2017-05-29

Warto odwiedzić...

Muzea, które warto zwiedzić w Londynie

Wśród wszystkich europejskich miast Londyn przyciąga największą liczbę turystów. Jedni przyjeżdżają tu w celu zwiedzenia miasta, inni żeby dobrze bawić się w weekend. W każdym przypadku jest to także okazja, by przećwiczyć umiejętności językowe w praktyce. Bez względu na powody – warto, gdyż stolica Wielkiej Brytanii ma sporo do zaoferowania.

Warto wspomnieć, że popularność Londynu jest naprawdę spora. Co roku przyjeżdża tu kilkanaście milionów osób. Przykładowo w roku 2013 było 16,7 miliona – to więcej, niż w przypadku Paryża (15,2 miliona), czy Makao (14,2 miliona). Pod względem skali ruchu turystycznego Londyn został wyprzedzony tylko przez trzy azjatyckie miasta – Hongkong (22,5 miliona), Singapur (22,4 miliona) i Bangkok (17,4 miliona).

Wycieczki do Londynu, zwłaszcza te odbywane w ramach tak zwanych city breaków, są tym prostsze, że loty do Londynu są obecnie dość tanie, zaś porty lotnicze w tym mieście (a jest ich kilka) potrafią obsłużyć całkiem spory ruch.

 

 

Co warto zwiedzić w Londynie?

Przybywając do brytyjskiej stolicy koniecznie trzeba zawitać do tutejszych muzeów. Jest ich sporo, więc jeżeli ktoś przybył tu tylko na weekend, będzie musiał dokonać wyboru kilku spośród nich. Z naszej strony polecamy British Museum, czyli słynne Muzeum Narodowe, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud oraz Muzeum Historii Naturalnej.

Te trzy punkty to w zasadzie pozycje obowiązkowe dla każdego, kto przybył do Londynu, aby zwiedzić miasto. Muzeum Narodowe słynie z bogactwa starożytnych eksponatów, będąc jedną z największych na świecie instytucji pozwalających na zapoznanie się z rzeczoną epoką. Muzeum Figur Woskowych w zasadzie nie trzeba nikomu przedstawiać, gdyż słynie na cały świat dzięki zebranej kolekcji woskowych rzeźb przedstawiających słynne osoby. Z kolei Muzeum Historii Naturalnej prezentuje ogromne ekspozycje związane z biologią i geologią.

Jeszcze więcej muzeów

Wśród innych muzeów, jakie warto odwiedzić w trakcie wycieczki do Londynu, warto wspomnieć o Muzeum Wiktorii i Alberta, w którym zgromadzono liczne dzieła sztuki, ale też o Galerii Tate Modern, w której można zapoznać się z niejednokrotnie mocno zaskakującą sztuką współczesną.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar