulubiona forma aktywności wśród dzieci.* Szeroki wybór atrakcji powoduje, że nasze pociechy na pewno zaskoczy fakt, iż rodzice umieli bawić się przy użyciu codziennych, zwykłych przedmiotów. Ponieważ jednak naturalną cechą każdego dziecka jest kreatywność i nieograniczona wyobraźnia na pewno chętnie poznają ich niezwykłe zastosowania. 

Pokażmy dzieciom, że wystarczy kawałek gumy lub kredy oraz odrobina wyobraźni, by spędzić niesamowity, pełen przygód dzień. Na pewno chętnie jeszcze raz poczujemy radość, jaką niosą ze sobą nasze ulubione zabawy – np. w chowanego, berka czy ciuciubabkę, które dla większości badanych mam były ulubioną formą spędzania czasu w dzieciństwie (zadeklarowało tak 63%). Z uśmiechem także przypomnimy sobie zasady innych dwóch najbardziej popularnych gier z naszego dzieciństwa – gry w gumę (lubiło w nią grać 47% badanych mam) i w klasy (21%).* Jak widać, w naturze mam, gdy były dziećmi, najbardziej leżały aktywne zajęcia w gronie rówieśników na podwórku. Ponieważ potrzeba ruchu jest naturalną cechą każdego dziecka, nasze pociechy na pewno chętnie włączą się do nowych, nieznanych zabaw.

Nie przejmujmy się, jeśli pogoda nie dopisze. Weźmy do ręki kartki i długopis i nauczmy dzieci grać razem w statki, kółko i krzyżyk czy państwa-miasta. Możemy też odkurzyć ulubione gry planszowe – ta forma zabawy jest coraz bardziej popularna (wg mam lubi je 16% najmłodszych). 

Dzieciaki lubią pyszne niespodzianki – naturalnie!

Po aktywnościach przychodzi czas na odpoczynek. Ponieważ to wyjątkowy Dzień Dziecka, zaproponujmy tym razem – zamiast najnowszej kreskówki w telewizji – bajki lub filmy, które nas cieszyły najbardziej, gdy byliśmy mali. Dla dzieci będzie to zupełnie nowa, zaskakująca atrakcja, a my przypomnimy sobie perypetie ulubionych bohaterów z dzieciństwa.  

Wspólne oglądanie filmów i bajek, doskonale umili pyszna niespodzianka, bez której nie może obyć się żadne, dziecięce święto, np. ciasteczkowy shake na bazie pysznych płatków od Lubelli – Mlekołaki Choco Piegołaki. Dzieci będą zachwycone, a wspólne rozkoszowanie się przysmakiem pozwoli nam ponownie się przekonać, że w naturze dzieci od zawsze jest pałaszowanie smakowitych pyszności, i że z tej dziecięcej cechy nigdy się nie wyrasta. 

 

Ciasteczkowy shake okruszkami z Mlekołaków Choco Piegołaki 

fto. Lubella

 

 

SKŁADNIKI NA 2 DUŻE PORCJE:

1 szklanka płatków Lubella Mlekołaki Choco Piegołaki

ok. 6 dużych kostek lodu 

1 szklanka mleka

1 gałka lodów śmietankowych 

4 gałki lodów czekoladowych lub innych 

 

Pół szklanki Choco Piegołaków umieść w woreczku i pokrusz przy pomocy wałka lub butelki. Kawałeczki powinny być na tyle drobne, aby mogły przejść przez grubą rureczkę. Ale nie powinny być zbyt drobne, bo nie uzyskamy pożądanego efektu. 

Skrusz kostki lodu w mikserze kielichowym, dodaj mleko i miksuj całość przez ok 20 sekund tak, aby powstała lodowa pianka. Dodaj gałkę lodów  śmietankowych (shake będzie bardziej kremowy i intensywny w smaku). I znów całość miksuj przez chwilę. 

Na dno szklanek wysyp pokruszone Choco Piegołaki, zalej przygotowanym wcześniej shakiem, do każdej porcji dodaj po dwie gałki lodów i udekoruj resztą Choco Piegołaków. Do gotowego deseru  włóż po dwie rureczki. Pijcie od razu, zanim Choco Piegołaki się rozpuszczą!

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar